W Krakowie powstanie hotel pod marką Curio Collection by Hilton

reklama

Potwierdziły się moje nieoficjalne informacje.
W zamkniętym obecnie zabytkowym Hotelu Saski w Krakowie, powstanie hotel marki Curio Collection by Hilton, o czym informowałem w sierpniu jako pierwszy. Hotel Saski, którego historia sięga początku 19. wieku, gościł m.in. Ignacego Jana Paderewskiego, Stefana Żeromskiego i Artura Rubinsteina.


Hotel Saski w Krakowie

Marka Curio Collection (sieć Hilton) skupia niepowtarzalne, niezależne hotele premium z wyjątkową historią i oryginalnym wystrojem. Currio Collection by Hilton jest to marka klasy tzw. Upper Upscale, czyli odpowiednik naszych hoteli 5*, ale nie jest to marka luksusowa. Według klasyfikacji marek w swoim portfolio, Hilton uplasował Curio Collection obok Hilton Hotels & Resorts. Marki luksusowe Hiltona, to Waldorf Astoria i Conrad. 

Hotel Saski Krakow a Curio Collection by Hilton , prawdopodobnie w standardzie 5 gwiazdek, oferować będzie 120 pokoi, restaurację i strefę wellness z basenem.
Prace potrwają 3 lata.
W marcu 2017 roku pojawiły się informacje, że pierwszy w Polsce hotel tej marki powstanie w budynku starej synagogi przy ul. Stawnej w Poznaniu, obok hotelu PURO. Jednak sieć Hilton wówczas temu zaprzeczyła. Niemniej, gdyby plany te doszły do skutku, to byłaby to świetna wiadomość, bo takich wyjątkowy hoteli nam w Polsce potrzeba.
Czekam jeszcze na markę Tribute Collection (sieć Marriott Int.), SO Sofitel (sieć AccorHotels) i Hoxton.


Zacatecas Curio Collection By Hilton 


Niepce Paris Curio Collection by Hilton


Phillips Kansas City Curio Collection by Hilton

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: