Tak będzie wyglądał pierwszy w Polsce hotel marki Crowne Plaza
Na pierwszy kwartał 2020 roku zaplanowano otwarcie pierwszego w Polsce hotelu marki Crowne Plaza. Choć sama marka nie charakteryzuje się niczym szczególnym, to muszę przyznać, że projekt warszawskiego hotelu w ramach kompleksu The Warsaw Hub robi wrażenie.
The Warsaw HUB powstaje w najdynamiczniej rozwijającej się części Warszawy, tuż przy rondzie Daszyńskiego na Woli. Kompleks składać się będzie z trzech budynków wysokościowych – dwóch 130-metrowych biurowców oraz 85-metrowego hotelu – połączonych wspólną, pięciokondygnacyjną podstawą.
Generalny wykonawca i deweloper projektu, Ghelamco Poland, zakończył budowę konstrukcji wieży hotelowej. Docelowo pomieści ona 430 pokoi i apartamentów dwóch marek z sieci InterContinental Hotels Group – trzygwiazdkowy Holiday Inn Express z 218 pokojami oraz czterogwiazdkowy Crowne Plaza z 212 pokojami.
Czytaj więcej…
Rozwój sieci InterContinental Hotels Group
W podium kompleksu, pomiędzy wieżą A (hotelową) i B (biurową), zlokalizowane zostanie przestronne, liczące 2 tys. mkw. powierzchni centrum konferencyjne Crowne Plaza. Jego wystrój nawiązywać będzie do postindustrialnego dziedzictwa Woli i jej współczesnego, dynamicznie zmieniającego się wielkomiejskiego charakteru.
Na przeszklonym parterze znajdzie się kawiarnia ze strefą coworkingową, a na 22. kondygnacji efektowny sky bar z tarasem, skąd roztaczać się będzie widok na centrum Warszawy. Na pierwszym i drugim piętrze powstaną restauracje na około 270 miejsc. Dodatkowo klub fitness.
Za projekty wnętrz części hotelowej odpowiada pracownia Tremend.
Inwestor zapowiada, że kompleks The Warsaw HUB, który zostanie połączony podziemnym tunelem ze stacją metra Rondo Daszyńskiego, będzie bardzo zaawansowany technologicznie. Wieżowce wznoszone są metodą podstropową, która należy do najbardziej skomplikowanych technicznie, ale zarazem najbezpieczniejszych.
Dostęp do budynku będzie możliwy dzięki smartfonom. Kompleks ma być zasilany z trzech niezależnych źródeł energii. Na kondygnacjach podziemnych powstanie nowoczesny parking samochodowy z systemem rozpoznawania pojazdów, myjnią i stacją do ładowania aut elektrycznych. Mają się tu znaleźć również stojaki rowerowe oraz prysznice i szafki.
Charakter inwestycji opiera się na idei huba, czyli wielkiego węzła – zarówno funkcjonalnego, jak i komunikacyjnego. W jej bezpośrednim sąsiedztwie krzyżują się ze sobą różne środki i szlaki komunikacyjne: metro, tramwaje, autobusy, koleje i duże arterie samochodowe. Budynki kompleksu mają stworzyć wielkomiejską pierzeję wzdłuż ulicy Towarowej. Wzdłuż kompleksu powstanie przestrzeń publiczna. Będą to miejskie pasaże, w obrębie których znajdą się kawiarnie, restauracje i punkty usługowe. Projekt The Warsaw HUB powstał w pracowni architektonicznej Andrzeja M. Chołdzyńskiego. Wartość inwestycji całego kompleksu wynosi blisko miliard złotych.
Czytaj więcej…
Recenzja hotelu Crowne Plaza w Kopenhadze
Recenzja hotelu InterContinental w Nowym Orleanie
Recenzja hotelu InterContinental Times Square w Nowym Jorku
Klaudia Grochala
Robi wrażenie! :O