Stay Inn w Gdańsku – recenzja

reklama

Niełatwo było znaleźć nocleg w Gdańsku na ten weekend i to w rozsądnej cenie. Szczyt sezonu, Festiwal Opener w Gdyni, letnia pogoda sprawiły, że pokoje rozchodziły się jak ciepłe bułeczki.
Pierwszą noc krótkiego pobytu w Trójmieście spędziłem w Smart Hotel w Gdańsku Wrzeszczu . Na drugą wybrałem hostel Stay Inn.
Stay Inn położony jest na Starym Mieście, obok Bazyliki Mariackiej, tuż za rogiem Staromiejskiego Ratusza. Obiekt składa się z części hotelowej w standardzie 3* oraz hostelowej, w której oferuje 15 pokoi.

DSC_0013

IMG_1353

DSC_0019

Pokój był bardzo przestronny, dobrze urządzony, słoneczny, a łóżko wygodne.

DSC_0020

Brak jednak kontaktów przy biurku, a przecież współcześni goście to osoby, które mają po kilka urządzeń mobilnych potrzebujących ładowania.

DSC_0022

Łazienka ciemna (zdjęcie zrobione przy użyciu lampy), ale czysta, nawet bardzo! Przez kilka godzin unosił się w powietrzu ostry zapach płynu do dezynfekcji toalet.

DSC_0016

Spałem w pokoju na pierwszym piętrze, położonym obok biura i wspólnego pokoju (jadalni) dla gości. Po nocy zrozumiałem dlaczego na biurku są zatyczki do uszu. Nawet przy zamkniętych oknach słychać było głośnych ludzi zgromadzonych do późna w ogródku piwnym. Z kolei rano hałas dochodził z jadalni oraz od trzaskających drzwi biura.

DSC_0018

DSC_0014

We wspólnym pokoju jest telewizor oraz aneks kuchenny, w którym brakuje jednak lodówki. Tutaj podawane jest śniadanie. Przez cały dzień można się napić bezpłatnej kawy i herbaty.

IMG_1358

IMG_1356

Śniadanie skromne, słabo prezentujące się. Przy takiej cenie za pokój, asortyment bufetu powinien być większy. Jest pieczywo tostowe, ale tostera brak.

IMG_1357

IMG_1370

Na ostatnim 4. piętrze znajduje się mały tarasik z fotelami. Miejsce byłoby całkiem Ok, gdyby nie głośne klimatyzatory obok.

IMG_1372

Personel sprawiał wrażenie zdystansowanego, mało przyjaznego, choć obsługa recepcyjna była sprawna. Pani sprzątająca, która także obsługiwała śniadanie, sprawiała wrażenie jakby pracowała tu za karę. W dniu wyjazdu na recepcji stał współwłaściciel obiektu, co było od razu zauważalne – był uśmiechnięty i rozmowny.

Niewątpliwym atutem hostelu jest lokalizacja i to, że obiekt jest w dobrym stanie. Ceny pokoi w części hostelowej są niższe w stosunku do innych obiektów w sąsiedztwie, co dla wielu będzie atutem, ale nadal w moim przekonaniu wysokie jak na obiekt w tym standardzie. Lokalizacja i sezon determinują wszak ceny.
Mnie niestety Stay Inn nie przekonał do tego, by skorzystać z jego usług ponownie.

Liczby:
Pokój 2-osobowy w części hostelowej – 350 zł ze śniadaniem (cena z portalu rezerwacyjnego)

Komentarze

komentarzy

1 Comment

  • Paweł lubiepodroze.eu

    Spanie w zatyczkach jest słabe. Chyba bym nie zasnął w nich… Zadziwiają mnie czasem ceny w Trójmieście. Masz rację. Za taką cenę śniadanie powinno być zdecydowanie lepsze.

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: