Inwestycje hotelowe w centrum Warszawy

reklama

Warszawa pnie się w górę. W centrum stolicy powstają kolejne biurowce oraz projekty wielofunkcyjne, które mają być atrakcją dla mieszkańców i turystów. Jednocześnie realizowane są i planowane kolejne inwestycje hotelowe w Śródmieściu i na bliskiej Woli, w wysokościowcach o charakterze mixed-use, które wprowadzą na rynek w ciągu kolejnych 5 lat ponad 3.000 pokoi.

Luksusowy hotel w Roma Tower

Najnowszy projekt BBI Development to wysokościowiec Roma Tower, realizowany wspólnie z Archidiecezją Warszawską, planowany na skrzyżowaniu ul. E. Plater i ul. Nowogrodzkiej. Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia Juvenes-Projekt. W wysokim na 170 metrów (41 naziemnych pięter) Roma Tower ma powstać m.in. centrum konferencyjne, ok. 20 tys. m.kw. powierzchni biurowej, 70 mieszkań z przeznaczeniem na długoterminowy wynajem, a także hotel na około 200 pokoi międzynarodowej marki z segmentu Luxury. BBI Development wstępnie spodziewa się otrzymania pozwolenia na budowę w 2020 roku i wtedy też chce rozpocząć prace budowlane. Realizacja tego projektu zajmie około trzy i pół roku.
Więcej informacji i wizualizacji TUTAJ

Czytaj więcej…
Co stanowi o wartości luksusowego hotelu 

 

Motel One w „Emilia” Tower

W miejscu dawnego salonu meblowego Emilia przy ulicy Emilii Plater, obok hotelu InterContinental, powstanie wieżowiec z przeznaczeniem na biura i usługi, w tym hotel. Inwestor firma Griffin Polska podpisała umowę z niemiecką marką Motel One, o czym informowałem jako pierwszy w styczniu tego roku. Będzie to drugi hotel tej marki w Warszawie, po hotelu przy ul. Tamka, którego otwarcie zaplanowano na przełom kwietnia/maja 2019. 480-pokojowy hotel znajdzie się na niższych kondygnacjach wieżowca, którego wysokość może wynieść do 200 metrów (40 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne). Za projekt wieżowca odpowiedzialna jest pracownia Kuryłowicz & Associates. Architekci nie przedstawili jeszcze ostatecznej wersji wieżowca. Nieznany jest termin rozpoczęcia budowy.
Więcej informacji o hotelu marki Motel One TUTAJ

 

Gmina Żydowska stawia na hotelarstwo 

Z kolei Gmina Wyznaniowa Żydowska może zbudować 80-metrowy budynek z hotelem przy Synagodze Nożyków, w pobliżu placu Grzybowskiego. Pozwalają na to warunki zabudowy terenu przy ulicy Twardej. Inwestycja miałaby powstać na działce przy ulicy Twardej 6, w miejscu obecnego parkingu i starego białego budynku. Dokument zezwala też na doklejenie do synagogi czteropiętrowego biurowca, w którym poza siedzibą gminy i innych organizacji miałaby się znaleźć druga synagoga. Koncepcję architektoniczną przygotowała pracownia Jems Architekci. Jest to dopiero początkowa faza projektu, ale pokoi byłoby tam zapewne około 300.

Państwowy hotel w PHN Tower

Przy rondzie ONZ powstanie wieżowiec o wysokości 150 metrów (40 pięter). Inwestor, Polski Holding Nieruchomości, uzyskał pozwolenie na budowę i trwa wybór generalnego wykonawcy. Rozpoczęcie prac zaplanowano na ten rok, a zakończenie pierwszego etapu na 2020. Na blisko 37.000 mkw powierzchni znajdzie się biura, lokale usługowe oraz hotel w podium wieżowca. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski. PHN podpisał umowę o współpracy z Polskim Holdingiem Hotelowym, który zapewne będzie zarządzał hotelem pod szyldem międzynarodowej marki. To kolejne conajmniej 300 pokoi. PHN i PHH, to spółki należące do Skarbu Państwa.

 

Hotel NYX w kompleksie VARSO

Tuż przy Dworcu Centralnym w Warszawie rośnie kompleks Varso Place z najwyższym w Europie wieżowcem Varso Tower, którego inwestorem jest firma HB Reavis. Jego projekt stworzyła pracownia Foster and Partners. Oprócz głównej 53-kondygnacyjnej wieży o wysokości 230 metrów (plus 80-metrowa iglica), powstaną dwa mniejsze budynki 21-kondygnacyjny i 19-kondygnacyjny. Varso ma być nie tylko centrum biznesowym, ale także przestrzenią dostępną dla mieszkańców z restauracjami i tarasem widokowym na dachu. W jednym z mniejszych budynków powstanie czterogwiazdkowy hotel z 330-pokojami marki NYX, izraelskiej sieci Leonardo Hotels. Otwarcie hotelu planowane jest w 2020 r. Więcej informacji i wizualizacji TUTAJ

 

Radisson RED w Liberty Tower

W drugim kwartale 2020 roku ma się rozpocząć budowa wieżowca Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie. Inwestycja obejmie realizację 41-kondygnacyjnej wieży wraz z 9-kondygnacyjnym podium i 4-poziomowym garażem podziemnym. W części wysokościowej budynku sięgającego 140 metrów, znajdzie się prawie 500 apartamentów przeznaczonych na długoterminowy wynajem. W podium wieżowca znajdzie się czterogwiazdkowy hotel marki Radisson RED z 267 pokojami. W specjalnie zaaranżowanej strefie na 10. i 11. kondygnacji znajdą się m.in. centrum fitness i strefa spa, centrum konferencyjne, sala gier, strefa relaksu, a także otwarta kuchnia, stwarzająca warunki do wspólnego gotowania, jak również organizacji zamkniętych przyjęć. Co więcej, na dachu podium wieży znajdą się duży basen z jacuzzi oraz zielone tarasy. Otwarcie hotelu zaplanowano na trzeci kwartał 2023 roku. Inwestorem jest firma Golub GetHouse, a projekt przygotowało amerykańskie biuro Arquitectonica. Więcej informacji i wizualizacji TUTAJ

 

Royal Tulip w Unique Tower

Unique Apartments, spółka zależna firmy Marvipol Development, podpisała list z siecią Louvre Hotels Group w sprawie umowy franczyzy dotyczącej budynku przy ul. Grzybowskiej 51 w Warszawie, powstającego w ramach inwestycji Unique Tower z 500 apartamentami. W budynku będzie prowadzona działalność apartamentów na wynajem pod marką Royal Tulip Apartments. Kompleks Unique Tower, który ma zostać oddany do użytku w II połowie 2021 r., będzie zawierać 448 lokali na wynajem w systemie condo oraz 58 do klasycznej sprzedaży. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia ARPES Piotr Schneider.

W tamtej okolicy, przy skrzyżowaniu ulicy Waliców i Grzybowskiej, na przeciwko hotelu Ibis Styles Warszawa City, powstanie drugi w stolicy hotel PURO z 350 pokojami. Więcej informacji o hotelach marki PURO TUTAJ

 

Crowne Plaza i Holiday Inn Express w The Warsaw Hub

Przy rondzie Daszyńskiego powstaje kompleks The Warsaw Hub składający się z trzech budynków wysokościowych – dwóch 130-metrowych biurowców oraz 85-metrowego hotelu – połączonych wspólną, pięciokondygnacyjną podstawą. Generalny wykonawca i deweloper projektu, Ghelamco Poland, zakończył budowę konstrukcji wieży hotelowej. Docelowo pomieści ona 430 pokoi i apartamentów dwóch marek z sieci InterContinental Hotels Group – trzygwiazdkowy Holiday Inn Express z 218 pokojami oraz czterogwiazdkowy Crowne Plaza z 212 pokojami. Znajdzie się tam ponadto liczące 2 tys. mkw. powierzchni centrum konferencyjne, strefa coworkingowa, restauracja na około 270 miejsc, klub fitness, a na 22. kondygnacji sky bar z tarasem. Za projekt kompleksu odpowiada biuro architektoniczne AMC. Planowane otwarcie hotelu pierwszy kwartał 2020. Więcej informacji i wizualizacji TUTAJ

 

reklama

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: