Tak będzie wyglądał odnowiony słynny Hotel Waldorf Astoria w Nowym Jorku

reklama

To chyba najbardziej wyczekiwana renowacja hotelu na świecie.
Legendarny Waldorf Astoria w Nowym Jorku , dawne centrum spotkań elitarnej klienteli, z końcem lutego 2017 został zamknięty po 86 latach działalności z powodu zasłużonego remontu. Miałem okazję spędzić w nim noc tuż przed zamknięciem. Relacja TUTAJ

W 2014 roku chiński holding Anbang Insurance Group zakupił obiekt należący do grupy hotelowej Hilton za prawie 2 miliardy dolarów. Nowojorska Komisja Ochrony Zabytków wypracowała porozumienie z nowym właścicielem, aby budynek nie stracił swojej historycznej wartości. Po remoncie ma pełnić dwie funkcje.
Budynek liczył ponad 1.400 pokoi i apartamentów. Po przebudowie ich liczba zostanie zmniejszona przez połączenie najmniejszych pokoi. Nowy Waldorf Astoria będzie liczył ok. 350 pokoi. Pozostała część zostanie przekształcona w prywatne apartamenty na sprzedaż, podobnie jak zrobiły to inne nowojorskie hotele Plaza i St. Regis.

Za renowację wnętrz hotelu odpowiada uznana architektka Alexandra Champalimaud, która w swoim portfolio posiada rewitalizacje tak znanych hoteli, jak: Taj The Pierre New York, Fairmont San Francisco, Dorchester London, Carlyle A Rosewood Hotel New York, Four Seasons Jakarta, czy ikoniczny Raffles Singapore (w trakcie przebudowy).
Champalimaud czerpała inspirację z genialnego okresu pochodzenia hotelu. Meble i zaprojektowane przez nią oprawy oświetleniowe nawiązują do oryginalnego stylu Art Deco.

W pierwszej fazie renowacji, która została zaplanowana na co najmniej 3 lata, odrestaurowane zostanie historyczne, chronione przez konserwatora zabytków, lobby od strony Park Avenue. Usunięte zostaną wszelkie dodatki w jego wystroju, które nie pochodzą z czasów jego otwarcia w 1931 roku.

Poniższe zdjęcia autorstwa Michaela Webera przedstawiają historyczne lobby oraz pokoje pokazowe, które oddają nowy charakter wnętrz. W trakcie realizacji prac pewne detale mogą ulec zmianie.

zdjęcia: champalimauddesign.com

Komentarze

komentarzy

2 Comments

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: