Samojeżdżący apartament, który może zrewolucjonizować sposób podróżowania

reklama

Autonomous Travel Suite (ATS), to hybrydowy projekt łączący pokój hotelowy z samochodem z własnym napędem. Pojazd wyposażony będzie w łóżko, łazienkę z prysznicem, małą kuchnię i miejsce do pracy. Szyby w oknach, będzie można przyciemnić jednym przyciskiem, jak w samolotach Dreamliner.

Stworzony przez Steve’a Lee z Aprilli Design Studio w Toronto, ATS wygrał tegoroczną nagrodę Radical Innovation Award, konkursu na futurystyczne projekty dla branży hotelarskiej.
ATS będzie dostępny w różnych rozmiarach, zaprojektowanych z myślą o osobach podróżujących w pojedynkę, parach lub rodzinach z psem.
Pojazd będzie kontrolowany przez aplikację, która pozwoli podróżującym wybrać czas wyjazdu i wytyczyć trasę.

Zgodnie z wizją projektanta, ATS będzie obsługiwany przez sieć Autonomous Hotels, pełniących funkcję parkingów, które zapewnią usługi dodatkowe, w tym naprawę i czyszczenie pojazdów, zaopatrzenie w wodę i usuwanie odpadów. W Autonomous Hotels goście będą mogli skorzystać z basenu, siłowni, restauracji i sali konferencyjnej.

reklama

 

Steve Lee uważa, że ​​ Autonomous Travel Suite będzie dobrą alternatywą dla podróży samolotem po kraju, oferując usługę podróży i noclegu w jednym, co skróci także sam etap podróży.
Podróż pojazdem zasilanym baterią elektryczną będzie mogła trwać do 10 godzin.

Kiedy będzie można doświadczyć takiej podróży?
Projektant przewiduje, że samo stworzenie samojeżdżącego apartamentu w USA byłoby możliwe do 2021 roku. Jednak zbudowanie całej infrastruktury obsługowej i drogowej może zająć nawet 10 lat. W pierwszej kolejności Autonomous Hotels obsługujące ATS powstałyby na zachodnim i wschodnim wybrzeżu USA, na przykład na trasie Boston – Nowy Jork – Waszyngton.

Zeszłoroczną edycję konkursu Radical Innovation Award wygrał projekt Hyperloop Hotel, który umożliwiałby podróżowanie w komfortowych kapsułach. Więcej o tym projekcie przeczytacie TUTAJ

 

Czytaj więcej… Autokar, który zapewnia warunki podróży podobne do pobytu w hostelu

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: