10 nietypowych pokojów hotelowych

reklama

Chcielibyście przenocować w pokoju inspirowanym obrazem Van Gogha lub pokrytym graffiti? A może przespać się na łóżku z kartonu? W tych miejscach nie ma typowego hotelowego wystroju i wyposażenia. Oto moja lista 10 nietypowych pokojów hotelowych.

SYPIALNIA VAN GOGH’A, Chicago (USA)
Instytut Sztuki w Chicago, w związku z wystawą dzieł tego słynnego holenderskiego malarza, przygotował pokój odtworzony według obrazu „Sypialnia w Arles” z 1888 roku. Wygląda nierealnie, prawda? Rezerwacji można dokonać przez portal Airbnb za jedyne 41 zł za dobę, ale trudno znaleźć wolny termin.

56bcb0b56e3fe7686ad8f9a0_mmmmm

CASA DO CONTO, Porto (Portugalia)
Za fasadą XIX-wiecznej kamienicy w portugalskim Porto kryją się nietypowe pokoje, do wykończenia których został wykorzystany beton. Surowe wnętrza zdobią wyryte w betonowych stropach fragmenty poematów.

casadoconto_porto

HOTEL AU VIEUX PANIER, Marsylia (Francja)
Właściciel artystycznego hoteliku w Marsylii wpadł na pomysł, aby jeden z pokoi wymalować graffiti. Żeby było jeszcze ciekawiej, pokój został przedzielony równo na pół. To nie jest tapeta! Oglądałem filmik na youtube, na którym pokazali jak 2 grafficiarzy pomalowało wnętrze spray’ami.

AuVieuxPanier_Marseille

HOTEL KAMEHA GRAND, Zurich (Szwajcaria)
Apartament Kosmiczny autorstwa Michaela Najjara, który zaprojektował wnętrza uwzględniając najmniejsze szczegóły. Sufit i podłoga przypominające powierzchnię Księżyca, unoszące się łóżko, halogeny w kształcie części silnika statku kosmicznego, tapicerka i kształt sofy i krzeseł, rękawica kosmonauty na ścianie służąca jako półka, zdjęcia kosmonautów, czy tematyczne filmy, muzyka i książki. Nie tylko wystrój jest kosmiczny, ale i cena 1.660 dolarów za noc.

Czytaj więcej… Kosmiczne pokoje hotelowe

kameha-grand-zurich1

PROPELLER ISLAND CITY LODGE, Berlin (Niemcy)
Lubicie przeglądać się często w lustrze? W tym Lustrzanym Pokoju możecie się przeglądać do woli i poczuć jak w kalejdoskopie. Wnętrze pokoju zostało wyłożone lustrzanymi panelami, umocowanymi pod różnym kątem. Pokój dla osób marzących o sypialni z lustrem nad łóżkiem 😉

7606-19-5

APARTHOTEL STALOWA 52, Warszawa
Artystyczny hotelik na warszawskiej Pradze zapewne większość z was już kojarzy. S52 to połączenie nowoczesnego designu z postindustrialnym charakterem Pragi. 19 indywidualnie zaprojektowanych pokoi posiada własną nazwę zamiast numeru. Pokój Cartoonito został wyposażony w meble wykonane z…kartonu falistego: kinkiety, fotele, lampa, stolik, szafki, no i łóżko. Po nocy w nim spędzonej możesz powiedzieć, że spałeś w kartonie 😉

AparthotelStalowa52_Warszawa

AUTOR ROOMS, Warszawa
Pokój 1777 w historycznym apartamencie w kamienicy przy ulicy Lwowskiej w centrum stolicy. Eklektycznie urządzony z dbałością o detale, prezentuje dokonania polskich artystów i projektantów.

AutorRooms_Warszawa

HOTEL NOVOTEL AIRPORT, Warszawa
Pokój Surfera, którego wystrój został zainspirowany pasją jednej z pracownic hotelu, Agaty, która kocha ten sport, egzotyczne podróże i odkrywanie fascynujących miejsc. Super pomysł, aby docenić pracownika i budować jego zaangażowanie!

myroom-by-agata-surfer

HOTEL WANDERLUST, Singapur (Singapur)
Designerski hotel w Singapurze oferuje kilkanaście tematycznych pokoi, między innymi ten, w którym motywem przewodnim jest maszyna do pisania. Idealny dla pisarzy, dziennikarzy, czy stenografów.

Wanderlust-3

LOVE HOTEL, Osaka (Japonia)
Wnętrza pokojów w japońskim „Hotelu Miłości” zostały zaaranżowane tak, aby spełniać nietypowe fantazje swoich klientów. Wyposażone w erotyczne huśtawki, przymocowane do ścian kajdanki, dodatkowo efekty świetlne oraz nagłośnienie z nastrojową muzyką.

Czytaj więcej… Japońskie hotele miłości

lovehotel_osaka
zdjęcia: materiały prasowe, materiały hotelowe

Komentarze

komentarzy

2 Comments

 • hotelarz

  Mała poprawka – w tytule powinno być 10 nietypowych POKOI hotelowych. Pozdrawiam

  • Inspektor Hotelowy

   Hotelarzu,
   Ta kwestia już była konsultowana i forma „pokojów” jest poprawna, tak jak i „napojów” 😉
   Pozdrawiam

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: