Stradonia w Krakowie – apartamenty premium w świetnej lokalizacji

reklama

Wyjeżdżając prywatnie lub służbowo, coraz więcej osób wybiera nie tradycyjny hotel, a prywatny apartament. Popularność tej formy zakwaterowania początkowo wynikała wyłącznie z możliwości rezerwacji noclegu w cenie niższej niż w hotelu. Obecnie jednak cena nie jest już jedynym istotnym argumentem. Coraz częściej chodzi po prostu o styl życia. Wiele osób nie chce mieszkać w anonimowej, hotelowej przestrzeni, choć i te przestrzenie się zmieniają pełniąc nowe funkcje. Na wakacjach lub w delegacji chcą czuć się tak swobodnie, jak we własnym domu, z udogodnieniami prywatnego mieszkania, a niekiedy standardem hotelowym.
Takie są właśnie apartamenty na wynajem Stradonia Serviced Apartments w Krakowie, położone pod wzgórzem wawelskim, pomiędzy Rynkiem Głównym i Kazimierzem, gdzie spędziłem ostatni weekend.

Zabytkowa kamienica została wybudowana na przełomie szesnastego i siedemnastego wieku. Przez pewien czas pełniła funkcję browaru, by później stać się domem kupców krakowskich. Dziś w całkowicie odrestaurowanym budynku mieszczą się 23 klimatyzowane apartamenty na wynajem w czterech kategoriach o powierzchni od 20 do nawet 110 m2, recepcja czynna 24h, winda oraz salon spa. Dodatkowo do dyspozycji gości jest Lounge z telewizorem, książkami, filmami dvd, stołem do pracy, komputerem z drukarką i ekspresem do kawy.

Eleganckie, proste w formie wnętrza wykończone w wysokim standardzie i urządzone meblami polskich designerów, zostały zaprojektowane przez krakowską pracownię Iliard, tę samą która zaprojektowała wnętrza hotelu SixtySix w Warszawie, jednego z moich ostatnich projektów hotelowych.
W częściach wspólnych wiszą oryginały klasyki polskiego plakatu, w apartamentach seria „Polska” Ryszarda Kai. Artur Oleś z katowickiej ASP zaprojektował plakat specjalnie dla Stradonii.

Zapewniające prywatny i kameralny charakter apartamenty, wyposażone są m.in. w deskę i żelazko, odtwarzacz dvd, pralkę, sejf, telefon stacjonarny i suszarkę do włosów. Umożliwiają odbycie spotkań biznesowych oraz wspólne gotowanie w gronie przyjaciół i rodziny dzięki w pełni wyposażonym aneksom kuchennym. Niektóre apartamenty posiadają kominki i balkony z widokiem na ogród i klasztor Bernardynów, a także sam Wawel.


Mój apartament typu Studio

W recepcji można wykupić voucher na śniadanie w postaci dowolnej kanapki z kawą lub herbatą.

I zjeść je albo w kawiarni, albo na balkonie z widokiem 🙂

Jednak Stradonia Serviced Apartments to nie tylko wygodne miejsce noclegowe. Dogodne położenie umożliwia odkrycie uroków królewskiego miasta. Zwiedzisz najważniejsze zabytki Krakowa, zrelaksujesz nad Wisłą i poczujesz wyjątkową atmosferę Kazimierza. Znakomita obsługa Stradonii poleci Ci fajne miejsca.


Kościół oo. Bernardynów


pod Wawelem


pod Wawelem


pod Wawelem

Zjedz lunch w bardzo kameralnym, z zaledwie paroma stolikami, autorskim barze sushi Youmiko Sushi przy ul. Józefa.
Wieczorem wybierz się do baru Mercy Brown przy ul. Straszewskiego z oryginalnymi drinkami, gdzie wejście jest możliwe tylko za podaniem hasła, które zdradzi Ci obsługa Stradonii.
Jeśli szukasz oryginalnych doświadczeń kulinarnych i lubisz poznawać nowych ludzi, to koniecznie skorzystaj z aplikacji Eataway, która pozwala na zarezerwowanie miejsca przy stole podczas kolacji w prawdziwych domach osób mieszkających w Krakowie.


Bar Youmiko Sushi

W bliskiej odległości nad Wisłą znajduje się popularne miejsce rozrywki – Forum Przestrzenie z widokiem na Wawel, w opuszczonym budynku po słynnym hotelu Forum.
Natomiast na Kazimierzu koniecznie wybierz się na bazar staroci na Placu Nowym i usiądź w klimatycznej klubo-kawiarni Alchemia. Miłośnikom nieco nowocześniejszego klimatu na pewno się spodoba restauracja Zenit na Miodowej.


Bazar na Placu Nowym


Klubo-kawiarnia Alchemia


Restauracja Zenit


Restauracja Zenit

Tym razem skorzystałem z okazji, aby w Muzeum Narodowym zobaczyć w końcu jedyny w polskich zbiorach obraz Leonarda Da Vinci – Dama z gronostajem. Absolutna konieczność!

Trochę liczb:
apartament – od 360 zł
śniadanie w kawiarni – 10 zł

Dzięki rezerwacjom bezpośrednim zyskasz rabat na nocleg.
www.stradonia.pl

W apartamencie nocowałem na zaproszenie Stradonia Serviced Apartments.

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: