Legendarna marka Orient Express zabierze pasażerów w rejsy na największym na świecie żaglowcu

reklama

140 lat po uruchomieniu pierwszych luksusowych pociągów, legendarna marka Orient Express nie przestaje zaskakiwać i ogłosiła właśnie, że zabierze pasażerów w rejsy morskie na największym na świecie żaglowcu Orient Express Silenseas. To ambitne przedsięwzięcie, jedyne w swoim rodzaju. Wprawdzie swoje statki mają już lub wkrótce będą mieć takie marki luksusowe, jak Ritz-Carlton, Four Seasons, czy Aman, ale Orient Express Silenseas ma być inny.

220 metrów długości, 54 apartamenty o średniej powierzchni 70 mkw, w tym apartament prezydencki o powierzchni 1415 mkw, dwa baseny, strefa spa, dwie restauracje i bar oraz amfiteatr.
Orient Express Silenseas nawiąże do epoki Złotego Wieku Francuskiej Riwiery, kiedy pisarze, artyści, malarze, księżniczki i gwiazdy filmowe spędzały czas pomiędzy Monte-Carlo, Cap d’Antibes, a plażami Saint-Tropez, ciesząc się radością beztroskiego życia w luksusowych warunkach.

Koncepcja żaglowca zrodziła się w 2018 roku. Jak zapewniają projektanci, Silenseas jest kwintesencją wiedzy technologicznej w dziedzinie architektury morskiej i stanie się statkiem wzorcowym pod względem przyjaznej dla środowiska eksploatacji i projektowania. Napęd statku oparty będzie na systemie hybrydowym – trzech platformach typu SolidSail, czyli żagli wciągniętych na 100-metrowe maszty o powierzchni 1500 metrów kwadratowych, oraz skroplonym gazie ziemnym (LNG). W planach jest wykorzystanie ekologicznego wodoru, gdy tylko technologia ta zostanie zatwierdzona dla oceanicznych statków pasażerskich.

Inspiracją dla twórcy marki Orient Express, Georgesa Nagelmackersa, były właśnie statki. Gdy w 1867 roku wszedł na pokład transatlantyku łączącego Europę z Ameryką, miał zachwycić się wytwornością wnętrz, udogodnieniami dla pasażerów i wyjątkową atmosferą morskiej podróży. Te doświadczenia postanowił przenieść na ląd. W 1883 roku w swoją pierwszą podróż wyruszył legendarny pociąg Orient Express.

Docelowo mają powstać dwa żaglowce. Rejs pierwszego jest zaplanowany na 2026 rok.
Projekt jest owocem partnerstwa między grupą hotelową Accor, która jest współwłaścicielem marki Orient Express, a Chantiers de l’Atlantique, globalnym liderem branży stoczniowej. Cały projekt będzie finansowany w 80% przez banki komercyjne, a pozostała część przez konsorcjum partnerów kapitałowych, w którym Accor będzie miał mniejszościowy udział.

Orient Express Silenseas stanowi uzupełnienie portfolio marki Orient Express. Doświadczenie luksusowej podróży będzie kontynuowane wraz z uruchomieniem w 2024 roku pociągu Orient Express La Dolce Vita. W tym samym roku zostaną otwarte pierwsze na świecie hotele – Orient Express La Minerva w Rzymie i Orient Express Palazzo Donà Giovannelli w Wenecji.

Nie lada gratka dla koneserów niezwykłych doświadczeń hotelowych i podróżniczych.

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: