Boscolo Exedra Nice – recenzja

reklama

Przełom 19. i 20. wieku to okres kiedy Lazurowe Wybrzeże staje się bardzo popularne wśród elit. Wówczas powstają luksusowe hotele. W Monte Carlo – Hotel de Paris, w Cannes – Hotel Carlton, a w Nicei – Hotel Negresco i Hotel du Rhin et Atlantic obecnie Boscolo Exedra.
Otwarty w 1913 roku, Hotel du Rhin celowo został wybudowany w centrum miasta, otoczony zielenią, przy spokojnym bulwarze Victora Hugo, z dala od tłocznej i gwarnej promenady wzdłuż plaży. Klasyczna fasada budynku i szlachetny dekor wnętrz przyciągały tych, którzy poszukiwali wysublimowanego stylu.


Hotel du Rhin at Atlantic

W 2006 roku hotel został ponownie otwarty pod szyldem Boscolo Exedra Nice.
Połączenie klasycznej architektury przepięknego budynku w stylu Belle Epoque ze współczesnym, eklektycznym stylem przyniosło bardzo ciekawy efekt. We wnętrzach dominuje biel z dodatkiem koloru kości słoniowej i złotego. Na tapicerkach mebli w stylu Ludwika XVI i obrazach widnieją motywy kwiatów, zwłaszcza róż.
W lobby pod szklanym dachem znajduje się imponująca kolekcja sztuki sprowadzona do hotelu przez jego właściciela. Żelazne rzeźby koni świetnie prezentują się w eleganckiej, śnieżnobiałej przestrzeni.
Genesi Bar i jego futurystyczny wystrój oraz Restauracja La Pescheria z otwartą kuchnią, różnią się od pozostałych części hotelu.
Pod podziemiach hotelu znajduje się Spa z basenem i saunami Hamman.


słodycze i napoje w lobby przy recepcji


Genesi bar


Genesi bar


restauracja La Pescheria

Dzięki uprzejmości recepcji otrzymałem upgrade do pokoju typu Deluxe i wstawkę powitalną. Pokój był bardzo przestronny, ale niewątpliwie potrzebuje odświeżenia. Widać zużycie materiału. I w hotelu tej klasy jakość poduszek powinna być lepsza. Łazienka przeszklona, ale jest możliwość zaciągnięcia zasłony. Wieczorem pokój został przygotowywany do snu.


zestaw kosmetyków

Trafiłem na fantastyczną recepcjonistkę Kristinę, która przeniosła się tu z siostrzanego hotelu Boscolo w Pradze. Uśmiechnięta, serdeczna, rozmowna. Stale podtrzymywała, niekiedy żartobliwą, konwersację odprowadzając mnie do pokoju. To jest właśnie rola recepcjonisty. Budować relacje z gośćmi od momentu ich przyjazdu. Choć tak naprawdę usługa hotelowa i budowanie pozytywnego wrażenia zaczyna się jeszcze przed przyjazdem gościa.

To co bym zmienił, to uniformy personelu, a już na pewno damskie znoszone czarne garsonki i białe koszule. W takim obiekcie aż prosi się o coś bardziej oryginalnego.

Hotel Boscolo Exedra w Nicei jest częścią włoskiej sieci Boscolo Hotels, która w swoim portfolio posiada jeszcze pięć hoteli w Mediolanie, Wenecji, Rzymie, Budapeszcie i Pradze.

Wszystkie obiekty sieci Boscolo Hotels działają w ramach Autograph Collection. To hotelowa marka premium należąca do grupy Marriott International. Każdy hotel działający pod marką Autograph Collection zachowuje swoją samodzielność i indywidualność, obowiązują w nich jednak standardy Marriott’a, a goście mogą zbierać punkty w programie lojalnościowym Marriott Rewards.

Obecnie na całym świecie pod marką Autograph Collection, stworzoną w 2010 roku, działa już ponad sto hoteli. W Polsce powstaną dwa hotele, jeden w Krakowie, a drugi w Warszawie.

 

 

W okresie letnim, kiedy słońce mocno przygrzewa, a na twarzy czuć śródziemnomorską bryzę, goście Boscolo Exedra mogą korzystać ze specjalnie zarezerwowanej strefy leżaków w popularnym klubie na nicejskiej plaży RUHL PLAGE.

Trochę liczb:
Pokój – od 128 EUR (poza sezonem)
Śniadanie bufetowe – 24 EUR

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: