Superluksusowy pociąg Shiki-Shima w Japonii

reklama

Europa ma swój słynny pociąg Orient-Express, a od niedawna Japonia umożliwia podróżowanie luksusowym pociągiem Shiki-shima.  Choć ceny biletów są bajeczne, chętnych nie brakuje. Nie ma już wolnych miejsc do marca 2018.

Takiego pociągu nie sposób przegapić. Futurystyczny Shiki-shima, co oznacza Wyspę Czterech Pór Roku, pomalowany jest bowiem lakierem w kolorze szampańskiego złota, co daje tylko przedsmak tego, co czeka nas po wejściu do środka.


Shiki-shima to dziesięciowagonowy skład, w którym mieści się 17 2-osobowych kabin, z czego 15 to kabiny typu deluxe i 2 apartamenty. Najdroższy apartament kosztuje 950 tys. jenów, czyli ok. 8,5 tys. dolarów. Dwupoziomowy apartament ma 20 m2, a łazienka wykończona jest specjalnym japońskim rodzajem drzewa cyprysowego, które jest znane ze swojego odświeżającego zapachu.

Na początku i końcu pociągu znajdują się wagony obserwacyjne, z których można podziwiać zachwycające japońskie krajobrazy.

Wykwintne posiłki przygotowywane są pod okiem szefa kuchni z gwiazdką Michelin na koncie.
Pasażerowie obsługiwani są przez umundurowanych kamerdynerów.

Dla Shiki-shimy zaplanowano trzy trasy w zależności od pory roku, m.in. między Tokio a najbardziej na północ wysuniętą wyspą Hokkaido, czy trasą wzdłuż Morza Japońskiego. Podróż trwa 2, 3 lub 4 dni.

zdj. materiały prasowe

 

Czytaj więcej…

Pociągiem przez Afrykę

Venice Simplon-Orient-Express – luksusowa podróż w klasycznym stylu

AccorHotels otworzy hotele pod legendarną marką Orient-Express

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: