Marka Four Seasons buduje flotę luksusowych jachtów

reklama

Marka Four Seasons idzie jak burza. Niedawno pisałem o zainaugurowanej właśnie nowej kampanii reklamowej, która ma nadać marce nowy impet po kryzysie w branży hotelarskiej, jaki wywołała pandemia. Marka Four Seasons nigdy nie odstawała w tyle i od 60 lat swojego istnienia wyznacza trendy w luksusowych usługach. Teraz media obiegła wieść, że w 2025 roku, miłośnicy niezapomnianych wrażeń na najwyższym poziomie będą mogli wejść na pokład Four Seasons Yachts.

Marka wyceniana obecnie na 10 miliardów dolarów, której większościowym udziałowcem jest Bill Gates, jest już czymś więcej, niż tylko operatorem hoteli. Bogate portfolio Four Seasons obejmuje 124 hotele i resorty w 77 krajach, 50 zarządzanych prywatnych rezydencji, sklep online z produktami marki oraz usługę Private Jet, czyli podróży dookoła świata. Zaplanowanych jest kolejnych 50 obiektów i rezydencji. Marka inwestuje w udoskonalanie technologii, która ma służyć do zdalnej obsługi gości i zbierania informacji o ich preferencjach w celu personalizacji doświadczeń.

Czytaj więcej: Ritz-Carlton Yacht Collection

 

Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Marc-Henry Cruise Holdings LTD i włoską firmą stoczniową Fincantieri.
Pierwsza z trzech planowanych łodzi floty Four Seasons Yachts, która jest obecnie budowana w Trieście we Włoszech, będzie miała 207 metrów długości i 27 metrów szerokości. Na 14 pokładach znajdzie się 95 apartamentów, wysokich na 2.4 metra, z prywatnymi tarasami, o minimalnej powierzchni 54 mkw. Z kolei czteropoziomowy apartament o nazwie „Funnel” będzie miał powierzchnię blisko 900 mkw, z prywatnym basenem i wydzieloną strefą spa. Szacowany koszt budowy jachtu w przeliczeniu na jednostkę mieszkalną wynosi ponad 4 milionów dolarów.

Restauracje, bary i lounge, strefa basenowa, którą będzie można przekształcić w kino plenerowe lub przestrzeń eventową, spa z kompleksowym programem wellness, to wszystko będzie czekać na gości wraz z legendarnym serwisem.
Stawiając na pierwszym miejscu zrównoważony rozwój, statek będzie wykorzystywał ekologiczne paliwa i źródła energii o zerowej emisji.

Czytaj więcej: Aman Yachts & Private Jet

 

Ponieważ Four Seasons Yachts jest daleko od swojego dziewiczego rejsu, szczegóły dotyczące tras nie zostały jeszcze potwierdzone. Zapewne nie zabraknie wśród nich Morza Śródziemnego i Karaibów. Koszty podróży będą się różnić w zależności od poszczególnych tras i zostaną ogłoszone dopiero po uruchomieniu systemu rezerwacyjnego w trzecim kwartale 2023 roku.

O ile Four Seasons Yachts będzie miał niemal globalny zasięg i zabierze gości do jednych z najbardziej zapierających dech w piersiach miejsc na świecie, to od kilku już lat marka oferuje rejsy na pokładzie katamaranu Four Seasons Explorer po Malediwach na Ocenie Indyjskim. W programie rejsu są sporty wodne, podwodne wyprawy ekspedycyjne, nurkowanie z morskimi zwierzętami.

Ciekawe, czym marka Four Seasons jeszcze zaskoczy.

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: