5 nietypowych „hoteli” w Polsce

reklama

Chcielibyście przenocować w stodole, na drzewie, lub pod ziemią? Hotel nie musi być nudny i może stanowić atrakcję samą w sobie. Oto 5 nietypowych obiektów noclegowych w Polsce…

HT HOUSEBOATS, Mielno
Na jeziorze Jamno na Pomorzu, firma HT Houseboats zacumowała przy pomostach 10 całorocznych domków wypoczynkowych. Część z nich pełni funkcję jachtu przystosowanego do żeglugi śródlądowej. Domki, mające powierzchnię od 18 do 29 m2, posiadają osobne sypialnie i salon, aneks kuchenny i łazienkę z prysznicem, oraz taras wyposażony w sprzęt do grillowania. Z zewnątrz elewacja ze świerka skandynawskiego. Wnętrze – przewaga naturalnego drewna i szkła. Wartością są piękne widoki z dużych okien. Ceny od 150 zł.

HT_Boathouse_Mielno

SALONKI CARSKIE, Białowieża
Wyrusz w podróż w czasie do początków XX wieku. Atrakcję dla koneserów stanowią cztery luksusowe salonki, które wraz z zabytkowym parowozem tworzą skład pociągu, jakim Car Mikołaj II przyjeżdżał do Białowieży na polowania i wypoczynek. Każdy z wagonów to całoroczny niezależny apartament. Oprócz salonek do dyspozycji gości są apartamenty w odrestaurowanym budynku dworcowym oraz bardzo dobra restauracja Carska. Wnętrza zdobią stylowe meble, lampy, obrazy i fotografie z czasów carskich. Ceny od 440 zł.

Carska_Bialowieza

Czytaj więcej… Orient-Express – luksusowa podróż pociągiem w klasycznym stylu

IMG_1728
z właścicielem Carskiej Michałem Drynkowskim, którego poznałem na
premierze przewodnika po hotelach i restauracjach autorstwa Magdy Gessler 

STODOŁA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, Regów
Na 20-hektarowym terenie pośród łąk, brzóz i stawów, w oddalonej o 39km od Warszawy wiosce Regów, stanęła ogromna, zabytkowa stodoła sprowadzona z dalekiego zakątka Mazur. Obiekt położony jest zaledwie 5km od znanego klasztoru i kościoła w Niepokalanowie i to bliskość klasztoru zainspirowała właścicielki do nadania obiektowi nazwy. Stodoła Wszystkich Świętych zwana Oczyszczalnią, to ośrodek, w którym można zorganizować konferencję, szkolenie, pikniki, warsztaty, wesele. I niestety nocleg jest możliwy tylko w takich okolicznościach. Każdy pokój ma za patrona jakąś świętą postać, z życiorysem, czy charakterem której powiązano wystrój pokoju. Na przykład w pokoju św. Krzysztofa pufy zostały wykonane z opon samochodowych, w pokoju św. Huberta wiszą obrazy z jeleniami na rykowisku, a u św. Floriana wiszą węże strażackie.

Oczyszczalnia

W DRZEWACH, Nałęczów
Marzyliście w dzieciństwie o mieszkaniu w domku na drzewie? Tutaj możecie zrealizować swoje marzenia. Pani Małgosia Fraszka z mężem i dziećmi porzucili duże miasto i zamieszkali w lesie. Wybudowali 3 w pełni wyposażone apartamenty zawieszone kilka metrów nad ziemią, schowane w koronach drzew, pośród liści, bliżej ptaków, wiewiórek i nieba. Idealne na romantyczny pobyt tylko dla dwojga lub całej rodziny. Trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem lub śledzić wolne terminy na fanpage’u. Ceny od 340 zł.

Czytaj więcej… O świecie dziecięcych marzeń kilka metrów nad ziemią. Wywiad „Enjoy your stay” z Małgosią Fraszką, właścicielką „W drzewach”

WDrzewach_Naleczow

KOPALNIA SOLI „WIELICZKA, Wieliczka
A może nocleg 130 metrów pod ziemią? W Komorze „Słowackiego” dostępnych jest 48 łóżek. Nocleg obejmuje kolację i śniadanie oraz zwiedzanie kopalni. Wśród atrakcji jest czytelnia, zajęcia sportowe i dyskoteka. Z kolei Komora „Stajnia Gór Wschodnich” jest autentyczną stajnią, w której jeszcze w XX wieku przebywały konie, pracujące ciężko w wyrobiskach Kopalni Soli „Wieliczka”. Dziś do tego niezwykłego miejsca zapraszani są turyści i kuracjusze, którzy chcą zaznać spokojnego i komfortowego snu w leczniczym mikroklimacie wyrobisk solnych. Temperatura wewnątrz tej komory to ok. 10 – 12° C. Ceny od 75 zł od osoby.

kopalnia-soli-wieliczka-aktualnosci-pobyty-nocne-galeria-27-05-2013
zdjęcia pochodzą ze stron internetowych wymienionych obiektów

Komentarze

komentarzy

3 Comments

  • aplanet

    Na powyższych przykładach widać że liczy się oryginalny i nietypowy pomysł. Jeśli zaoferujemy coś, czego nie mają inni to być może zostaniemy zauważeni i osiągniemy sukces. Tego życzę opisanym hotelom 🙂

  • Lolo

    W drzewach byliśmy z mężem już dwukrotnie i za każdym razem czujemy taką samą ekscytację! Domki są przecudne, każdy z nich ma coś niezwykłego w sobie. A gościnność Gosi i Kuby nie ma sobie równych!

  • lusia1

    Polecam domki na wodzie w Mielnie 🙂

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: