Boom inwestycji hotelowych we Wrocławiu

reklama

Coraz ciekawiej dzieje się w stolicy Dolnego Śląska pod względem inwestycji hotelowych. Jest już na mapie miasta kilka hoteli wartych uwagi, a przybędzie ich jeszcze więcej.

 

HOTEL INDIGO

Firma Unirest ogłosiła właśnie, że już w 2020 roku, w centrum Wrocławia, w kamienicy przy ulicy Kościuszki 14, otworzy hotel pod marką Indigo z sieci InterContinental Hotels Group.  Nie znana jest jeszcze ilość pokoi. Inwestor posiada już dwa hotele Hampton by Hilton w Gdańsku Oliwie i Oświęcimiu. W planach ma także uruchomienie Hilton Garden Inn w Radomiu i kupił działkę pod kolejny hotel w Katowicach.

Indigo to marka hoteli butikowych, dedykowana gościom biznesowym i turystycznym. Każdy projekt hotelu czerpie inspirację z lokalnego otoczenia. Aktualnie w Polsce działają dwa hotele marki Indigo – w Warszawie i Krakowie (recenzja TUTAJ). Oba charakteryzują się bardzo ciekawymi wnętrzami, dzięki czemu zdobyły liczne nagrody. Miałem okazję pracować przy otwarciu Hotelu Indigo Warsaw.


Hotel Indigo Warsaw Nowy Świat


Hotel Indigo Krakow Old Town


Hotel Indigo The Hague Palace Noordeinde


Hotel Indigo Helsinki Boulevard

 

reklama

 

ALTUS PALACE

Spółka Torus, firma deweloperska z Trójmiasta, w zabytkowym pałacu Leipzigerów otworzy pięciogwiazdkowy hotel pod nazwą Altus Palace. W nowym budynku hotelowym znajdzie się 91 pokoi, a także sala konferencyjna, restauracja z barem oraz strefa spa.
Obiekt położony przy ulicy Wierzbowej 15, w sąsiedztwie Parku Staromiejskiego, zostanie przebudowany i nadbudowany.  Za projekt przebudowy pałacu odpowiada wrocławska pracownia Archikon, a za wnętrza gdańska pracownia LOFT. Otwarcie hotelu nastąpi najwcześniej w 2020 roku. Operatorem hotelu ma być znana firma zarządcza Dobry Hotel.

 

HOTEL NANKIER

W zabytkowym budynku przy placu Nankiera we Wrocławiu powstanie butikowy hotel. Przebudowa trwa, a jej zakończenie planowane jest ponoć na połowę 2019 roku, ale jak to z zabytkami bywa i ta inwestycja zapewne się opóźni. Budynek przy placu Nankiera 1, w którym niegdyś mieścił się Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego, został sprzedany spółce HB Invest. Na pięciu kondygnacjach (jedno piętro zostanie dobudowane) znajdzie się 40 pokoi, sale konferencyjne, restauracja oraz kawiarnia. W hotelu zaplanowano również Spa. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 3007 metrów kwadratowych. Za przebudowę budynku odpowiada pracownia TH Architekci z Wrocławia. Natomiast projekt wnętrz wykonała pracownia projektowa RAZOO Architekci.

 

reklama

 

THE BRIDGE HOTEL MGALLERY BY SOFITEL

W 2019 roku we Wrocławiu zostanie otwarty pierwszy w Polsce hotel marki MGallery by Sofitel (grupa hotelowa Accor), jednej z moich ulubionych marek hotelowych. Będzie nosił nazwę The Bridge. Pięciogwiazdkowy hotel powstaje we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim. Swoim gościom zaoferuje blisko 200 komfortowo wyposażonych pokoi, wyjątkową restaurację, sale konferencyjne, garaż podziemny i wspaniały widok z tarasu na dachu. Budynek hotelu dzięki ceglastej elewacji ma się wpisać w zabytkowe otoczenie Ostrowa Tumskiego i dopełnić przestrzeń Placu Katedralnego od strony Odry. Inwestorem jest spółka Tacit Investment, która posiada hotel Rialto w Warszawie i już buduje przy nim kolejny hotel również pod nazwą The Bridge (więcej szczegółów TUTAJ). Koncepcję hotelu stworzyło wrocławskie biuro projektowe Forum Architekci. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia Medusa Group.

 

Wśród działających już hoteli, na uwagę zasługują na pewno…

AC HOTEL BY MARRIOTT

W bezpośrednim sąsiedztwie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, w 2017 roku został  otwarty pierwszy w Polsce AC Hotel by Marriott. Budynek przy Placu Wolności 10 z imponującą fasadą, w którym znajduje się czterogwiazdkowy hotel, pochodzi z 1875 roku. Miejsce było kiedyś siedzibą Banku Rzeszy. To bardzo stylowy hotel z 91 pokojami, którego wnętrza urządzone są nowocześnie, a przy tym elegancko. Recenzja TUTAJ

 

NOVOTEL WROCŁAW CENTRUM

Otwarty w 1980 roku, położony w centrum miasta przy ulicy Powstańców Śląskich 7, w sąsiedztwie dworca kolejowego, ówczesny Hotel Orbis Wrocław był najnowocześniejszym hotelem w mieście, o najwyższym dostępnym standardzie. Dziś to 4-gwiazdkowy hotel marki Novotel, który po kapitalnym remoncie otrzymał drugie życie i to w bardzo ciekawym stylu. Recenzja TUTAJ

 

IBIS STYLES WROCŁAW CENTRUM

Zlokalizowany tuż przy dworcu kolejowym Wrocław Główny, Ibis Styles to trzygwiazdkowy hotel biznesowy z 133 pokojami znajdujący się w nowoczesnym budynku biurowym. Ibis Styles to koncept ekonomicznej marki typu all-inclusive. W cenę pokoju zawsze wliczone jest śniadanie, Internet Wi-Fi, oraz możliwość skorzystania przez całą dobę z ekspresu do kawy/herbaty w holu recepcyjnym. Jak wszystkie hotele marki Ibis Styles (sieć hotelowa Accor), tak i ten hotel charakteryzuje się indywidualnym stylem wnętrz. Inspiracją do projektu stała się powieść Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”. Recenzja TUTAJ

 

PURO WROCŁAW STARE MIASTO

PURO Hotels, to pierwsza w Polsce lifestylowa marka hoteli, która stawia przede wszystkim na przeżycia i lokalne doświadczenia, oraz chce inspirować swoich gości i lokalnych mieszkańców. PURO Hotels położone są w centrach dużych miast lub atrakcyjnych turystycznie dzielnicach owych miast. Czyli tam, gdzie dużo się dzieje – rozrywkowo, kulturalnie i biznesowo. Każdy hotel ma swój indywidualny, lokalny i wyrazisty styl wnętrz, stworzony przez uznane biura projektowe z Polski i zagranicy. Ogromna rolę odgrywają detale w wystroju – grafiki, obrazy, formy krzeseł, uchwyty szafek, czy lampy. PURO Hotels wyróżniają się nowoczesną architekturą, wkomponowaną w otoczenie.


zdj. materiały promocyjne

 

reklama

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: