Najwięcej hoteli luksusowych marek przybywa w Londynie

reklama

W ciągu 5 lat w Londynie przybędzie najwięcej spośród europejskich stolic, a nawet na świecie, hoteli znanych marek luksusowych.
Co łączy te inwestycje? Znakomite lokalizacje i historyczne, a nawet militarne dziedzictwo budynków, w których zostaną otwarte hotele. Należy też dodać, że część z planowanych hoteli będzie kolejnymi obiektami tej samej marki w jednym mieście, oraz oferować będą nie tylko typową usługę hotelową, ale także prywatne rezydencje na sprzedaż.

 

MANDARIN ORIENTAL

Mandarin Oriental Hotel Group ogłosiło, że w 2021 otworzy swój drugi londyński hotel i prywatne rezydencje z serwisem hotelowym. Mandarin Oriental Mayfair będzie miał butikowy charakter z jedynie 50 pokojami i apartamentami. Dodatkowo oferować będzie ekskluzywną restaurację, lobby Lounge i bar oraz taras widokowy na dachu. 80 prywatnych rezydencji obsługiwanych przez Mandarin Oriental, znajdzie się na wyższych piętrach budynku. Rezydencji będą mieli do dyspozycji prywatny basen, siłownię i usługi spa. Hotel zapewni usługę sprzątania, wyżywienia, parkingu i 24-godzinny Concierge. Inwestycja o nazwie Hanover Bond znajduje się przy Hanover Square w prestiżowej dzielnicy Mayfair, pomiędzy ulicami Bond i słynnym Regent, w otoczeniu innych ekskluzywnych budynków rezydencyjnych i modnych sklepów. Przy Hanover Square zostanie otwarta w 2018 roku stacja kolejowa z szybkim połączeniem z lotniskiem Heathrow. Inwestorem jest londyńska spółka nieruchomościowa Clivedale. Za projekt odpowiada biuro architektoniczne Rogers Stirk Harbour + Partners. Pierwszy londyński hotel Mandarin Oriental został otwarty w 2000 roku przy Hyde Parku.

 

ROSEWOOD

W budynku byłej ambasady USA, również położonym w dzielnicy Mayfair, zostanie otwarty drugi londyński hotel tej marki – Rosewood Grosvenor Square. Oferować będzie 137 pokoi i apartamentów, 5 restauracji, spa i salę balową na tysiąc osób. W Londynie już działa jeden hotel Rosewood, jednocześnie pierwszy hotel tej marki w Europie, otwarty w 2013 roku. Oferuje 262 pokoje i apartamenty. Położony jest w sąsiedztwie Covent Garden. Mieści się w budynku o architekturze Belle Epoque z początku 20. wieku. Z kolei wnętrza hotelu urządzone zostały we współczesnym stylu. Rosewood Hotels & Resorts jest jedną z najszybciej rozwijających się luksusowych marek, założona w 1979 roku. Więcej o marce Rosewood znajdziecie TUTAJ

 

FOUR SEASONS 

Four Seasons Hotels & Resorts w partnerstwie z międzynarodową firmą projektową i deweloperską Finchatton, ogłosiła wspólny projekt pierwszego wyłącznie rezydencyjnego budynku z hotelowym serwisem, którego operatorem będzie właśnie Four Seasons. Prywatne luksusowe rezydencje powstają także w dzielnicy Mayfair, także przy Grosvenor Square, w zabytkowym budynku, byłej siedzibie Amerykańskiej Marynarki Wojennej. Wnętrza budynku zostały elegancko zaaranżowane na jedynie 37 luksusowych rezydencji z trzema, czterema i pięcioma sypialniami. Dodatkowo do dyspozycji rezydentów będzie piwniczka z winami, strefa wellness z siłownią, saunami, spa i 25-metrowej długości basenem, kino, sala konferencyjna, oraz prywatny ogród. Więcej informacji i wizualizacji znajdziecie TUTAJ
Sieć Four Seasons posiada w Londynie dwa swoje hotele. Najbardziej znany i pierwszy europejski hotel tej marki to Four Seasons Park Lane przy Hyde Parku. Drugi został otwarty w 2016 roku przy Trinity Square.

 

RAFFLES

Ten historyczny, rządowy budynek dawnego Ministerstwa Wojny zostanie przekształcony w hotel marki Raffles Hotels & Resorts. Będzie to pierwszy hotel tej marki na wyspach brytyjskich. Neobarokowy budynek, w którym urzędował niegdyś Winston Churchill, posiadać będzie 125 pokoi, z czego 50 to apartamenty, oraz 88 prywatnych rezydencji. Planowane ukończenie inwestycji to 2020 rok. Marka Raffles Hotels & Resorts powstała 130 lat temu, kiedy został otwarty najsłynniejszy jej hotel w Singapurze w 1887 roku. Więcej o marce Raffles przeczytacie TUTAJ

 

WALDORF ASTORIA

Admiralty Arch, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Londynie, zostanie przekształcony w luksusowy hotel marki Waldorf Astoria (sieć Hilton). Historyczny budynek, będący jednocześnie bramą, znajduje się w centrum Londynu przy słynnym trakcie The Mall, łączącym plac Trafalgar z królewskim pałacem Buckingham. W budynku rezydował Winston Churchill jako Pierwszy Lord Admiralicji, zanim został premierem Wielkiej Brytanii. Przyszły kreator Jamesa Bonda, Ian Fleming, pracował tu jako asystent dyrektora wojskowej służby wywiadowczej. Waldorf Astoria Hotel London oferować będzie 96 pokoi i apartamentów, trzy restauracje, taras z barem na dachu, spa, prywatny klub i rezydencje. Planowane otwarcie w 2020 roku. Według założeń, wnętrza hotelu zachowają swój edwardiański styl, połączą tradycję z nowoczesnością, a pokoje wyposażone będą zarówno w antyki, jak i sztukę współczesną.
O najsłynniejszym hotelu marki Waldorf Astoria przeczytacie TUTAJ

zdjęcia: materiały prasowe

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: