Debiut: Hotel The Crown Handwritten Collection w Krakowie

reklama

W królewskim Krakowie przy ulicy Królewskiej 6 zadebiutował nowy hotel i nowa marka.
The Crown Handwritten Collection. Jest to pierwszy w Polsce hotel nowej marki Handwritten Collection z sieci Accor.

W modernistycznej kamienicy z 1923 roku, zlokalizowanej w dzielnicy Krowodrza, znajduje się 39 pokoi oraz 5 przestronnych apartamentów usytuowanych w zaokrąglonym narożniku budynku, restauracja Bona z kuchnią włoską (i prawdziwym włoskim szefem kuchni), lounge bar oraz nieduża przestrzeń konferencyjna i siłownia.

Wnętrza butikowego hotelu The Crown inspirowane są stylem art déco. Projekt wyróżnia połączenie kolorów bieli, czerni i złota, geometryczna prostota form i materiały wykończeniowe wysokiej jakości.

 

 

Firma InHotel dostarczyła zamki hotelowe (kontrola dostępu) oraz wyposażenie pokoi i łazienek, takie jak sejfy, minibarki, wieszaki, suszarki do włosów.

 

 

Notatka od gospodarza

Zgodnie z ideą marki Handwritten Collection, hotel ma wyrażać osobowość jego twórcy (gospodarza), zawierać osobiste akcenty, odzwierciedlać jego pasje, być niczym owa odręcznie napisana notatka od gospodarza do gości. Inwestor czterogwiazdkowego hotelu The Crown w Krakowie, Wiesław Hałucha (firma Alventa Invest) jest miłośnikiem wyrafinowanych wnętrz i pasjonatem sztuki, stąd w częściach publicznych obiektu, ale i apartamentach napotykamy rzeźby autorstwa Adama Myjaka oraz obrazy różnych artystów.

Operatorem hotelu jest firma Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele.
Ceny pokoi zaczynają się od 450 zł, śniadanie to koszt 75 zł.

 

 

O HANDWRITTEN COLLECTION

Marka Handwritten Collection została stworzona w 2023 roku, aby zgromadzić pod wspólnym szyldem niezależne hotele butikowe pozycjonowane w kategorii 4*. Powstała z myślą o inwestorach, którym zależy na elastycznych standardach sieciowych i łatwym wdrożeniu poprzez możliwość zawarcia umowy franczyzowej.

Obecnie pod marką działa 8 hoteli, poza Polską także w Estonii, Francji, Chinach i Australii. Do 2030 roku portfolio Handwritten Collection składać się będzie z 250 hoteli na całym świecie.

 

 

Brałem udział w spotkaniu dla mediów z okazji otwarcia hotelu.
Artykuł zawiera lokowanie produktu.

 

reklama

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: