Ibis Styles Szczecin Old Town – recenzja

reklama

Ibis Styles Szczecin Old Town to zupełnie nowy obiekt na mapie stolicy województwa Zachodniopomorskiego, w której rozwój rynku hotelowego nabrał tempa. Także rok temu został otwarty długo wyczekiwany kompleks hotelowy marek Moxy i Courtyard by Marriott. W przyszłym roku ma zostać otwarty hotel marki MGallery Collection z sieci Accor.

Hotel Ibis Styles jest miejscem przyjaznym, komfortowym i dogodnie zlokalizowanym na Podzmaczu. Z hotelu w kilka minut można dotrzeć do tak popularnych atrakcji, jak Zamek Książąt Pomorskich, Wałów Chrobrego, Muzeum Narodowego, Filharmonii czy Bulwarów nad Odrą.

 

 

Motyw przewodni 

Oryginalny design hotelu, który wyróżnikiem każdego obiektu tej marki, stwarza przytulną atmosferę. Wnętrza utrzymane w wiodących barwach czerwieni, bieli i czerni, inspirowane są koncepcją cyrkową, która ma oddać radosny charakter. Stąd tak wiele nawiązań do estetyki cyrku, magii i iluzji znajdziemy na każdym kroku, od samego lobby, przez recepcję, przestrzenie wspólne, po aranżacje pięter i pokoi. Całość dopełniają artystyczne czcionki, oświetlenie i wykorzystanie współgrających ze sobą geometrycznych kształtów oraz form. Jednym z charakterystycznych elementów w lobby jest oryginalny cyrkowy monocykl oraz lustra.

 

 

Pokój

Hotel Ibis Styles Szczecin Old Town ma 161 klimatyzowanych pokoi w kategoriach Standard i Standard Plus z rozkładaną sofą. Na wyposażeniu jest wygodne łóżko Sweet Bed by ibis. Jeden z nocnych stolików przy łóżku pełni funkcję ładowarki indukcyjnej do telefonu. W polskich hotelach sieci Accor lubię to, że niezależnie od marki hotelu zakres programów telewizyjnych jest szeroki, w tym kanały newsowe oraz zestaw programów Canal Plus. W niektórych pokojach jest ekspres kapsułkowy do kawy. Nie ma czajników, które wprawdzie nie są wymogiem kategoryzacyjnym, ale goście są już do nich przyzwyczajeni. W zamian, w lobby dostępny jest całodobowo barek „Grab & Go”, gdzie goście mogą bezpłatnie skorzystać z ekspresu do kawy oraz zaparzyć herbatę. Jest także lodówka z napojami i alkoholami, ale już odpłatnie.

 


widok z okna pokoju

 

Ekologia

Budynek hotelowy spełnia wymagania budownictwa ekologicznego i posiada certyfikat BREEAM, wielokryterialny system oceny budynków stosowany przez inwestorów, deweloperów i najemców. Spełnienie wymogów BREEAM pomaga budynkom w osiągnięciu niższych kosztów użytkowania oraz ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko.

Co jest zauważalne w pokojach pod względem ekologii, to zastąpienie jednorazowych butelek z wodą karafkami, które można wielokrotnie w trakcie pobytu uzupełniać w dystrybutorach ustawionych na korytarzach. Ponadto, goście mogą zrezygnować z codziennego serwisu pokoju, przez co ograniczone jest zużywanie wody i stosowanie środków chemicznych. W zamian goście otrzymują 100 punktów za każdy dzień w programie lojalnościowym ALL – Accor Live Limitless.

Natomiast w restauracji na bufecie śniadaniowym, codziennie wystawiona jest tabliczka z prośbą, by nie marnować jedzenia, oraz informacją ile kilogramów jedzenia trafiło do kosza poprzedniego dnia.

 

 

Gastronomia

Restauracja Winestone to koncept gastronomiczny znany w polskich hotelach marek Novotel i Mercure, a teraz także w Ibis Styles Szczecin. Menu łączy kuchnię polską i międzynarodową. W karcie win znajdziemy sporo dobrych pozycji, w tym z polskich winnic. Winestone w Szczecinie to nie tylko jedzenie, ale także wydarzenia muzyczne, które mają być organizowane cyklicznie. W trakcie swojego pobytu we wrześniu trafiłem na Duet Współszycie, który uprzyjemniał wieczór gościom hotelowym oraz przyciągnął klientów z zewnątrz.

W hotelach marki Ibis Styles, śniadanie zazwyczaj jest wliczone w cenę pokoju. I jest ono bardzo różnorodne, w tym świeże soki warzywne i świeże zioła. Nawet na bufecie widać było akcenty cyrkowe w postaci karteczek opisujących jedzenie.

 

 

Podsumowanie 

Obsługa w recepcji i restauracji naprawdę dawała radę, o czym także świadczą opinie innych gości. Lubię polskie hotele trzygwiazdkowe, zwłaszcza marki Ibis Styles, bo są to w większości nowe inwestycje, gdzie będąc gościem nie mam dużych oczekiwań względem produktu i obsługi i zazwyczaj jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

W hotelu Ibis Styles Szczecin Old Town gościłem na zaproszenie.

 

 

Trochę liczb:
pokój dwuosobowy ze śniadaniem – od 380 zł
parking podziemny – 80 zł
kanapka klubowa – 38 zł

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: