10 niezwykłych hosteli na świecie

reklama

Szukacie niedrogiego noclegu, ale jednocześnie ciekawych, oryginalnych wnętrz, w których możecie poznawać ludzi z całego świata?
Te 10 niezwykłych hosteli może Was zainteresować…

#BUNK, Stambuł (Turcja)
Kameralny hostel #Bunk (jeden z dwóch obecnych w Stambule) położony jest w dzielnicy Beyoğlu, kilka kroków od alei Istiklal. Oferuje zaledwie 11 pokoi i 32 łóżka. Na tarasie na dachu budynku jest wanna z hydromasażem. Pokoje zostały zaprojektowane w minimalistycznym stylu, a ich ściany i meble są białe. Sufity pokoi dekorują podświetlone zdjęcia wnętrz meczetów.

#BunkIstanbul1

#BunkIstanbul2

#BunkIstanbul3

SUPERBUDE, Hamburg (Niemcy)
Hostel Superbude położony jest w dzielnicy St.Pauli. Kolorowe, designerskie pokoje zdobią meble z recyklingu oraz oryginalne cytaty z twórczości bloggerów, pisarzy i dziennikarzy.

SuperbudeHamburg1

SuperbudeHamburg3

SuperbudeHamburg2

MEININGER, Bruksela (Belgia)
Ten designerski hotel i hostel mieści się w starej fabryce usytuowanej przy kanale Charleroi. Wystrój nawiązuje do industrialnej przeszłości budynku. Zachowano białe filary, oryginalne betonowe sufity oraz metalowe fabryczne lampy.

meiningerhotelbrusselscity1753

meiningerhotelbrusselscity2

meiningerhotelbrusselscity4

GENERATOR, Londyn (Wlk Brytania)
Duży, tętniący życiem hostel usytuowany jest w gwarnej dzielnicy Bloomsbury, w pobliżu stacji metra Russell Square. W hostelu organizowane są imprezy karaoke, występy didżeja na żywo i bezpłatne seanse filmowe.

2-generator-london-cinema-room

5-generator-london-shared-room

8-generator-london-lounge-cafe-chillout

GENERATOR, Paryż (Francja)
Siostrzany hostel Generator w Paryżu znajduje się w 10. dzielnicy i także oferuje oryginalne wnętrza. Część pokoi ma własne tarasy.

GeneratorParis2

GeneratorParis1

GeneratorParis3

CASA GRACIA, Barcelona (Hiszpania)
Stylowy, kameralny hostel znajduje się w zabytkowej kamienicy w bliskiej odległości od słynnego budynku La Pedrera autorstwa Gaudiego. Oferuje 53 pokoje.

CasaGraciaBarcelona3

CasaGraciaBarcelona2

CasaGraciaBarcelona1

U-HOSTEL, Madryt (Hiszpania)
Bardzo popularny madrycki hostel znajduje się przy stacji metra Alonso Martínez. Większość pokoi dysponuje balkonami. Każde z pięter ma swój indywidualny kolorystyczny akcent. Na piętrze z pokojami dla kobiet dominuje różowy oczywiście. Goście mają do dyspozycji kino, rowery, taras na dachu, mogą korzystać z bezpłatnych wycieczek po mieście, czy nawet nauczyć się tańca Flamenco.

UHostelMadrid2

UHostelMadrid1

UHostelMadrid3

INDEPENDENTE, Lizbona (Portugalia)
W pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że to jakiś luksusowy hotel. Trzech braci przekształciło zabytkowy pałacyk w dzielnicy Bairro Alto w niezwykły hostel, wyróżniający się eklektycznym stylem wnętrz.

IndependenteLisbon2

IndependenteLisbon1

IndependenteLisbon3

WE, Sao Paulo (Brazylia) 
To pierwszy designerski hostel w tym największym mieście Brazylii. Hostel znajdujący się w budynku z 1910 roku, oferuje zaledwie 9 pokoi utrzymanych w białej kolorystyce z różnorodnymi meblami.

WESaoPaulo2

WESaoPaulo3

WESaoPaulo1

DOWNTOWN BEDS, Mexico City (Meksyk)
Podobnie jak Independente w Lizbonie, tak i tutaj trudno uwierzyć, że to hostel. Downtown Beds mieści się w 17-wiecznym pałacu w centrum metropolii. Dominującym elementem wystroju jest cegła, z której zbudowane są nawet ramy łóżek. Goście mają do dyspozycji bezpłatne rowery, kino i basen.

downtownbedsmexico1

downtownbedsmexico2

downtownbedsmexico3

zdjęcia pochodzą ze stron internetowych wymienionych obiektów

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: