Gdzie szukać wyjątkowych hoteli i resortów
Oryginalna koncepcja, zachwycająca architektura i styl wnętrz, wysoki standard, dogodna lokalizacja oraz doskonała jakość świadczonych w nich usług, to elementy charakterystyczne wielu butikowych i luksusowych hoteli. Niezależne obiekty przystępują do prestiżowych zrzeszeń, aby stać się bardziej zauważalnymi wśród gości i podnieść swój status niekiedy nie posiadając oficjalnej kategoryzacji.
Poniżej przedstawiam zrzeszenia wyjątkowych niezależnych hoteli i resortów, których ofertę zawsze przeglądam ruszając w podróż.
Design Hotels zostało założone w 1993 roku jako pierwsze w swoim rodzaju zrzeszenie starannie selekcjonujące hotele i resorty, unikatowe pod względem architektury i wzornictwa wnętrz. W swoim portfolio posiada ponad 300 prywatnych, ekskluzywnych obiektów w ponad 50 krajach na całym świecie, zarówno hoteli miejskich, górskich i nadmorskich resortów i zacisznych hotelików z dala od zgiełku miast. Niezależnie od wielkości i lokalizacji, wspólnym mianownikiem wszystkich obiektów jest oryginalna wizja ich twórców.
Design Hotels jest partnerem programu lojalnościowego Starwood Preferred Guest, dzięki czemu członkowie programu mogą zbierać punkty za pobyty w wybranych hotelach zrzeszonych w Design Hotels. Dodatkowo oferuje swój własny program lojalnościowy – Design Hotels Community – którego członkowie mają dostęp do specjalnych ofert, bezpłatnego Internetu oraz upgrade’u pokoju.
W Polsce mamy dwa hotele należące do Design Hotels. Pierwszy to czterogwiazdkowy hotel Galery69 nad jeziorem Wulpiańskim w Dorotowie na Warmii. Drugi – pięciogwiazdkowy H15 Boutique w Warszawie, mieszczący się w zabytkowej kamienicy, która w międzywojniu pełniła siedzibę ambasady Związku Radzieckiego.
Recenzja hotelu The Slate Phuket
Szczególnie małe, kameralne hotele mają możliwość zadbać o wyjątkowe, spersonalizowane doświadczenia swoich gości, gdzie każdy gość jest zauważony. Takie właśnie niezależne hotele-klejnoty, mają szansę dołączyć do grona Small Luxury Hotels of the World, oferujące ekskluzywny charakter, luksusowy wystrój, znakomitą kuchnię, a jednocześnie pasję do wysokich standardów obsługi.
SLH w swoim portfolio posiada ponad 500 luksusowych, butikowych obiektów, m.in. historyczne hotele, golfowe resorty, wiejskie posiadłości, hotele położone przy atrakcjach UNESCO, hotele z restauracjami wyróżnionymi gwiazdkami Michelin, afrykańskie lodge, hotele tylko dla dorosłych, czy wille z winnicami.
W Polsce nie mamy obecnie żadnego hotelu należącego do SLH. Kiedyś do zrzeszenia należały poznański Blow Up Hall 5050, wrocławski Granary La Suite i gdański Dwór Oliwski.
Program lojalnościowy SLH Invited oferuje sporo korzyści swoim członkom: specjalne ceny pokoi, możliwość wcześniejszego zameldowania i późniejszego wymeldowania, bezpłatny Internet wi-fi, bezpłatne śniadanie, upominek urodzinowy, upgrade pokoju, vouchery na bezpłatne noclegi.
Recenzje hoteli Olive Boutique Hotel San Juan , Hotel St.Petersbourg w Tallinie i Les Bains w Paryżu
Założona w 1928 roku przez wpływowych i myślących przyszłościowo europejskich hotelarzy organizacja początkowo zrzeszała 38 członków i nosiła nazwę „Luksusowe Hotele Europy i Egiptu”. Leading Hotels of the World jest największą kolekcją luksusowych hoteli i resortów, która w swoim portfolio posiada ponad 375 obiektów niezależnych i należących do sieci, w ponad 75 krajach. LHW wybiera wyłącznie hotele luksusowe, posiadające element historycznego dziedzictwa, które spełniają najwyższe standardy jakości, za kontrolę których odpowiedzialna jest powołana przez LHW firma Leading Quality Assurance prowadząca anonimowe kontrole hoteli. Szczegółowy system zawiera aż 800 punktów i obejmuje wszystkie fazy obsługi i doświadczeń gościa, od rezerwacji do wyjazdu.
Program lojalnościowy Leaders Club, który jest płatnym programem (podstawowy status kosztuje 150 dolarów), upoważnia do bezpłatnych pobytów, bezpłatnych śniadań, upgrade’u do wyższej kategorii pokoju, bezpłatnego dostępu do Internetu wi-fi, bezpłatnego transportu z lotniska, zniżek na pokoje i dodatkowe usługi.
Recenzje hoteli: Hotel De Paris w Monte Carlo , Hotel Ritz w Paryżu , Hotel Le Negresco w Nicei , Hotel Adlon Kempinski w Berlinie
Założone we Francji w 1954 roku Relais & Châteaux, to przede wszystkim miejsca z duszą i bogatą historią. Zrzeszone hotele i resorty mieszczą się najczęściej w pałacach, zamkach i zabytkowych kamienicach. Relais & Châteaux to także wyjątkowe restauracje, wiele z nich może poszczycić się gwiazdkami Michelin. Zrzesza blisko 550 członków w ponad 60 krajach, na 5 kontynentach. Najliczniej obecna w Europie i samej Francji, ale mocno rozwijająca się w Ameryce Północnej. Od winnic Kalifornii, przez tropikalne wyspy karaibskie, francuską Prowansję, szwajcarskie Alpy, włoską Toskanię, do piaszczystych plaż Oceanu Indyjskiego i dalekiej Oceanii. Członkowie zrzeszenia wybierani są na podstawie restrykcyjnych zasad i oceniani według tradycyjnego motta „Pięciu C”: Caractère (Charakter), Courtoisie (Uprzejmość), Calme (Spokój), Charme (Urok), Cuisine (Kuchnia).
W Polsce mamy dwa 5-gwiazdkowe hotele należące do tego zrzeszenia. Jako pierwszy kilkanaście lat temu przystąpił krakowski hotel Copernicus (grupa hotelowa Likus), zlokalizowany tuż u podnóża Wawelu przy ulicy Kanonicznej, w zabytkowej Kamienicy Pod Motylem. Natomiast w zeszłym roku do zrzeszenia dołączył hotel Quadrille w Gdyni, w którym miałem okazję nocować. Położony po środku pięknego parku, 18-wieczny pałac, którego historia sięga średniowiecza.
Recenzja hotelu Quadrille w Gdyni
Preferred Hotels & Resorts to najbardziej zróżnicowane portfolio niezależnych hoteli reprezentujących wysoki poziom luksusu i stylu życia. Ponad 600 hoteli w ponad 85 krajach tworzy pięć charakterystycznych kolekcji – Legend, LVX, Lifestyle, Connect i Preferred Residences – które umożliwiają podróżnym wybór najbardziej odpowiedniego dla nich obiektu. Aby zapewnić najwyższy poziom zadowolenia klienta, Preferred Hotels & Resorts wymaga, aby każdy z jego hoteli członkowskich był zgodny z Preferred Standards of Excellence, standardami jakości mierzonymi corocznymi, anonimowymi kontrolami ekspertów.
Program lojalnościowy I Prefer Hotel Rewards upoważnia członków do specjalnych cen pokoi, upgrade’u pokoju, bezpłatnego Internetu, wcześniejszego zameldowania i późniejszego wymeldowania, oraz możliwości wymiany punktów na bezpłatne pobyty i usługi dodatkowe.
W Polsce tylko jeden hotel należy do tego zrzeszenia – pięciogwiazdkowy hotel Rialto w Warszawie z kolekcji LVX, pierwszy luksusowy butikowy hotel w stolicy, w którym miałem okazję gościć.
Recenzja hoteli Rialto w Warszawie i Pulitzer w Amsterdamie
Czytaj także…
Dlaczego warto przystąpić do hotelowych programów lojalnościowych
zdjęcie główne: Hotel H15 Boutique Warszawa
Post a comment