Wywiad ‚Enjoy your stay’ z aktorem Mateuszem Banasiukiem

reklama

Zrzut ekranu 2014-04-29 o 16.14.05
zdj. Agencja Gudejko

Mateusz Banasiuk – aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Zasłynął rolą Kuby w licznie nagradzanym filmie Tomasza Wasilewskiego „Płynące wieżowce”, za co zdobył statuetkę za najlepszą rolę męską na festiwalu OFF Plus Camera 2014. Za grę głównej roli w spektaklu „Zaklęte rewiry” otrzymał nagrodę Feliksa Warszawskiego 2012.

Dużo podróżujesz, głównie zawodowo. Co jest dla Ciebie ważne przy wyborze hotelu?

Głównie liczy się dla mnie lokalizacja i klimat miejsca, no i cena. Hotel musi mieć to coś, co powoduje, że chcę tam wracać. Lubię czuć się swobodnie, lubię dyskretną i profesjonalną obsługę. Musi mi się też po prostu podobać wizualnie.

Masz swój ulubiony hotel, w którym pobyt miło wspominasz?

Trudno jest mi wyróżnić jeden konkretny hotel. Wiele wspominam z sentymentem, przez to co się w nich działo. Na przykład hotel w Toronto, gdzie miałem piękny widok na miasto, a poza tym poznałem swoją dziewczynę. Hotel Gdynia, który związany jest z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych, w którym znajduje się legendarne „Piekiełko”. Albo hotel Topacz pod Wrocławiem, w którym bywam najczęściej z powodu „Pierwszej miłości”. Niezwykłe miejsce z własnym stawem, muzeum motoryzacji, zamkiem, świetną restauracją i rewelacyjną obsługą.
W jednym z hoteli we Wrocławiu, gdzie jestem dość częstym gościem, kelner który mnie zna, za każdym razem dostarcza do mojego pokoju butelkę schłodzonego piwka. Takie pobyty w hotelach bardzo lubię 🙂

Zrzut ekranu 2014-04-29 o 16.16.31
Hotel Topacz

To się nazywa spersonalizowana obsługa 🙂
Niedawno byłeś w RPA wygrzewać się na słońcu. Tak lubisz spędzać wakacje?

Wakacje lubię spędzać różnorodnie: na sportowo, zwiedzając lub leżąc na plaży, w zależności od tego czego mam deficyt. Lubię zwiedzać miejsca z „tutersami”, jak ja mówię na lokalnych mieszkańców, którzy pokażą Ci dane miejsce od zaplecza, zabiorą Cię do fajnej knajpy i poznają z innymi ciekawymi ludźmi. Zimą mam potrzebę wygrzania się na słońcu. Właśnie w związku z tym ostatnio wspaniale spędziłem czas leżąc na plaży nad Oceanem Indyjskim w RPA. Jednocześnie dużo zwiedzałem, często spacerowałem po pięknym wybrzeżu. Znalazłem również czas na sport i dużą dawkę adrenaliny. Zdecydowałem się na skok na bungee z najwyższego na świecie mostu bungee na rzece Bloukrans.

sys_media_89496

securedownload-5
zdj. archiwum aktora

Łał. Ja bym się nie odważył.
A o czym zawsze pamiętasz pakując walizki w kolejną podróż?

Pakuję jak najmniej przedmiotów, skupiam się na rzeczach praktycznych i wygodnych. Pamiętam przede wszystkim o dokumentach, telefonie, ładowarce i karcie kredytowej. Ostatnio straciłbym ciekawą propozycję pracy, gdyż wyjeżdżając wrzuciłem telefon do szuflady, by odpocząć od jego dzwonka. Rzadko na wyjazd zabieram elegancki garnitur, a zdarzyło się, że był mi potrzebny. Raz na festiwalu filmowym w Karlowych Warach okazało się, że film ‚Płynące wieżowce’, w którym gram główną rolę dostał nagrodę. Zostaliśmy zaproszeni na uroczystą galę. Musiałem bardzo szybko kupić elegancki garnitur, łącznie z butami, koszulą i muszką.

Film był raczej faworytem, więc powinieneś był się choć trochę domyślać 🙂 Ja zawsze mam koszulę w walizce, gdyby wydarzyło się coś oficjalnego.
Podróż marzeń jeszcze przed Tobą?

Jednocześnie za mną i przede mną. Jest mnóstwo miejsc, do których chciałbym pojechać, chociażby Azja lub Ameryka Południowa. Marzy mi się wyjazd na Kubę, do Wietnamu, Nepalu, czy Australii. Ale jednocześnie całe mnóstwo fantastycznych wyjazdów za mną. Do wyjazdów marzeń zaliczyłbym na pewno ostatni pobyt w RPA. Niezwykłym miejscem okazał się także Nowy Jork. W Nowym Jorku byłem już parę razy, ale za każdy razem zbyt krótko, by doświadczyć tego miejsca, tak różnorodnego i fascynującego. Byłem kiedyś na dwutygodniowych warsztatach u amerykańskiego reżysera Roberta Mims Wilsona na Long Island, ale zbyt daleko od Manhattanu niestety. Bardzo lubię Stany Zjednoczone. Jak miałem 18 lat, to wyjechałem w pierwszą samodzielną podróż, na półtora miesiąca. Odwiedziłem swoich kolegów w San Diego, z którymi zwiedziłem Kalifornię. Byłem także w Meksyku, gdzie pierwszy raz zjadłem homara. To był niezapomniany czas.
Miastem, które mnie poruszyło okazała się Moskwa, którą odwiedziłem przy okazji festiwalu filmów fabularnych ‚Wisła’. Bardzo lubię spędzać wolny czas w Polsce. Czuję się wspaniale zarówno nad polskim morzem, jak i w pięknych polskich górach.
A poza tym…ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy. Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy… 🙂

securedownload-3
zdj. archiwum aktora, RPA

securedownload
zdj. archiwum aktora, Nowy Jork

 

Mateusza możecie obecnie oglądać w spektaklu „Zaklęte rewiry” w teatrze WARSawy…

zakleterewiryplakat

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: