Pierwszy luksusowy hotel marki Orient Express zostanie otwarty w Bangkoku

reklama

Gorąca wiadomość!
Pierwszy na świecie hotel luksusowej marki Orient Express z sieci AccorHotels zostanie otwarty w Bangkoku w 2019 roku!
To zaskakująca wiadomość, gdyż od samego początku budowy najwyższego w Tajlandii wieżowca King Power Mahanakhon, planowano w nim otworzyć hotel luksusowej marki Edition z sieci Marriott International.

King Power Mahanakhon ma wysokość 314 metrów i 77 pięter. Konstrukcja wieży przypomina kształtem spiralę. Szklana elewacja podzielona poziomo i pionowo nadaje budynkowi wyglądu „pixeli”.

Hotel Orient Express Mahanakhon Bangkok ze 154 pokojami zajmie piętra 1 – 18.
Na piętrach 23 – 73 znajdą się zgodnie z planem The Ritz-Carlton Residences. 209 prywatnych apartamentów o powierzchni od 125 do 844 mkw, z obsługą zgodnie ze standardami marki Ritz-Carlton. Dwupiętrowy Penthouse o powierzchni 1.500 mkw został sprzedany za 16 milionów dolarów.
Z kolei na dachu będzie najwyżej w mieście położony zewnętrzny taras widokowy z barem. Dotąd najwyżej położonym w Tajlandii tarasem z barem był Sirocco na 63. piętrze hotelu Lebua, którego recenzję możecie przeczytać TUTAJ

W październiku 2017 roku francuski narodowy przewoźnik kolejowy SNCF podpisał strategiczne partnerstwo z rodzimą grupą hotelową AccorHotels w celu ożywienia legendarnej marki Orient-Express i stworzenia kolekcji luksusowych hoteli w wyjątkowych lokalizacjach.
SNCF sprzedały AccorHotels połowę udziałów marki Orient-Express, której są właścicielem od końca lat 70-tych ubiegłego wieku, kiedy pociąg zakończył regularne kursowanie.

Pierwszy pociąg pod nazwą Orient-Express wyruszył z Paryża do Stambułu 4 października 1883 roku. Trasa przejazdu tego luksusowego pociągu obejmowała główne europejskie miasta. Był również okres, gdy Orient-Express zatrzymywał się w Polsce. Pociągiem podróżowały znakomite osobistości – król Bułgarii Ferdynand, rosyjski pisarz Lew Tołstoj, czy aktorka Marlene Dietrich. Warto też wspomnieć o znanych szpiegach, jak Lawrence z Arabii i Mata-Hari.

Siedem odrestaurowanych wagonów z lat dwudziestych ubiegłego stulecia, które są w posiadaniu SNFC, będzie można wynająć do zorganizowania prywatnych podróży i imprez. Zostanie także stworzony specjalny fundusz, którego celem będzie ochrona dziedzictwa Orient-Expressu. SNCF ma także pomysł wznowienia regularnego kursowania historycznych pociągów z Paryża do Stambułu, oraz stworzenia kolekcji toreb podróżnych i walizek pod marką Orient-Express.

Ale Orient-Express to nie tylko kolej. W 1976 roku powstała firma Orient-Express Hotels Ltd., na podstawie licencji od SNCF, która zarządzała hotelami tej marki. W 2014 roku firma zmieniła nazwę na Belmond Ltd., po tym jak rozwiązała umowę z SNCF. Marka Belmond, która została ostatnio nabyta przez francuski koncern LVMH za 3.2 miliarda dolarów, jest operatorem innego słynnego pociągu Venice Simplon-Orient-Express, który kursuje nieprzerwanie od 1982 roku. Nie należy zatem mylić tych dwóch pociągów, bo są to dwie niezależne marki.

Czytaj więcej
Venice Simplon-Orient-Express – luksusowa podróż w klasycznym stylu

 


logo Orient Express Hotels

Projektant Tristan Auer otrzymał zadanie przeniesienia splendoru stylu Art Deco i roślinnych motywów z ikonicznego pociągu do nowego hotelu w nowoczesnej wersji.
Marka Orient Express Hotels jest pozycjonowana w segmencie Luxury, obok marek Raffles, Banyan Tree, Fairmont, Sofitel Legend, SO Sofitel i Sofitel. Do 2030 roku AccorHotels planuje otworzyć 10 hoteli pod marką Orient Express.
Otwarcie hotelu Orient Express Mahanakhon Bangkok zaplanowano na czwarty kwartał 2019.

Jestem bardzo ciekaw tego hotelu, zwłaszcza jak AccorHotels wyróżni markę spośród innych. Już wpisuję go na swoją listę

Czytaj więcej
Luksusowa marka hotelowa Belmond kupiona przez koncern LVMH za 3.2 miliarda dolarów

 

reklama

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: