Romantyczne hotele w Polsce

reklama

W zeszłym roku z okazji Walentynek przedstawiłem Wam moją subiektywną listę romantycznych hoteli w Polsce i na świecie.

Czytaj więcej… Romantyczne hotele Inspektora Hotelowego

Tym razem przygotowałem zestawienie kolejnych obiektów, tylko polskich, które swoim stylem i otoczeniem mogą wprawić w miłosny nastrój.

BOULEVARD, Ustronie Morskie
Na klifie, w samym centrum nadmorskiego kurortu, powstały kameralne budynki Boulevard’u z apartamentami. Wszystkie domy są zwrócone frontem w stronę morza. Z okien rozpościera się wspaniały widok na Bałtyk. Gościłem tam w marcu rok temu. Dobra pogoda, spokój, cisza, brak tłumów turystów. Można było spotkać pojedyncze osoby spacerujące wzdłuż czystych, niekończących się plaż. Szczególne wrażenie robią piaszczyste brzegi przy lesie, z dala od zabudowań. Kojący szum morza. Skrzek mew i rybitw.

Boulevard_Ustronie

PAŁAC CIEKOCINKO RESORT & WELLNESS, Ciekocinko
Dębowa aleja prowadzi gości prosto w inny wymiar, na koniec XIX wieku, do pałacu na Kaszubach. To szczególne miejsce, w którym piękno natury łączy się z zabytkowymi walorami obiektu. Charakteru nadaje błysk sreber i brzęk porcelany w pałacowej restauracji, szelest gęsto tkanych zasłon, polerowany fornir orzechowych mebli, czy faktura secesyjnych tapet.

Palac_Ciekocinko

DWÓR DAWIDY, Dawidy 
Dwór w Dawidach, to barokowy obiekt pochodzący z XVIII wieku, położony na terenie dawnych Prus Wschodnich, na skraju malowniczej Wysoczyzny Elbląskiej i rezerwatu przyrody Lenki. Goście częstowani są potrawami z dziczyzny i ryb, a w piwniczce mogą wypić kieliszek wyśmienitego wina. Dwór otoczony jest parkiem porośniętym wiekowymi lipami, dębami i bukami, po którym można spacerować trzymając się za ręce.

Dwor_Dawidy

PAŁAC & FOLWARK GALINY, Galiny 
Na moich rodzinnych Mazurach, nieopodal miejscowości Bartoszyce, położony jest piękny obiekt, a raczej zespół obiektów. Majątek Galiny, którego historia sięga XVI wieku, tworzą urokliwy pałac z otaczającym go parkiem oraz zabudowania folwarczne, w których znajdują się restauracja, hotel i stadnina koni. Pokoje w Pałacu Galiny zostały oryginalnie urządzone w rustykalnym, dworskim stylu.

Palac_Galiny

MONIÓWKA, Nowe Kawkowo 
Moniówka to malownicze miejsce na Warmii. Stary, ceglasty dom otoczony ogrodem i stawem idealny na pobyt we dwoje. Tu wypoczniesz na hamaku, z książką na trawie, pojeździsz rowerem po urokliwej okolicy, wypijesz herbatę przy kominku w objęciach ukochanego, czy zjesz owoce wprost z krzaka.

moniowka1

RIALTO, Warszawa
Hotel Rialto powstał w 2003 roku jako pierwszy w Warszawie hotel typu boutique. Mieści się w kamienicy z początku XX wieku w centrum stolicy. Goście otoczeni są oryginalnymi, unikatowymi meblami z lat dwudziestych, wyszukanych na aukcjach w całej Europie. Klimat tego miejsca podkreślają barwne witraże, a winda była wzorowana na tej z legendarnego wycieczkowca Stefana Batorego. Wszystkie te elementy tworzą wspaniałą i intymną atmosferę okresu Art Deco.

Rialto_Warszawa

ZAMEK BRONISZÓW, Broniszów 
Odkryłem to miejsce w zeszłym roku, ale niestety wciąż nie miałem okazji tam pojechać. Mam nadzieję, że w tym roku to się uda. Historia zamku, położonego w okolicach Zielonej Góry, sięga XII wieku, choć obecna budowla ma charakter renesansowej. W 2010 roku zrujnowany budynek stał się własnością prywatną i rozpoczął się jego remont. Zamek udostępniamy będzie od maja na zjazdy rodzinne, wesela oraz pobyty indywidualne. Do dyspozycji gości są na razie 2 przestronne komnaty, sala sklepiona, kuchnia oraz dziedziniec zamku. Mimo zniszczeń miejsce ma niesamowity klimat.

Zamek_Broniszow

PAŁAC STANISZÓW, Staniszów 
Późnobarokowy pałac z końca XVIII wieku otoczony ogrodem w stylu francuskim, którego zamknięcie stanowi klasycystyczny „Dom Kawalera” zwieńczony małą wieżą z dzwonnicą i zegarem. Historyczny charakter wnętrz, obrazy, stylowe meble, angielskie tkaniny, dywany, zachowane elementy snycerki (parkiety, boazerie) oraz kamieniarki (kominki, posadzki) tworzą niezwykły klimat dawnej siedziby arystokratycznej. Pałac Staniszów, położony w regionie jeleniogórskim, w lutym 2012 r. został uznany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Pomnikiem Historii.

Palac_Staniszow

VILLA TOSCANA, Murzasichle
Mała willa z 9 pokojami położona niedaleko Zakopanego. Stylowo urządzone pokoje i apartamenty mają swoje nazwy inspirowane zapachami przypraw i kwiatów. Restauracja serwuje dania kuchni włoskiej. W willi znajduje się winiarnia i przytulny salon z kominkiem. No i ten widok!

41165101

NOMA RESIDENCE, Promnice 
4* hotel Noma Residence Zameczek Myśliwski Promnice mieści się w XIX-wiecznym domku myśliwskim, który należał do rodziny książąt pszczyńskich. Obiekt położony jest nad jeziorem Paprocańskim w Puszczy Pszczyńskiej, w pobliżu Katowic i Tychów. Butikowy obiekt oferuje 13 przytulnych i stylowych pokoi, a Restauracja Promnice słynie z tradycyjnej kuchni polskiej.
Czy nie wygląda to naprawdę romantycznie?

Noma_Residence

zdjęcia pochodzą ze stron internetowych wymienionych obiektów

Komentarze

komentarzy

2 Comments

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: