Debiut: Z myślą o dorosłych powstał Platinum Adults w Szklarskiej Porębie

reklama

Jeszcze kilka lat temu hotele dedykowane dorosłym w Polsce budziły kontrowersje. Mówiło się o dyskryminacji rodzin z dziećmi. Wynikało to z polskich tradycji, przywiązania do wartości rodzinnych. Jednak teraz widać większe zrozumienie, zmianę w mentalności. Trend hoteli dla dorosłych wynika zwyczajnie z potrzeb gości hotelowych.

Rośnie liczba małżeństw czy par, które nie posiadają dzieci i cenią sobie wypoczynek w ciszy i spokoju. I gotowe są więcej zapłacić za takie doświadczenie. Nawet pary, które mają dzieci i jeżdżą z nimi do hoteli i resortów dedykowanych rodzinom, raz na jakiś czas chcieliby się sami wybrać na weekend, czy dłuższy wyjazd do hotelu, gdzie nie zobaczą i nie usłyszą rozbrykanych maluchów. Dlatego miejsc o takim profilu przybywa, także w Polsce. Warto zaznaczyć, że „hotel dla dorosłych” nie oznacza, że goście muszą być wyłącznie pełnoletni. Funkcjonują obiekty dedykowane dla osób w wieku od 12 lat.

 

 

Platinum Adults

W ostatnim czasie do tego grona dołączył Platinum Adults w Szklarskiej Porębie w sercu Karkonoszy, będący odrębną częścią pięciogwiazdkowego Platinum Mountain Hotel & SPA. Bliskość natury, górska sceneria za oknem i spokojna okolica sprzyjają wypoczynkowi par, znajomych i przyjaciółek. W dodatku obiekt jest położony w topowym miejscu pod kątem dostępu turystycznych atrakcji, w bliskiej odległości od szlaków górskich wędrówek i kompleksu nartostrad Ski Arena Szrenica.

Co charakteryzuje obiekty przyjazne dorosłym, to z pewnością butikowa atmosfera, tak ważna dla gości pragnących spędzić swój wolny czas bez dzieci. W Platinum Adults tę kameralność można poczuć od samego wejścia do recepcji, która znajduje się w urokliwym budynku z muru pruskiego z początku 20. wieku.

 

 

Pokoje i apartamenty

W dwóch budynkach obiektu Platinum Adults dostępne są 23 przytulne pokoje oraz 32 przestronne apartamenty urządzone w stylu retro. Każdy z apartamentów posiada salon z rozkładaną sofą, osobną sypialnię, aneks kuchenny z naczyniami, czajnikiem, chłodziarką i płytą indukcyjną, balkon oraz co warte podkreślenia – prywatną saunę suchą w łazience. Komfort pobytu podnoszą szlafroki oraz kosmetyki marki L’Occitane.

 

 

Wellness & Spa

Oferta pobytu w Platinum Adults obejmuje możliwość korzystania z przestronnej strefy wellness w budynku głównym resortu Platinum. Trzy ogrzewane baseny wewnętrzne, kilka wanien jacuzzi oraz tzw. floating, czyli niecka wypełniona ciepłą wodą, nasycona solą Epsom, umieszczona w prywatnym pomieszczeniu z przyciemnionym światłem. Dodatkowo kompleks czterech saun zlokalizowanych poza częścią basenową. Mając na uwadze komfort dorosłych, strefa saun jest dedykowana wyłącznie osobom pełnoletnim, z kolei ostatnie dwie godziny działania basenów tylko osobom 16+. Zabiegi na twarz anti-age, masaż z ciepłymi kompresami, masaże tajskie i balijskie, to tylko niektóre z szerokiej oferty zabiegów w SPA pod uznaną marką Dr Irena Eris Beauty Partner.

 

 

Restauracje

W Platinum Adults funkcjonuje nowa restauracja Greckie Talerze, oferująca tradycyjne dania z Półwyspu Peloponez. W tej restauracji podawane są także różnorodne, sycące śniadania, wyłącznie dla gości 12+. Jeśli to za mało, goście mają do dyspozycji także dwie inne restauracje w resorcie – Regionalne Talerze z daniami kuchni polskiej oraz włoską Piatti, która również dostarczy pizzę pod same drzwi pokoju.

 


filo rolls


spanakopita


papoutsakia


panna cotta 

 

Oferty pobytu

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami w Platinum Adults TUTAJ

 

 

Strona www: PlatinumAdults
Instagram: Platinum_Adults
Facebook: Platinum Adults

 

Artkuł sponsorowany

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: