Tak wyglądają wnętrza długo wyczekiwanego Hotelu Verte Autograph Collection w Warszawie

reklama

 

 

Powstający w sąsiedztwie Zamku Królewskiego w Warszawie, jeden z najbardziej wyczekiwanych hoteli w Polsce będzie działał pod nazwą Hotel Verte Autograph Collection.

Obiekt przy ulicy Podwale 3/5 powstał w wyniku adaptacji pałaców Branickich i Szaniawskich, które inwestor, firma deweloperska Budizol z Włocławka, kupiła za 21 mln zł jeszcze w połowie ubiegłej dekady. Powstałe w 18. wieku pałace, zaprojektowane zostały przez jednych z najważniejszych, polskich architektów późnego baroku, legły w gruzach podczas II Wojny Światowej. Odbudowane w latach 50, dziś są odwzorowaniem wizerunku utrwalonego na płótnach, pozostawionych przez Canaletta. To kolejna, zupełnie nowa karta w historii tych obiektów, która znajduje odzwierciedlenie również w nazwie hotelu.

 

 

Pięciogwiazdkowy hotel oferować będzie 94 pokoje w 7 kategoriach i 800 mkw przestrzeni konferencyjnej. Do dyspozycji gości oddany będzie także kameralny ogród, pawilon i bar. Verte Autograph Collection to nie tylko hotel, ale również debiutująca restauracja KUK, na czele której stoi Szef Kuchni Maciej Majewski. KUK będzie serwowała dania kuchni międzynarodowej, ale również niezwykłe wariacje na temat symboli kuchni polskiej czy warszawskiej. Głównym celem jest odczarowanie hermetycznych zazwyczaj przestrzeni restauracji hotelowych.

Kanały sprzedaży już są otwarte. Wynika z nich, że hotel zacznie przyjmować gości od 5 grudnia 2022. Choć nie wykluczone, że data otwarcia ulegnie zmianie na wcześniejszą. Ceny pokoi zaczynają się od 600 zł w ofercie bezzwrotnej bez śniadania.
Porównując ceny pokoi pięciogwiazdkowych hoteli w stolicy w grudniu, widać, że Hotel Verte pozycjonuje się na poziomie hoteli Warszawa, Nobu, H15 Boutique, Bristol. Hotel Raffles Europejski jest wciąż najwyżej pozycjonowany i najdroższy.

 

 

Należąca do sieci Marriott International marka Autograph Collection, pozycjonowana jako marka premium, została założona w 2010 roku w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie pod jej szyldem działają 244 hotele, a kolejne 94 obiekty są w przygotowaniu. Mottem przewodnim marki jest hasło „Exactly Like Nothing Else”, co podkreśla niezależność i zróżnicowanie hoteli niemal pod każdym względem.

Czytaj więcej: Recenzja hotelu Cotton House Autograph Collection w Barcelonie

Firma Budizol posiada warszawski hotel Indigo Warsaw Nowy Świat, bydgoski Holiday Inn oraz zlokalizowany w Rozewiu resort wypoczynkowy Rosevia Resort & SPA. Dyrektorem generalnym hotelu został Mirosław Gackowski, który związany jest z inwestorem od wielu lat.

 


zdj. materiały prasowe inwestora

 

Hotel Verte będzie pierwszym w Polsce obiektem marki Autograph Collection. Z kolei w Krakowie trwają przygotowania do otwarcia drugiego – Stradom House Autograph Collection. Nie jest jednak pewne, czy nastąpi to w tym roku. Inwestorem jest firma deweloperska Angel Poland Group, w której portfolio znajdują się wrocławskie hotele OVO Double Tree by Hilton i The Granary.

To nie wszystko. Spółka Rafin, właściciel dawnego Pałacu Hatzfeldów przy ul. Wita Stwosza koło pl. Dominikańskiego we Wrocławiu, we wrześniu 2022 podpisała z siecią Marriott International umowę dotyczącą uruchomienia w tym miejscu 149-pokojowego hotelu także pod marką Autograph Collection. Na tym etapie nie wiadomo, w którym roku zostanie otwarty.

 


Stradom House Kraków

 


Pałac Hatzfeldów Wrocław

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: