Kampania „Drodzy Goście, tęsknimy za Wami!”

reklama

„Drodzy Goście, tęsknimy za Wami!” – to hasło kampanii organizowanej przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego. Branża zachęca podróżujących do pobytu w hotelach, podkreślając odpowiednie przygotowanie do przyjęcia gości. Akcji towarzyszy kampania outdoorowa w największych miastach Polski oraz w mediach społecznościowych.

Branża hotelarska dotkliwie odczuła skutki pandemii koronawirusa. Po kilkutygodniowym przestoju od 4 maja hotelarze mogą ponownie przyjmować wszystkich gości, dbając przy tym o przestrzeganie nowego reżimu sanitarnego. Hotelarzom zależy na tym, by przekonać gości, że dołożyli wszelkich starań, aby  pobyt w obiektach był bezpieczny. Tym samym branża chce zachęcić do rezerwacji pobytów w hotelach w Polsce. Dlatego IGHP zdecydowała się rozpocząć kampanię informacyjną, w której łączy powyższe cele.

Hotelarze tęsknią za gośćmi

– Hotele, które zazwyczaj tętnią życiem, przeżywają teraz trudne chwile. Bez obecności gości tracą swoją tożsamość. Ta sytuacja wywołuje w nas wszystkich wiele emocji. Hotelarze z całego serca pragną powrotu swoich gości i to jest główny przekaz naszej kampanii. Drugim ważnym aspektem, jest bezpieczeństwo i higiena w hotelach, a także troska o zdrowie zarówno naszych gości, jak i obsługi – mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP.

Pomysłodawcą kampanii jest Karol Weber, hotelarz i autor bloga enjoyyourstay.pl. – Choć sytuacja, w jakiej znalazła się branża hotelarska, jest dramatyczna, to jednocześnie hotelarze z całego kraju pokazują, że ich praca to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja wyrażona w empatii, otwartości na drugiego człowieka, chęci do niesienia pomocy. Symboliczne gesty wsparcia w postaci serc z zapalonych świateł pokoi na budynkach hoteli, zapewnianie posiłków i noclegów pracownikom medycznym, przekazywanie środków czystości dla szpitali pokazują, że gościnność jest wpisana w nasze DNA. Za to kocham hotelarstwo. Chcieliśmy dać wyraz tej pasji w kampanii – mówi Karol Weber.

Kampania rozpoczęła się oficjalnie 15 maja o godz. 11:00. W tym momencie hotele zaangażowane w akcję umieściły na swoich profilach w mediach społecznościowych wpisy dedykowane kampanii wraz z plakatem, nad którego koncepcją pracował zespół hotelarzy wspólnie z IGHP.

Plakaty te będzie można również zobaczyć na ulicach największych polskich miast. Pojawią się na ponad 300 nośnikach, m.in. na bilbordach oraz na przystankach komunikacji miejskiej. Akcja została opatrzona hasztagiem #WypocznijBezpiecznie, który oddaje ideę kampanii. Jej twórcy liczą na to, że będzie często pojawiał się we wpisach hoteli i ich gości w mediach społecznościowych.

Z myślą o hotelarzach i gościach IGHP uruchomiła również dedykowaną zakładkę na swojej stronie internetowej www.ighp.pl/wypocznijbezpiecznie, gdzie przejrzyście prezentuje najważniejsze informacje o zasadach bezpiecznego pobytu w hotelach.

#WypocznijBezpiecznie

Kampania IGHP ma służyć promocji idei pobytu i wypoczynku w hotelach w Polsce, podkreślając jednocześnie profesjonalne przygotowanie obiektów pod kątem bezpieczeństwa sanitarnego.

W trakcie kilkutygodniowej przerwy w działalności hotele wdrażały wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Zdrowia, przygotowując się do powtórnego przyjęcia gości. Przestrzeganie dodatkowych zasad sanitarnych sprawia, że pobyt w hotelu będzie wyglądał nieco inaczej niż kiedyś. Nie zostały jeszcze zniesione wszystkie obostrzenia rządowe, co oznacza, że do odwołania nie działają np. baseny, place zabaw, nie można skorzystać z sal konferencyjnych. Wychodząc naprzeciw sytuacji, niektóre obiekty proponują gościom nowe atrakcje, np. na świeżym powietrzu, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Od 18 maja będzie można ponownie korzystać z restauracji hotelowych, choć w określony sposób, przestrzegając nowych wytycznych. Będą one obowiązywać zarówno gości, jak i personel restauracji.

IGHP to ponad pół tysiąca hoteli członkowskich, a także tysiące pracowników hotelarstwa. Od wybuchu epidemii Izba jest bardzo zaangażowana w przekazywanie branży hotelarskiej praktycznej wiedzy na temat sposobu postępowania w dobie trwającego kryzysu. Według szacunków IGHP, w maju, po zniesieniu części ograniczeń, otworzyło się tylko 10 proc. hoteli. Wiele wskazuje, że w kolejnych tygodniach, po zniesieniu restrykcji dotyczących restauracji, liczba ta będzie rosła, ale do powrotu sytuacji sprzed pandemii jeszcze daleka droga. W jej szybszym pokonaniu Izba chce wspierać hotelarzy poprzez różnorodne działania, wśród których jest kampania zachęcająca gości do odwiedzania obiektów.

Dzięki pomocy partnerów Izby, a także zaangażowaniu członków IGHP powstała pierwsza ogólnopolska kampania, która promuje branżę hotelarską. – W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi, wszystkim hotelarzom, którzy bardzo intensywnie pracowali nad tą akcją – mówi Marcin Mączyński. – To bardzo budujące, że przy realizacji tej inicjatywy uzyskaliśmy tak wiele wsparcia – podkreśla.

Kampanię wspiera m.in. firma AMS, która udostępniła IGHP nośniki reklamowe.

Komentarze

komentarzy

2 Comments

 • Ppp

  Turysta nie jedzie do hotelu, by podziwiać jego ściany, lecz by jeździć, zwiedzać, imprezować lub się wylegiwać na plaży. Dodatkowo musi gdzieś jeść. Jeśli zatem atrakcje są niedostępne lub z utrudnieniami, a w restauracjach są cuda z rozsadzaniem i ograniczaniem ilości miejsc – wyjazd nie ma sensu do czasu ustabilizowania sytuacji.
  Klient biznesowy także nie jedzie do hotelu, by podziwiać jego ściany, lecz by brać udział w spotkaniach lub pracach biznesowych. Jeśli gospodarka generalnie nie działa lub działa na pól gwizdka, to biznes tez nie ma po co korzystać z hoteli.
  Reasumując – kampania „tęsknimy za wami” jest bez sensu. Hotelarze nie są winni swoich problemów, ale także nie oni są jego rozwiązaniem – pozostaje czekać w ciszy, a nie wydawać pieniądze, których i tak brakuje.
  Pozdrawiam.

  • Inspektor Hotelowy

   Kampania miała na celu wyrażenie pozytywnych emocji, a nie zachęcenie do „podziwiania ścian hotelu”, i poinformowanie o podejmowanych działaniach na rzecz zapewnienia gościom bezpiecznego wypoczynku. Hotelarze zrzeszeni w IGHP i partnerzy dobrowolnie przekazali składkę na kampanię, wierząc w jej sens i przekaz.

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: