Wyczekiwane otwarcia hoteli w Polsce w 2020

reklama

Boom inwestycji hotelowych w Polsce nie zwalnia. W ciągu kolejnych pięciu lat zostaną zakończone lub rozpoczęte zaplanowane głośne inwestycje. W 2019 zostało otwartych kilka znakomitych hoteli międzynarodowych marek i tych niezależnych.
Rok 2020 także zaskoczy nas otwarciami hoteli wartych uwagi. Są to zarówno hotele średniej klasy, premium, jak i ekskluzywne pretendujące do miana luksusowych. Co je łączy, to na pewno oryginalny, często wyjątkowy styl oraz ciekawy koncept.
Na które Wy czekacie szczególnie?

 

NOSALOWY PARK HOTEL & SPA, ZAKOPANE

 Pięciogwiazdkowy Nosalowy Park Hotel & SPA powstaje w rozbudowywanym pałacu Villa Marilor z 1912 roku, w samym sercu Zakopanego, 500 m od Krupówek. Architektonicznie obiekt czerpie z wzorców zakopiańskiej architektury mieszczańskiej, łącząc styl secesyjny i art deco. Budynek zaprojektowany został przez pracownię Kahl-Gaczorek Architekci, a wnętrza przez pracownię Ideograf. Hotel, który ma ambicję być najlepszym hotelem w Zakopanem pod względem jakości usług i obsługi, oferować będzie 140 pokoi, kameralną przestrzeń eventową, centrum wellness oraz ekskluzywne Spa. Jedna z dwóch restauracji, która powstaje w samej willi – Heart by Amaro – będzie autorską restauracją Wojciecha Modesta Amaro, zdobywcy pierwszej gwiazdki Michelin w Polsce. Inwestorem jest grupa hotelowa Nosalowy, która posiada Nosalowy Dwór Resort & Spa. Otwarcie zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku.

 

CROWNE PLAZA & HOLIDAY INN EXPRESS, WARSZAWA

W The Warsaw Hub powstaje kompleks hotelowy dwóch marek z sieci InterContinental Hotels Group – trzygwiazdkowy Holiday Inn Express z 218 pokojami oraz czterogwiazdkowy Crowne Plaza z 212 pokojami. W podium kompleksu, pomiędzy wieżą A (hotelową) i B (biurową), zlokalizowane zostanie przestronne, liczące 2 tys. mkw powierzchni centrum konferencyjne Crowne Plaza. Na przeszklonym parterze znajdzie się kawiarnia ze strefą coworkingową, a na 22. kondygnacji efektowny Sky Bar z tarasem, skąd roztacza się widok na centrum Warszawy. Na pierwszym i drugim piętrze powstaną restauracje na około 270 miejsc. Dodatkowo klub fitness. Za projekty wnętrz części hotelowej odpowiada pracownia Tremend. Deweloperem projektu jest Ghelamco Poland. Otwarcie zaplanowano na trzeci kwartał 2020.

 

NOBU, WARSZAWA

Czterogwiazdkowy Nobu Hotel Warsaw będzie czwartym w Europie obiektem tej marki. Nowy hotel będzie połączeniem starej kamienicy dawnego Rialto z nowoczesnym budynkiem. Za projekt architektoniczny odpowiadała polska pracownia Medusa Group, która wraz ze studiem PCH z Los Angeles stworzyła także projekt wnętrz nowej części hotelu. W nowym budynku dostępnych będzie 80 pokoi, co łącznie z dawnym hotelem Rialto da 120 pokoi. Na parterze poza markową restauracją Nobu (dotychczasowa restauracja Salto z kuchnią argentyńską przestała istnieć), znajdzie się także cukiernia. Na pierwszym piętrze znajdą się dwie przestrzenne sale eventowe o łącznej powierzchni 430 mkw. Na szóstym piętrze będzie strefa relaksu z saunami i siłownią. Z kolei na podziemnej kondygnacji działać będzie klub jazzowy. Inwestorem jest spółka Tacit Investment, właściciel hotelu The Bridge MGallery by Sofitel we Wrocławiu. Otwarcie, na którym ma się pojawić sam Robert de Niro, zaplanowano na drugi kwartał 2020 roku.

 

NYX, WARSZAWA

Tuż przy Dworcu Centralnym w Warszawie rośnie kompleks Varso Place z najwyższym w Europie wieżowcem Varso Tower, którego inwestorem jest firma HB Reavis. Jego projekt stworzyła pracownia Foster and Partners. Oprócz głównej 53-kondygnacyjnej wieży o wysokości 230 metrów (plus 80-metrowa iglica), powstaną dwa mniejsze budynki 21-kondygnacyjny i 19-kondygnacyjny. Varso ma być nie tylko centrum biznesowym, ale także przestrzenią dostępną dla mieszkańców z restauracjami i tarasem widokowym na dachu. W jednym z mniejszych budynków powstanie czterogwiazdkowy hotel z 330-pokojami marki NYX, izraelskiej sieci Leonardo Hotels. Otwarcie zaplanowane jest na maj 2020 r.  Więcej informacji i wizualizacji TUTAJ

 

SADIE, WARSZAWA 

Hotel nowej marki Sadie z sieci Best Western zastąpi działający dotychczas dwugwiazdkowy hotel Harenda. I to nie byle gdzie, bo przy Krakowskim Przedmieściu, od strony Parku Kazimierzowskiego, w sąsiedztwie Uniwersytetu Warszawskiego. Stąd kilka kroków do stacji metra Nowy Świat – Uniwersytet, Muzeum Chopina oraz rozwijającego się Powiśla z Biblioteką BUW, Centrum Nauki Kopernik, Elektrownią Powiśle i Bulwarami Wiślanymi. Oryginalny charakter hotelu Sadie, określanego w informacjach prasowych jako ekskluzywny, podkreśli nowoczesny design wnętrz zgodny z obecnymi trendami – począwszy od minimalistycznego holu z barem, po przytulne 66 pokoi i apartamenty na poddaszu. Otwarcie zaplanowano na połowę 2020.

 

HILTON RESORT & SPA, ŚWINOUJŚCIE

Zlokalizowany kilkanaście metrów od świnoujskiej plaży, pierwszy w Polsce resort marki Hilton dysponować będzie 173 pokojami i apartamentami. Będzie to trzeci obiekt marki Hilton Hotels & Resorts w kraju, po Warszawie i Gdańsku. W hotelu znajdować się będzie m.in. SPA, siłownia, dwie restauracje oraz bary, w tym na dachu. Ponadto obiekt będzie miał bezpośredni dostęp do Baltic Park Molo Aquapark, który obejmuje pięć basenów i atrakcje rodzinne: multimedialne zjeżdżalnie, sauny, tężnię i pierwszą w Polsce sztuczną falę do surfingu. Inwestorem jest znana spółka Zdrojowa Invest, która zarządza sąsiednim resortem Radisson Blu. Hilton Świnoujście Resort & SPA już został otwarty.

 

COURTYARD BY MARRIOTT & MOXY, SZCZECIN

Courtyard i Moxy w szczecińskim Posejdonie, który stanowi architektoniczną ikonę Pomorza Zachodniego, to pierwszy projekt Marriott International w Szczecinie i długo wyczekiwany obiekt. Hotele łącznie przyjmą 500 gości, w 134 pokojach Courtyard by Marriott oraz 121 pokojach Moxy. Centrum konferencyjne ugości 1000 uczestników spotkań jednocześnie. Inwestorem jest spółka Legend Hotels Polska, która zarządza dwoma innymi hotelami w Polsce – Sound Garden Warsaw Airport oraz Sopot Marriott Resort & Spa. Otwarcie kompleksu zaplanowano na drugi kwartał 2020.

 

ALTUS PALACE, WROCŁAW

Spółka Torus, firma deweloperska z Trójmiasta, w zabytkowym pałacu Leipzigerów otworzy pięciogwiazdkowy hotel pod nazwą Altus Palace. W budynku znajdzie się 81 pokoi, a także kameralna sala konferencyjna, restauracja z barem oraz strefa spa z saunami i jacuzzi. Obiekt położony przy ulicy Wierzbowej 15, w sąsiedztwie Parku Staromiejskiego, został przebudowany i nadbudowany.  Za projekt przebudowy pałacu odpowiada wrocławska pracownia Archikon. Operatorem hotelu będzie firma zarządcza Dobry Hotel. Otwarcie hotelu zaplanowano na koniec 2020 roku.

 

NANKIER, WROCŁAW

W zabytkowym budynku przy Placu Nankiera we Wrocławiu powstaje butikowy hotel. Niegdyś mieścił się tu Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego, a obecnym właścicielem jest spółka HB Invest. Na pięciu kondygnacjach (jedno piętro zostało dobudowane) znajdzie się 40 pokoi, sale konferencyjne, restauracja oraz kawiarnia. W hotelu zaplanowano również Spa. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 3007 metrów kwadratowych. Za przebudowę budynku odpowiada pracownia TH Architekci z Wrocławia. Natomiast projekt wnętrz wykonała pracownia projektowa RAZOO Architekci. Choć jak to z zabytkowymi budynkami bywa, tak i ta inwestycja ma spore opóźnienie. Czy hotel zostanie w końcu otwarty w nowym roku? Zobaczymy.

 

NOBILIUM, KRAKÓW

Przy ulicy Karmelickiej 28 w Krakowie powstaje pięciogwiazdkowy, butikowy hotel Nobilium. Kamienica z 1910 roku wybudowana w stylu secesyjnym, z dwiema bocznymi oficynami, wpisana jest do ewidencji zabytków. W hotelu Nobilium znajdzie się 45 pokoi, restauracja, dwie kameralne sale konferencyjne oraz strefa relaksu z gabinetem spa, sauną i siłownią. Inwestorem jest firma Osti-Hotele, która posiada już dwa inne krakowskie hotele Kossak i Senacki. Wnętrza zostały zaprojektowane przez pracownię Iliard. Otwarcie zaplanowano na czwarty kwartał 2020.

 

H15 JANA, KRAKÓW

Pałac Lubomirskich mieszczący się przy ulicy Świętego Jana 15 w Krakowie zamienia się w pięciogwiazdkowy hotel polskiej marki H15. Według medialnych informacji, zabytkowy pałac oraz dobudowany w podwórzu budynek pomieszczą 71 pokoi. W podziemiach znajdzie się natomiast strefa spa z basenem i saunami. Samo podwórze wypełni zieleń. Gmach Pałacu Lubomirskich, sąsiadujący z Muzeum Czartoryskich, powstał w wyniku przebudowy i połączenia czterech średniowiecznych kamienic. Obecny wygląd pałac uzyskał w latach 70. dziewiętnastego wieku. Konserwatorzy zajęli się polichromiami, zabytkowymi stropami, kominkami, posadzkami oraz takimi elementami wyposażenia jak żyrandole. Inwestor posiada już pięciogwiazdkowy hotel H15 Boutique w Warszawie. Otwarcie hotelu H15 Jana nastąpi w lipcu 2020 roku.

 
zdj. investmap.pl 

 

PIENINY GRAND, SZCZAWNICA

W miejscu dawnego sanatorium Hutnik w Szczawnicy powstaje czterogwiazdkowy hotel Pieniny Grand ze 119 pokojami i dwiema restauracjami. Na samym szczycie 12-piętrowego budynku umiejscowiono Sky Bar z widokiem na panoramę Pienin. Centrum biznesowe z salami konferencyjnymi pomieści 250 os. Strefa SPA będzie zajmować 2 tys. mkw i obejmować gabinety lekarskie oraz zabiegowe, zaplecze fitness, a także sferę basenową. Oferować będzie zabiegi zarówno z zakresu medycyny konwencjonalnej, jak i niekonwencjonalnej oraz kompleksowe programy regeneracyjne przeznaczone dla sportowców. Inwestorem jest spółka Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica, która posiada m.in. hotel Modrzewie Park i Nawigator w Szczawnicy. Otwarcie zaplanowano na lato 2020.

 

RADISSON BLU RESORT, OSTRÓDA

Położony na Mazurach Radisson Blu Resort będzie dziewiątym obiektem tej marki w Polsce. W czterogwiazdkowym resorcie znajdzie się 240 pokoi i apartamentów, a także bar oraz restauracja. Goście będą mieli do dyspozycji park wodny z krytym i zewnętrznym basenem oraz przystań jachtową. Z myślą o sektorze MICE powstanie przestrzeń eventowa o powierzchni 2,6 tys. mkw., obejmująca salę balową, cztery sale wielofunkcyjne, siedem sal konferencyjnych i obszar foyer, który, w razie potrzeby, może być także zaaranżowany na potrzeby wydarzeń. Inwestorem jest spółka Europlan, do której należy także hotel Metropolo w Krakowie oraz Lake Hill pod Karpaczem. Otwarcie planowane jest na trzeci kwartał 2020 roku.

 

HOTEL GRANO, GDAŃSK

Pośrodku Wyspy Spichrzów, między ulicami Pszenną i Chmielną, powstaje czterogwiazdkowy hotel Grano ze 136 pokojami i restauracją. W hotelowym SPA do dyspozycji gości będą trzy gabinety zabiegowe, kryty basen, sauny i wanna z hydromasażem. Spośród trzech sal konferencyjnych, największa będzie miała 100 mkw powierzchni. Projekt budynku powstał w pracowni KD Kozikowski Design, natomiast wnętrza zaprojektowało biuro Ideograf. Inwestorem jest spółka Dekpol, która posiada hotel Almond i Number One w Gdańsku. Otwarcie zaplanowano na kwiecień 2020.

 

CUKROWNIA, ŻNIN 

Cukrownia w Żninie zaadaptowana została na Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe. Główny budynek produkcyjny będzie pełnił funkcję hotelową z 300 pokojami, zaś budynki magazynowe będą spełniały funkcję konferencyjną o łącznej powierzchni ok. 4000 mkw z największą ok. 1400 mkw. Ponadto kilka restauracji i klubów, mały browar, kręgielnia, aquapark, SPA&Wellness, sala zabaw dla dzieci, manufaktura cukierków. W kolejnym etapie inwestycji powstanie centrum rehabilitacji, klinika medyczna, muzeum Cukrownictwa, muzeum Optymizmu, park handlowy, osiedla mieszkaniowe wielorodzinne i jednorodzinne, domy wakacyjne, biura, kino, audytorium, boiska.  Na zewnątrz przewidziana jest rewitalizacja terenów, które zostaną uzupełnione o przystań wodną, camping i park.
Otwarcie zaplanowano na kwiecień 2020.

zdj. materiały prasowe wymienionych obiektów

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: