Villa Di Capovento Chianti – recenzja

reklama

Czy oglądaliście film „Spacer w chmurach” z Keanu Reeves? Grany przez niego amerykański weteran wojenny Paul, poznaje w podróży Victorię, która jest w ciąży. Decyduje się pomóc dziewczynie i udawać jej męża, aby udobruchać jej rodziców, a potem odejść. Tak trafia do wspaniałej rodzinnej winnicy w Napa Valley.

Na koniec swojej tygodniowej podróży po Toskanii i ja trafiłem do położonej na wzgórzu domowej Villi Di Capovento w winiarskim regionie Chianti, słynącej z uprawy winorośli, rozległych winnic oraz produkcji wina Chianti.
Ze wzgórza rozpościera się wspaniały widok na pagórkowaty teren i położone poniżej plantacje winogron i winnicę. Niekiedy doliny o poranku skąpane są w chmurach, co tworzy wspaniałą scenerię.

Willa jest niezwykle urokliwa. Prowadzona przez małżeństwo Ettore i Stellę, którzy bardzo się starają tworzyć domową atmosferę. Sami przyjmują gości, przygotowują i podają posiłki.

Jedzenie było znakomite. Nie ma się co dziwić. W końcu to typowa włoska kuchnia. Sery i wędliny pochodzą od lokalnych rolników, a wina z pobliskiej winnicy. Aromatyczne zioła rosną w ogrodzie, a pieczywo wypiekane jest na miejscu, podobnie jak jogurty naturalne i konfitury. Do posiłku podawana jest oliwa produkowana z własnej plantacji. Na zboczu wzgórza rośnie 1500 drzew oliwnych. Z jednego drzewa pozyskują 5 kg oliwek, z czego powstaje 0.5 litra oliwy.

Villa Di Capovento, to dawny dom rodzinny Ettore, w którym znajduje się jedynie sześć sypialni. Stylowo urządzone pokoje są komfortowe, a ściany zdobi autentyczna sztuka. Sztuka jest silnie obecna w całej willi. Tu mieści się pracownia ojca Ettore, włoskiego malarza Daniele Vannucci. Obrazy można kupić.

Energię do zasilania posiadłości pozyskują z własnych solarów, a wodę z naturalnego źródła. Do ogrzewania z kolei wykorzystują biomasę, m.in. pestki oliwek.

Jest tu niezwykle spokojnie. W upalne dni można się schłodzić w basenie lub w cieniu odpocząć na hamaku.
Villa Di Capovento jest miejscem przeznaczonym wyłącznie dla dorosłych.
Florencja oddalona jest 46 km, a Siena 27 km.

Trochę liczb:
Pokój ze śniadaniem – od ok. 600 zł

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: