Hotel The Beekman w Nowym Jorku – recenzja

reklama

Niegdyś prestiżowy budynek biurowy zwany Temple Court wpisany do rejestru zabytków-symboli Nowego Jorku, dziś luksusowy hotel The Beekman New York (grupa hotelowa Thompson Hotels). Urządzony z poszanowaniem bogatej historii miejsca. Niezwykle klimatyczny. Prawdziwe arcydzieło.

Budynek wzniesiony został w 1881 roku w stylu Królowej Anny, popularnym w USA w 19. wieku. To angielski styl charakteryzujący się bogactwem elementów architektonicznych, detali i ozdób, stromymi szczytami dachu i wieżyczkami, masywnymi kamiennymi fundamentami, ceglastymi fasadami często w kolorze brunatnym.

Hotel The Beekman Zlokalizowany jest na dolnym Manhattanie, w dzielnicy finansowej, w pobliżu Mostu Brooklińkiego, Ratusza i One World Trade Center (zwanego również Wieżą Wolności), naprzeciwko jednego z najsłynniejszych nowojorskich budynków – The Woolworth.


Budynek Woolworth po prawej, za nim hotel Four Seasons NY Downtown,
One World Trade Center w dali po lewej

Centralnym punktem 9-piętrowego hotelu jest niezwykłe piramidalne wiktoriańskie atrium, zwieńczone szklanym dachem.

Atrium góruje nad The Bar Room z dębowymi gablotami z książkami, skórzanymi fotelami i pluszowymi sofami, orientalnymi dywanami i nastrojowym oświetleniem.
Ten klimat baru nawiązuje do historii Temple Court, który był siedzibą literackiego towarzystwa Clinton Hall. Tu mieściła się obszerna kolekcja książek, a w budynku organizowane były spotkania literatów, w których brał udział m.in. pisarz Edgar Allan Poe (autor powieści kryminalnej „Kruk”).

Ściany zdobią portrety pisarzy przedstawione we współczesnej aranżacji za pomocą kolażu. Portrety są częścią znacznie większej kolekcji sztuki, około 60 oryginalnych obrazów, fotografii, druków i rzeźb, z których wiele zostało zamówionych specjalnie dla hotelu.

Restauracja Fowler & Wells, nazwana na cześć dwóch naukowców z Amerykańskiego Towarzystwa Frenologicznego, które także miało swoją siedzibę w Temple Court, serwuje dania kuchni francuskiej.


Restauracja Fowler & Wells


Recepcja


Lobby


Lobby


Tarcza ze wskazówką pięter nad windą


Klatka schodowa


Korytarze pokojowe wokół atrium

Eklektycznie urządzone pokoje i apartamenty z wysokimi sufitami i starymi dębowymi podłogami, zostały wyposażone w stylowe meble i lampy wykonane na zamówienie.

Zagłówek bardzo wygodnego łóżka z satynową pościelą wykonany został ze skóry z tłoczeniami.

Przestronne, wyłożone marmurową kostką łazienki, z dużymi kabinami prysznicowymi, zamykane są przesuwnymi drzwiami stylizowanymi na drzwi do stodoły, tzw. barn doors. Ten trend zauważyłem już w hotelu The Williamsburg na Brooklinie

Hotel The Beekman New York to niezwykłe doznanie estetyczne i usługa hotelowa wysokiej klasy.

Trochę liczb:
Pokój – od 220 USD netto

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: