10 niesamowitych hotelowych Salonów Klubowych

reklama

Club Lounge, Executive Lounge, Salonik/Salon Klubowy, Salon VIPowski, Klub, to określenia specjalnej strefy komfortu przeznaczonej dla gości mieszkających w pokojach klubowych (Club Room, Executive Room). Wstęp do Salonów mają także goście VIP oraz członkowie hotelowych programów lojalnościowych (w zależności od statusu członkostwa). Takie Kluby znajdują się głównie w luksusowych hotelach o charakterze biznesowym.

Pokoje klubowe są droższe od pokoi standardowych, czasami nawet dwukrotnie (niektóre hotele oferują niższą dopłatę w momencie zameldowania, niż na etapie rezerwacji). Położone są na wyższych piętrach i oferują lepszy widok z okna. Pokoje wzbogacone są zazwyczaj o dodatkowe usługi i wyposażenie, np.: możliwość wcześniejszego zameldowania i późniejszego wymeldowania bez dodatkowych kosztów, bezpłatny minibar, ekspres do kawy, powitalna wstawka – owoce i wino, wieczorny serwis pokoju, czy lepsze kosmetyki w łazience, a nawet usługę kamerdynera. Jednak największą korzyścią jest właśnie wstęp do Club Lounge.

Salony otwarte są od rana do późnego wieczora, a czasami nawet 24h. Dostępna w nich jest dodatkowa recepcja, gdzie gość może się zameldować, wymeldować i skorzystać z usługi konsjerża.
Tutaj serwowane są śniadania, słodkie przekąski w ciągu dnia, a wieczorami wystawiany bufet kolacyjny z ciepłymi przekąskami lub różnorodnymi daniami. W Club Lounge, którym zarządzałem w hotelu InterContinental Warszawa, oferowaliśmy bardzo obfity bufet kolacyjny z zupą, sałatkami, daniami mięsnymi i wegetariańskimi. Ale to nie wszystko. Barki wypełnione są nielimitowanymi napojami, w tym alkoholowymi, jak piwo, wino, whisky, wódka, czy nawet szampan.
Kluby, to także miejsce spotkań, tych prywatnych i przede wszystkim biznesowych. Te lepsze posiadają salki konferencyjne ze sprzętem multimedialnym. Dodatkowo goście mają do dyspozycji biblioteczkę z książkami i czasopismami w różnych językach, oraz komputer i drukarkę.
Należy pamiętać, że w takich miejscach mogą obowiązywać pewne wymogi względem ubioru. Zalecana jest sportowa elegancja (smart casual). Także dzieci mogą mieć ograniczony wstęp w określonych porach dnia.

W Polsce Salony dostępne są w hotelach takich marek, jak wspomniany InterContinental (swego czasu Club Lounge był najwyżej ocenianym przez gości spośród środkowoeuropejskich InterContinentali, a także najlepszym w Warszawie pod względem oferty), Hilton, DoubleTree by Hilton, Regent, Sheraton, Westin, czy Marriott (warszawski Executive Lounge jest obecnie najlepiej oceniany wśród europejskich Marriott’ów).
Niestety Salony w polskich hotelach traktowane są nieco po macoszemu, bardziej jako wymóg sieciowy i zło konieczne. Hilton i Marriott przeniósł je z ostatnich pięter na parter. W ich miejsce powstały pokoje lub sale eventowo-konferencyjne. InterContinental też miał kiedyś plany na skomercjalizowanie powierzchni Klubu na 41. piętrze. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to może zrozumiałe, bo na pokojach czy sali konferencyjnej zarobi się więcej, a sam Salon generuje głównie koszty i jest dodatkiem do pokoi klubowych. Z punktu widzenia gościa, to jednak atrakcyjność Klubu wpływa na decyzję o wynajęciu droższego pokoju. Choć może dla większości gości najbardziej się liczy jego charakter „all inclusive” 🙂

Niektóre hotele, zwłaszcza topowych światowych marek, przykładają dużą wagę do projektów swoich Klubów.
Zobaczcie 10 niesamowitych Salonów Klubowych na świecie…

HOTEL JUMEIRAH ZABEEL SARAY, DUBAJ (ZEA)
Club Lounge został urządzony z iście królewskim przepychem, typowym dla luksusowych arabskich hoteli. 

jumeirah-zabeel-saray-restaurants-c-club-03-hero

HOTEL CHINA WORLD SUMMIT WING BY SHANGRI LA, PEKIN (Chiny)
Horizon Club Lounge oferuje dodatkowo bezpłatną usługę prasowania garnituru, odbiór z lotniska, odżywczy napój na powitanie, czy herbatę lub kawę dostarczoną do pokoju przy okazji zamówionego budzenia. 

HorizonCL_SL_Pekin

HOTEL SHANGRI LA, HONG KONG (Chiny)
Kolejny Horizon Club Lounge, tym razem o bardzo klasycznym wystroju, oferujący zachwycający widok na zatokę Wiktorii oraz wyjście do ogrodu na dachu hotelu.

Horizon Club, Island Shangri La Hong Kong

HOTEL RITZ-CARLTON, HONG KONG (Chiny)
24-godzinny Club Lounge położony na wysokości 465 metrów. Goście klubowi mają do swojej dyspozycji limuzynę, która ich zabierze w dowolne miejsce w obrębie miasta. 

ritz-carlton-hk-club-lounge1

HOTEL FOUR SEASONS, GUANGZHOU (Chiny)
Executive Lounge położony na 99. piętrze nowoczesnego hotelu. 

Club Lounge - Four Seasons Guangzhou

HOTEL RITZ-CARLTON, MAKAO (Chiny)
Goście pokoi klubowych, w tym nowo otwartym hotelu, mają wstęp do Club Lounge 24h na dobę. Do swojej dyspozycjo mają także bezpłatnie limuzynę oraz salę konferencyjną. 

Ritz-Carlton-Macau-Club-Lounge

HOTEL FAIRMONT, PEKIN (Chiny)
The Gold Lounge zlokalizowany jest na 20. piętrze, na „moście” łączącym dwie wieże hotelu. 

150720120350-club-lounge-fairmont-beijing-gold-lounge-1100x619

HOTEL BEAUMONT, LONDYN (Wlk. Brytania)
Club Lounge luksusowego hotelu Beaumont otwartego w 2014 r., urządzony w stylu art deco. 

The_Club_Lounge_of_The_Beaumont_London

HOTEL LANGHAM, LONDYN (Wlk. Brytania)
Goście klubowi mają do swojej dyspozycji kamerdynera, który rozpakuje i spakuje walizki, dostarczy śniadanie do pokoju, czy spełni wszelkie życzenia, nawet te trudno do spełnienia. 

Club Lounge - Langham London

HOTEL LOEWS REGENCY, NOWY JORK (USA)
Club Lounge świeżo odnowionego hotelu Loews Regency przy Park Avenue na Manhattanie.

Club Lounge - Loews Regency, New York

zdjęcia: materiały prasowe

Komentarze

komentarzy

2 Comments

  • Monika

    Cieszy mnie bardzo ten artykuł. atrakcyjna cena w hotelu Marriott pokoju typu Executive z dostępem do salonu klubowego M skusiła mnie do zakupu, a tu niespodzianka widoku nie będzie. odwołuje rezerwacje;)

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: