Nowe otwarcia PURO Hotels w Polsce

reklama

PURO Hotels, to więcej niż tradycyjne hotele. To pierwsza w Polsce lifestylowa marka hoteli, która stawia przede wszystkim na przeżycia i lokalne doświadczenia, oraz chce inspirować swoich gości i lokalnych mieszkańców.
PURO Hotels położone są w centrach dużych miast lub atrakcyjnych turystycznie dzielnicach owych miast. Czyli tam, gdzie dużo się dzieje – rozrywkowo, kulturalnie i biznesowo.
Każdy hotel ma swój indywidualny, lokalny i wyrazisty styl wnętrz, stworzony przez uznane biura projektowe z Polski i zagranicy. Ogromna rolę odgrywają detale w wystroju – grafiki, obrazy, formy krzeseł, uchwyty szafek, czy lampy.
PURO Hotels wyróżniają się nowoczesną architekturą, wkomponowaną w otoczenie.


PURO Hotel Poznań

Elementami charakterystycznymi dla marki PURO Hotels są nieduże, ale za to funkcjonalnie urządzone pokoje, z komfortowymi łóżkami i przeszklonymi łazienkami. Choć z tymi przeszklonymi łazienkami niektórzy goście mają jednak problemy w kwestii poczucia prywatności.
Wielkość pokoju ma jednak swoje uzasadnienie. Jak na hotele lifestylowe przystało, ich sercem są wielofunkcyjne lobby. To właśnie w tych przestronnych przestrzeniach, a nie w pokojach, goście mają spędzać wolny czas, integrować się, czy pracować. To przestrzeń społeczna, która ma także zachęcać lokalnych mieszkańców do wejścia.
Poza stanowiskami do samodzielnego zameldowania się (check-in kioskami), znajduje się tu wiele wygodnych sof i foteli, regały z książkami, albumami i grami, czy długi co-workingowy stół. Naturalnie jest i bar oraz otwarta przestrzeń restauracyjna. Z każdego lobby jest wyjście na przestronny taras z zielenią.


PURO Hotel Kraków


PURO Hotel Wrocław


PURO Hotel Poznań

Nowoczesne technologie, to także element wyróżniający PURO Hotels. Poza wspomnianymi check-in kioskami, każdy pokój wyposażony jest w tablet, który służy do sterowania różnymi urządzeniami w pokoju – oświetleniem, klimatyzacją, telewizją, roletami w oknach, a także do komunikacji z Hostem (określenie pracownika recepcji), czy zamówienia posiłku do pokoju lub usługi sprzątania.

Pierwszy hotel marki PURO Hotels został otwarty w 2011 roku we Wrocławiu, położony przy Narodowym Forum Muzyki. Następnie w Krakowie w 2013 roku przy Galerii Krakowskiej i dworcu kolejowym, w 2014 roku w Poznaniu na Starym Mieście, a w 2015 roku w Gdańsku na Wyspie Spichrzów.

PURO Hotel Gdańsk został powiększony ostatnio o nową, większą część z dodatkowymi pokojami, restauracją, salami konferencyjnymi, a także tarasem z barem na dachu i po raz pierwszy strefą spa.

W trakcie budowy są już trzy kolejne hotele marki PURO.

PURO KRAKÓW KAZIMIERZ

To będzie drugi hotel PURO w Krakowie, położony przy ulicy Halickiej, na popularnym wśród mieszkańców Krakowa Kazimierzu. Zaprojektowany został przez pracownię ASW Architekci z Poznania i z wnętrzami urządzonymi przez nagradzane studio Conran & Partners z Londynu. W sześciopiętrowym hotelu znajdzie się 228 pokoi i apartamentów, restauracja z cocktail barem, kawiarnia, taras z ogrodem, strefa wellness i spa, oraz pierwsza w hotelach PURO piekarnia. Planowane otwarcie – czerwiec 2018.

PURO ŁÓDŹ CENTRUM

Usytuowany przy ulicy Ogrodowej, naprzeciwko jednego z najważniejszych budynków w Łodzi, dawnego Pałacu Poznańskich, oraz obok słynnej Manufaktury. Sześciokondygnacyjny Hotel Puro Łódź Centrum zaprojektowała także pracownia ASW Architekci, zaś za projekt wnętrz odpowiada biuro Superfutures z Londynu. W 136-pokojowym hotelu znajdą się także cztery sale konferencyjne, restauracja, kawiarnia z letnim tarasem, bar z tarasem widokowym na ostatnim piętrze oraz strefa wellness i spa. Dodatkowo, jak na Łódź przystało, w hotelu znajdzie się sala kinowa. Planowane otwarcie – druga połowa 2018.

PURO WARSZAWA CENTRUM

To najbardziej wyczekiwane otwarcie spośród hoteli PURO i chyba drugie najbardziej wyczekiwane otwarcie w Warszawie, zaraz po hotelu Raffles Europejski. Projekty budynku i wnętrz są wciąż owiane tajemnicą, ale z pewnością można się spodziewać czegoś wyjątkowego. Położony w ścisłym centrum stolicy, przy spokojnej ulicy Widok, w pobliżu stacji Metro Centrum i ronda Dmowskiego, gdzie powstaje nowy kompleks słynnej Rotundy i wieżowca Uniwersal, co niewątpliwie uatrakcyjni otoczenie hotelu. Bryła budynku została zaprojektowana przez studio architektoniczne JEMS z Warszawy, a wnętrza przygotowało DeSallesFlint z Londynu. Design hotelu ma oddawać kosmopolityczny charakter miasta. PURO Warszawa Centrum będzie miał 150 pokoi. Oprócz restauracji, także taras z barem na dachu z widokiem na warszawski Manhattan, a może nawet basenem. Dodatkowo strefę wellness i spa. Otwarcie zaplanowano na I kwartał 2019 roku.


Nieoficjalna wizualizacja hotelu PURO przy ulicy Widok. źródło: urbanity.pl 

Drugi hotel PURO z 350 pokojami powstanie na warszawskiej Woli, przy ul. Waliców na pustej działce, na przeciwko powstającego hotelu Ibis Styles – Grzybowska 43. Planowane otwarcie koniec 2020.

PURO KATOWICE

Ostatnio firma zabezpieczyła działkę w centrum Katowic pod kolejną inwestycję i przystępuje do prac projektowych. Brak jeszcze oficjalnych szczegółów.

 

Zdjęcia i wizualizacje: purohotel.pl, asw-architekci.pl

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: