Nie bądź obojętny

reklama

11. Przykazanie – NIE BĄDŹ OBOJĘTNY.
Nie bądź obojętny, kiedy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana. Nie bądź obojętny, kiedy próbuje się odhumanizować ludzi ze względu na orientację seksualną, kolor skóry, czy pochodzenie etniczne.

Czerwiec jest miesiącem, w którym społeczności LGBT z całego świata celebrują bycie sobą. Czemu akurat wybrano ten miesiąc?
Ma to związek z wydarzeniami zapoczątkowanymi 28 czerwca 1969 roku. Rankiem tego dnia nowojorska policja dokonała nalotu na Stonewall Inn, popularny gejowski bar w Greenwich Village w Nowym Jorku. Policja użyła siły i dokonała aresztowań. Na ulicach wybuchły zamieszki z udziałem ponad 2000 osób. Tłum wznosił hasła „We want freedom”. Historycznie była to pierwsza tak duża manifestacja osób homoseksualnych w walce o równe prawa. Po 51 latach historia zatacza koło. Ponownie Stany Zjednoczone i masowe protesty na ulicach. Tym razem w obronie praw osób czarnoskórych. Ponownie władza okazała siłę wynikającą z uprzedzeń.

Także w Polsce uprzedzenia przeciwko inności są wciąż żywe. Partia rządząca znowu uczyniła z nagonki na osoby LGBT wątek przewodni kampanii wyborczej. Z ust jej czołowych polityków słyszymy, że społeczność homoseksualna nie jest równa normalnym ludziom.
Oto Polska 2020.
Politycy biorą osobistą odpowiedzialność za słowa nienawiści, które mogą prowadzić do ludzkich tragedii.

Mój post nie jest manifestem promującym jakiś styl życia. Jest wyrazem sprzeciwu dla przemocy słownej i fizycznej wobec osób, które są „inne”. Jest także wyrazem wsparcia dla osób, szczególnie młodych, które cierpią z powodu nietolerancji i braku samoakceptacji. Bądźcie szczęśliwi i dumni.
Piszę to jako hotelarz, ponieważ idea autentycznego hotelarstwa zakłada otwartość na drugiego człowieka, różnorodność i tolerancję.

Prawa człowieka nie są ideologią!

 

Czytaj więcej… 
Marki hotelowe demonstrują wsparcie dla społeczności LGBT 

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: