Futurystyczny ‘Hyperloop Hotel’ umożliwi podróżowanie w luksusowych kapsułach

reklama

Kiedy wyruszasz w podróż, zazwyczaj musisz zarezerwować kilka nocy w hotelu i bilet lotniczy, kolejowy lub autobusowy.
Brandan Siebrecht, student architektury na Uniwersytecie Nevady w Las Vegas, chce połączyć wszystkie etapy podróży w jedno doświadczenie.
Jego ‘Hyperloop Hotel’, to projekt systemu tranzytowego łączącego 13 amerykańskich miast: Seattle, Portland, San Francisco, Las Vegas, Los Angeles, Denver, Santa Fe, Austin, Chicago, Nashville, Washington DC, New York City i Boston. Za opłatą 1.200 USD goście ‘Hyperloop Hotel’ mogliby szybko przemieścić się pomiędzy wschodnim, a zachodnim wybrzeżem, stale przebywając w kapsule wyposażonej jak hotelowy pokój. Każdy „pokój” składałby się z sypialni, części wypoczynkowej, strefy do pracy z telewizorem i łazienki. Dodatkowo w każdym z miast znajdowałby się „stacjonarny” hotel, w którym parkowałyby kapsuły.

Siebrecht jest laureatem nagrody ‘Radical Innovation Award’, konkursu nowatorskich projektów hotelowych, któremu przewodziło jury składające się z inwestorów, architektów i deweloperów. Do konkursu przystąpiło 65 uczestników z 24 krajów.
Futurystyczny koncept opiera się na projekcie ‘Hyperloop One’ realizowanym w Las Vegas, a zainicjowanym w 2013 roku przez nowatorskiego inwestora Elona Muska, twórcy firmy Tesla. Głównym celem projektu ‘Hyperloop One’ jest stworzenie systemu transportowego, który byłby szybki jak transport lotniczy i tani jak drogowy. Według założeń kapsuła zabierająca do 28 osób poruszałaby się w specjalnej rurze z obniżonym ciśnieniem, co zmniejszyłoby opory powietrza i pozwoliłoby osiągnąć wyższą prędkość, nawet prędkość dźwięku (1.200 km/h).

Nie ma konkretnych planów budowy pierwszego ‘Hyperloop Hotel’, gdyż potrzebna technologia i infrastruktura jeszcze nie istnieje. Według autora projektu mogłoby to nastąpić w ciągu 5 – 10 lat.
„Wierzę, że Hyperloop One jest kolejną, największą innowacją w dziedzinie transportu na świecie. Chciałbym poznać możliwości wykorzystania tej technologii dla wzbogacenia doświadczeń podróżniczych i rozwinięcia branży hotelarskiej.” – mówi Siebrecht.


zdjęcia: materiały prasowe

Hotele High-Tech

 

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: