Szukasz odpowiedniego dla siebie miejsca noclegowego? Te aplikacje mogą Ci w tym pomóc.

reklama

Współczesne trendy w podróżowaniu kładą duży nacisk na personalizację i dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości osób podróżujących. Powstaje wiele różnego rodzaju aplikacji, które mają ułatwić użytkownikom wybór odpowiedniej formy zakwaterowania. Poniżej kilka przykładów serwisów rezerwacyjnych wartych uwagi…

 

LOVE HOME SWAP

Nie chcesz wydawać pieniędzy na zakwaterowanie oraz poszukujesz atrakcyjnie położonych domów i apartamentów zamiast tradycyjnych hoteli? Jeśli tylko sam posiadasz dom lub apartament w atrakcyjnym turystycznie miejscu, możesz się po prostu zamienić dzięki aplikacji Lovehomeswap.com .Możesz wymienić się na domy w tym samym czasie, albo w różnych terminach. Możesz także wybrać opcję udostępniania swojego domu w zamian za punkty, które następnie wymienisz na bezpłatne zakwaterowanie z tymi osobami, które także wybrały opcję zbierania punktów. Serwis pobiera 60 zł miesięcznego abonamentu zamiast prowizji od każdej rezerwacji. Użytkownicy objęci są ubezpieczeniem na wypadek zniszczeń i anulacji rezerwacji.

 

HANDISCOVER

Handiscover.com to pierwszy na świecie serwis rezerwacyjny dedykowany osobom niepełnosprawnym. Umożliwia wyszukanie zakwaterowania z udogodnieniami według stopnia niepełnosprawności. Brakuje tam jednak ofert w Polski.

 

MISTER B&B

Serwis rezerwacyjny Misterbandb.com wzorowany na popularnym serwisie Airbnb, dedykowany jest społeczności LGBT. Posiada 90.000 ofert zakwaterowania w 135 krajach, w tym w Polsce. Misją serwisu Mister B&B jest integracja społeczności gejowskiej i zapewnienie zakwaterowania w miejscach im przyjaznych i bezpiecznych.

 

FIND BED

Dzięki polskiej platformie rezerwacyjnej  Findbed.pl sam możesz decydować ile zapłacisz za pokój hotelowy w Polsce. Wypełniasz formularz, w którym podajesz cel podróży, datę pobytu i co najważniejsze, wyznaczasz cenę za dobę, jaką chcesz zapłacić. Następnie czekasz na wiadomość zwrotną od obiektów, które akceptują Twoją ofertę lub proponują własną stawkę. Wybierasz obiekt, który Ci odpowiada i dokonujesz bezpośredniej rezerwacji. Proste, prawda? Twórcy platformy wyszli naprzeciw nie tylko oczekiwaniom klientów, ale także hotelarzy, którzy mogą w łatwy sposób sprzedać wolne pokoje.

 

HOTAILOR

Z kolei również polska platforma rezerwacyjna Hotailor.com dedykowana jest głównie osobom podróżującym służbowo. Pełni funkcję osobistego asystenta podróży (Travel Managera), który na etapie rezerwacji dopasowuje ofertę pod kątem pożądanej lokalizacji, charakteru obiektu, oferowanych przez niego usług dodatkowych i przede wszystkim budżetu jaki chcesz przeznaczyć na nocleg. Otrzymujesz ofertę szytą na miarę spośród kilkuset hoteli zlokalizowanych w dużych miastach (większość z nich w standardzie 4-5* z zapleczem biznesowym). W przypadku firm, które mają podpisaną z serwisem umowę na obsługę rezerwacji, istnieje możliwość wystawienia zbiorczej faktury i odroczenie płatności na koniec miesiąca. Dokonując rejestracji na stronie serwisu otrzymasz do wypełnienia ankietę, której celem jest pozyskanie informacji, dzięki którym hotel (w zależności od jego standardu) może spersonalizować usługę tak, abyś poczuł się indywidualnie potraktowany. Zbierane informacje dotyczą m.in. preferowanych form wypoczynku i sposobów spędzania wolnego czasu, czy upodobań kulinarnych.

 

HOTEL TONIGHT

Szukasz noclegu na ostatnią chwilę w niskiej cenie? Aplikacja HotelTonight.com specjalizuje się w ofertach last minute, ale również umożliwia rezerwację hotelu na 7 dni do przodu, a nie tylko na najbliższą noc. W swojej ofercie ma dobre hotele różnej kategorii także w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu. Do założenia rezerwacji niezbędne jest założenie konta, dzięki czemu otrzymasz kod rabatowy. Dodatkowo polecając aplikację innym możesz zdobyć zniżki.

 

WINSTON CLUB

Natomiast jeśli poszukujesz towarzysza w podróży oraz noclegu w hotelu wysokiej klasy i to za połowę ceny, przydatna może się okazać aplikacja WinstonClub.com .Na stronie serwisu wyszukujesz dostępne oferty współdzielenia pokoju w konkretnym terminie oraz oferty hoteli, w których można dokonać rezerwacji, a następnie poszukujesz współlokatora. Aby korzystać z usługi serwisu należy się zarejestrować za pomocą swojego konta na Facebooku. Dokonujesz rezerwacji pokoju przez stronę serwisu, a następnie publikujesz ofertę i czekasz na zgłoszenie się chętnych osób. Użytkownicy serwisu wypełniają ankietę nt. swoich preferencji i zainteresowań oraz podstawowych informacji na swój temat, co ułatwia znalezienie dla siebie odpowiedniego współlokatora. Poza korzyścią dzielenia kosztów (idea sharing economy), można ewentualnie poznać ciekawe osoby i się zaprzyjaźnić lub nawiązać współpracę biznesową.

Korzystaliście z powyższych aplikacji? Jakie inne aplikacje byście polecili?

Komentarze

komentarzy

1 Comment

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: