Klucze zamiast gwiazdek. Słynny przewodnik będzie teraz oceniał także hotele

reklama

Prestiżowy Przewodnik Michelin, który zyskał sławę jako najważniejsze i najbardziej prestiżowe źródło wiedzy o restauracjach na całym świecie, będzie już przyznawał nie tylko gwiazdki. Wydawca przewodnika poszerza działalność i dodaje nowe wyróżnienie – Klucze. Otrzymają je obiekty, które są prawdziwymi celami podróży, oferujące wyjątkowe doświadczenia.

Przez ostatnie cztery lata zespół anonimowych, niezależnych inspektorów Michelin odwiedził tysiące hoteli w 120 krajach. Wyselekcjonował ponad 5.000, w tym 30 obiektów z Polski, które zyskały rekomendację przewodnika. Pierwsze klucze zostaną przyznane w pierwszej połowie 2024 roku.

Czytaj więcej…
Polskie restauracje wyróżnione w Przewodniku Michelin 2023

 

Kryteria oceny hoteli przez Michelin będą kompleksowe. Obejmą one nie tylko jakość usług, ale także niepowtarzalny charakter hotelu, wyjątkowość architektoniczną i dbałość o wystrój wnętrz. Ważna będzie oczywiście jakość obsługi, komfort pobytu oraz należyty stan techniczny. Kluczowym aspektem będzie również stosunek ceny do jakości oferowanych usług oraz wkład hotelu w lokalne doświadczenia.

Zdaniem redaktorów przewodnika, Klucze mają być wyrazem uznania dla pracy zespołowej zaangażowanych profesjonalistów z branży hotelarsko-gastronomicznej.

Klucze Michelin będzie to kolejny po gwiazdkach Forbes Travel Guide i diamentach AAA system klasyfikacji wyjątkowych hoteli na świecie.

Czytaj więcej…
Forbes Travel Guide Star Awards 2023

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: