Nowe inwestycje hotelowe w Warszawie

reklama

Po zastoju pandemicznym ruszyły kolejne inwestycje hotelowe w Warszawie.

Gorącym newsem z tego tygodnia jest informacja o planowanej budowie pierwszego w Polsce hotelu marki Canopy by Hilton. Hotel ma powstać w miejscu starego budynku biurowego w centrum stolicy u zbiegu ulic Wilczej i Poznańskiej. Będzie oferował 170 pokoi. Planowane otwarcie hotelu w 2025 roku. Sieć Hilton zawarła umowę franczyzy z firmą TFG Hotels, która będzie nim zarządzać. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia Tremend. Wartość inwestycji szacowana jest na 30 milionów euro.

 


Canopy by Hilton Warszawa

 

Canopy by Hilton to nowa marka sieci Hilton klasyfikowana jako lifestylowa. Motywem rozpoznawczym hoteli tej marki są charakterystyczne łóżka z baldachimem w różnej, nowoczesnej formie. Obecnie na świecie działa 39 hoteli. Jestem bardzo ciekaw czy i czym zaskoczy ten hotel poza baldachimem.

Canopy by Hilton Warsaw dołączy do portfolio 29 obiektów sieci Hilton w Polsce. W 2022 roku został otwarty w Krakowie także pierwszy w Polsce hotel marki Curio Collection by Hilton.

 


Canopy by Hilton London


Canopy by Hilton Paris


Canopy by Hilton Cannes

 

W Warszawie już trwa budowa dwóch innych hoteli lifestylowych marek.

Przy ulicy Canaletta, w sąsiedztwie Teatru Wielkiego, wyrasta 192-pokojowy hotel popularnej polskiej marki PURO Hotels. Otwarcie hotelu zaplanowane jest na koniec 2024 roku.

Będzie to drugi hotel tej sieci w Warszawie, po PURO Hotels przy ulicy Widok w centrum miasta. To nie koniec planów inwestycyjnych sieci w stolicy. Powstanie hotel przy ulicy Twardej róg Mariańskiej w okolicy Ronda ONZ oraz u zbiegu ulic Waliców i Grzybowskiej na Woli, naprzeciwko hotelu Ibis Styles. Aktualnie inwestor skupiony jest na ekspansji marki poza Polską i buduje hotel w Budapeszcie.

 


PURO Hotels Stare Miasto

 

Z kolei przy ulicy Towarowej na Woli powstaje hotel znanej już w Polsce marki Moxy z sieci Marriott International. Będzie oferował 257 pokoi. Otwarcie hotelu planowane jest na początku 2025 roku.

Będzie to drugi hotel tej marki w Warszawie, po Moxy Warsaw Praga w centrum Konesera zarządzanym przez firmę Dobry Hotel. Inwestorem Moxy na Woli jest turecka grupa kapitałowa, do której należy Hampton by Hilton Warsaw Reduta.

 


Moxy Warszawa Wola

 

Ten sam inwestor kupił parę lat temu hotel Gromada przy lotnisku Chopina w Warszawie i zmienił nazwę na Sangate Airport Hotel. Po starym budynku nie mu już śladu, a w jego miejsce powstanie kompleks hotelowy pod markami Campanile i Premiere Classe z sieci Louvre, który zaoferuje łącznie 395 pokoi. Planowany termin otwarcia hotelu to początek 2026 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na 127 milionów złotych.

 


Campanile Warsaw Airport

 

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: