Hotel Downtown Mexico City – recenzja

reklama

W samym centrum Mexico City, w pobliżu placu El Zocalo, gdzie Aztekowie wznieśli swoje piramidy, a następnie Hiszpanie wybudowali kościoły i pałace, stoi Palacio de los Condes de Miravalle. W tej 17-wiecznej magnackiej rezydencji, zdobionej pięknymi elementami architektonicznymi w stylu kolonialnym, mieści się obecnie DOWNTOWN Mexico Hotel & Hostel z jedynie 17 pokojami i apartamentami, przynależący do zrzeszenia Design Hotels.
Będąc zarejestrowanym członkiem programu Design Hotels Community, mam dostęp do specjalnych cen i dodatkowych benefitów, np. możliwość późniejszego wymeldowania.

Wejście od ruchliwej ulicy Isabel la Católica przez wysokie drewniane drzwi z mosiężnymi okuciami, prowadzi do wysadzonego drzewami dziedzińca arkadowego z restauracją i sklepikami na półpiętrze. Dziedziniec ożywa głównie wieczorami, kiedy w świetle lampionów rozwieszonych w koronach drzew i przy muzyce na żywo lokalni mieszkańcy spożywają tradycyjne dania – buritto, carne asada, chilaquiles, czy birria.

Naprzeciw wyszedł mi portier Israel. Powitał mnie z uśmiechem, odebrał bagaż i odprowadził do recepcji, gdzie czekała Samantha. Oboje ubrani byli w szare uniformy przypominające mundury. Cały proces rejestracji przebiegał w wesołej atmosferze, co zapewne było efektem poczęstowania mnie tequilą.

Gruntowna renowacja przeprowadzona w 2012 roku nie zatraciła niezwykłego uroku pałacu wzniesionego z kamieni wyciosanych z wulkanicznych skał. Elewacja budynku zdobiona jest okazałymi frontonami w oknach, pilastrami i sterczynami na gzymsie. Na piętro z pokojami prowadzą kamienne schody z misternie kutymi w żelazie poręczami, skąd w pełnej okazałości prezentuje się mural zatytułowany ‘El holocausto’ autorstwa Manuela Rodrígueza Lozano z 1945 roku.

Czytaj więcej…
Recenzja butikowego hotelu Le Cinq Codet w Paryżu
Recenzja hotelu St.Petersbourg w Tallinie

Elegancka architektura budynku kontrastowała z industrialnym charakterem mojego apartamentu – surowe ściany, ceramiczne płytki na podłodze, jasne meble z naturalnego drewna, designerskie lampy, ażurowe przepierzenia.
Szerokie, wygodne łóżko stoi na wprost balkonowego okna z widokiem na sąsiednie okazałe budynki. Asortyment minibarku bardzo szeroki. Łazienka z prysznicem sąsiaduje z pokojem kąpielowym z widocznymi w narożnikach historycznymi arkadami. Kosmetyki wysokiej jakości na bazie miodu.
Wieczorem apartament został przygotowany do snu.

reklama

 

Jednak pokój mimo swojej przestronności był dość ciemny. Telewizor mały ze śnieżącymi kanałami, bez jakiegokolwiek programu filmowego po angielsku. Pokój tej kategorii powinien być wyposażony w ekspres do kawy i solidną suszarkę do włosów. Brakowało kącika wypoczynkowego z sofą lub conajmniej dwoma wygodnymi fotelami.
Pokoje standardowe nie posiadają okien, a jedynie świetliki w drzwiach wejściowych od strony otwartego patio.

Śniadanie podawane jest na tarasie pod arkadami. Na bufecie wystawiono owoce, świeże soki, sery i wędliny, wypieki. Prezentowało się to atrakcyjnie dzięki naczyniom. Na życzenie podawana jest kawa i herbata oraz przygotowywane są dania na ciepło – jajecznica, omlet, gofry, naleśniki. W hotelach butikowych nie powinno się ustawiać podgrzewanych bemarów z jedzeniem oraz ekspresów do kawy. Od tego jest kelner. I tutaj uprzejmy Pedro, także ubrany w szary „mundur”, odprowadził mnie do stolika, odsunął krzesło i rozłożył serwetkę na kolanach.

Czytaj więcej…
Recenzja butikowego hotelu Les Bains w Paryżu
Recenzja Olive Boutique Hotel San Juan w Portoryko 

Na dachu budynku w cieniu zielonych pnączy podawane są orzeźwiające cocktaile. Goście mogą tu zrelaksować się na leżakach i popływać w niewielkim basenie. W weekendowe wieczory taras jest ogólnodostępny, a w rozrywkowy nastrój wprowadza gości Dj.

Hotel DOWNTOWN Mexico jest także członkiem zrzeszenia Small Luxury Hotels of the World, z którego oferty kilkakrotnie już korzystałem. Jednak nie wszystkie hotele tam wylistowane są prawdziwie luksusowe. Podobnie jest i w tym przypadku. Luksusowy hotel to coś znacznie więcej.  Stosunek jakości do ceny również nie jest wysoki.
Na szczęście obsługa hotelu nie zawiodła, a doświadczenie pobytu było generalnie całkiem udane.

Trochę liczb
Pokój ze śniadaniem – 517 USD

 

Czytaj więcej…
Recenzja One&Only Palmilla Resort w Meksyku 

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: