15 hoteli na świecie o wyjątkowej architekturze

reklama

Mój wpis 15 polskich hoteli o wyjątkowej architekturze spotkał się z dużym zainteresowaniem z Waszej strony. Pisały do mnie wymienione w publikacji biura architektoniczne i hotele z podziękowaniem za prezentowanie ich obiektów. Nie ma za co 😉 Cieszę się, że polskie hotelarstwo się rozwija i możemy zachwycać Gości nie tylko wysokim poziomem usług, ale także stylem i architekturą hoteli.
Tym razem przedstawiam moją listę 15 hoteli na świecie o wyjątkowej architekturze, już istniejących i tych w trakcie budowy…

SUNRISE KEMPINSKI, PEKIN (Chiny)
Zaprojektowany przez Shanghai Huadu Architekt Design Co., Sunrise Kempinski nawiązuje kształtem do wschodzącego słońca, co symbolizuje harmonię, jedność i nieskończoność. Patrząc z boku, kształt bryły przypomina muszlę symbolizującą pomyślność w kulturze chińskiej.

8166705a7a7c747df804e5adcef3e920

INTERCONTINENTAL, SHIMAO (Chiny)
Hotel powstaje wewnątrz głębokiego na 100 m opuszczonego kamieniołomu. Obiekt zaprojektowała brytyjska firma Atkins. Ma mieć 380 pokojów i 19 kondygnacji. Dwie z nich będą się znajdowały pod wodą i przypominały akwarium ze szklanymi ścianami. Pozostałe kondygnacje będą wbudowane w skały. Koszt budowy 552 mln USD.

082e67bbad21

PARKROYAL, SINGAPUR (Singapur)
Ekologiczny hotel autorstwa WOHA Architects przypomina wiszące ogrody. Całe piętra i tarasy niektórych pokoi obsadzone zostały tropikalnymi roślinami i palmami, wśród których ustawione zostały „klatki dla ptaków”. Innym bardzo oryginalnym elementem architektury hotelu są geometryczne kształty stropów, niczym fale wykute w betonie.

Parkroyal-on-pickering-singapore-luxury-dream-hotels-01

RITZ-CARLTON & EDITION, BANGKOK (Tajlandia)
W budowanym 314-metrowym wieżowcu MahaNakhon, na 77 piętrach, znajdą się The Ritz-Carlton Residences – 190 prywatnych apartamentów wartych od 1 do 11 mln USD, oraz 150-pokojowy hotel The Bangkok Edition (obie marki należą do grupy Marriott Int.). Konstrukcja wieży przyjmie kształt spirali. Szklane ściany dzielone poziomo i pionowo, dodadzą budynkowi wyglądu „pixeli”. W 2013 roku deweloper (PACE Development PLC) ogłosił sprzedaż penthouse’a (2-piętrowy, 1.500 m2) za równowartość 16 mln USD.

mahanakhon

FULL MOON RISING, BAKU (Azerbejdżan) 
Na usypanej wyspie przy wybrzeżu morza Kaspijskiego powstaje futurystyczny hotel, którego nazwa nawiązuje do kształtu budowli – Księżyca w pełni. Budynek autorstwa południowokoreańskiego biura Heerim Architects, będzie miał wysokość 158 metrów (35 pięter). W skład kompleksu wejdą jeszcze dwie wieże z apartamentami na sprzedaż. Koszt budowy kompleksu ma wynieść 250 mln USD.

1357FullMoonRising_pic4

YAS VICEROY, ABU DHABI (ZEA)
Hotel marki Viceroy mieści się w obiekcie Formuły 1 Yas Marina Circuit. Hotel został zaprojektowany przez Haniego Rashida oraz Lise’a Anne’a Couture’a. Hotel mieści 499 pokoi w dwóch budynkach połączonych mostem. Obie części przykrywa „kopuła” zamontowana z 5000 pojedynczych szyb świecących w różnych kolorach w systemie LED.

attraction_heros_yas_hotel

INTERCONTINENTAL, DAVOS (Szwajcaria)
Położony u podnóża góry (1600 m. n.p.m.) hotel marki InterContinental oferuje widoki na Alpy i jezioro Davos.
Poza lokalizacją i nowoczesnym stylem wnętrz, hotel zachwyca oryginalną architekturą. Owalna, futurystyczna bryła “opakowana” jest 790 metalicznymi panelami w złotym kolorze i świetnie komponuje się z krajobrazem.

intercontinental-davos-hotel-p280314-1-5

INNTEL ZAANDAM, AMSTERDAM (Holandia)
Designerski hotel pod Amsterdamem wyróżnia się niezwykłą architekturą, na którą składają się różne style domów, charakterystycznych dla holenderskiego regionu Zaan.

inntel-hotels-amsterdam

NHOW, ROTTERDAM (Holandia)
Zaprojektowany przez biuro architektoniczne OMA, Nhow został otwarty w 2014 roku. Misją hotelu jest funkcjonowanie jako platforma dla artystów, projektantów i osób utalentowanych. Sztuka prezentowana we wnętrzach hotelu jest stale odnawiana, aby zapewnić gościom   nowe doznania za każdym razem kiedy powracają do hotelu.

nhow-rotterdam-2

AC BELLA SKY, KOPENHAGA (Dania)
Hotel marki AC (grupa Marriott Int.) wchodzi w skład kompleksu Bella Convetion and Congress Center. Dwie krzywe wieże o wysokości 76 metrów połączone zostały mostem. Oferuje 814 pokoi, co czyni go największym hotelem w Skandynawii. Autorem budynku jest biuro 3XN.

800px-Bella_Sky_Comwell_hotell_Orestad_20130421_0247F_(8668782211)

SHANGRI-LA, LONDYN (Wlk. Brytania)
W 72-piętrowym londyńskim wieżowcu The Shard na piętrach od 34. do 52. znajduje się hotel luksusowej sieci Shangri-La. Kosztem 435 mln funtów powstał najwyższy budynek zachodniej Europy o łącznej wysokości 309.6 m. Na 52. piętrze znajduje się basen.

exterior-view-at-twilight

SILKEN PUERTA AMERICA, MADRYT (Hiszpania) 
Hotel Silken Puerta America zachwyca awangardową architekturą i wystrojem wnętrz autorstwa takich słynnych architektów, jak Norman Foster, Jean Nouvel i Zaha Hadid.

h-9174-hoteles-puertaamerica-hotel-fachada

HOTEL AXIS VIANA BUSINESS & SPA, VIANA DO CASTELO (Portugalia)
88-pokojowy hotel w tej niewielkiej portugalskiej miejscowości, zaprojektowany przez lokalne biuro architektoniczne VHM, bardzo kontrastuje z otoczeniem. Czarna, nieregularna bryła, to połączenie betonowej podstawy (parter) i stalowej konstrukcji, z której wykonano piętra.

HOTEL AXIS VIANA - VHM

FOGO ISLAND INN, NOWA FUNDLANDIA (Kanada) 
Budynek powstał na planie litery X. Najdalej wysunięte skrzydło hotelu podparte zostało przez 24 żelazne słupy. Biała, nowoczesna bryła została idealnie wkomponowana w krajobraz. Do wykończenia hotelu użyto naturalne materiały pozyskane z wyspy.

D-4_FogoIsland_Portrait_6903_original_Alex_Fradkin

RADISSON BLU AQUA, CHICAGO (USA)
Hotel marki Radisson Blu mieści się w jednym z najwyższych na świecie budynków mieszkalnych, autorstwa Jeanne Gang. Ma wysokość 262 metrów (86 pięter).

chicago05

UNIQUE, SAO PAULO (Brazylia)
Unikalna bryła hotelu Unique stanowi atrakcję turystyczną Sao Paulo. W zamyśle architektów, hotel przypomina liniowiec transatlantycki ustawiony w suchym doku. Budynek ma długość 100 m i 25 m wysokości. Elewacja pokryta jest miedzianą blachą.

556815_670791896281440_1936742305_n
zdjęcia: materiały prasowe

Dodalibyście inne hotele do listy?

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: