Pierwszy luksusowy hotel w kosmosie powstanie za cztery lata

reklama

Marzy Ci się oglądanie wschodów słońca z orbity okołoziemskiej, nocleg bliżej gwiazd i przebywanie w stanie nieważkości?
Amerykańska firma Orion Span ogłosiła właśnie projekt Aurora Station, pierwszego w kosmosie luksusowego hotelu. Według założeń projektu, pierwsi goście będą mogli wejść na jego pokład już w 2022 roku. Jednak za 12-dniowe doświadczenie przebywania w kosmosie, przyjdzie im zapłacić astronomiczną kwotę 9.5 miliona dolarów.

Na pokładzie Aurory będzie mogło przebywać jednocześnie sześć osób, w tym dwóch pracowników obsługi. Osoby, które zdecydują się na lot na orbitę będą musiały przejść 3-miesięczny trening. Aurora Station będzie okrążała Ziemię na wysokości ponad 320 kilometrów.
Atrakcje na pokładzie obejmą eksperymenty badawcze, m.in. hodowanie żywności w warunkach orbitalnych. Goście będą mogli kontaktować się z przyjaciółmi i rodziną na Ziemi dzięki szybkiemu Internetowi wi-fi. Znajdując się w stanie nieważkości, będą mogli przenosić się swobodnie między modułami stacji i podziwiać widoki z różnych jej stron.
Już przyjmowane są zapisy na pierwsze pobyty.

Orion Span nie jest pierwszą firmą, która planuje takie przedsięwzięcie. Axiom Space chce umieścić na orbicie komercyjną stację w 2024 roku. Zamierzają jednak już od 2019 roku zabierać turystów na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK). Nie wycenili jak dotąd takiej podróży. Ma być ona jednak tańsza niż podróż pierwszego w historii kosmicznego turysty Dennisa Tito, który za 7-dniowy pobyt na MSK w 2001 roku zapłacił 20 milionów dolarów. Z kolei Virgin Galactic założony przez Richarda Bransona chce zabierać pasażerów w loty orbitalne za 250 tys. dolarów. Usługa miała być dostępna już w 2009 roku, ale dotąd nie została sfinalizowana.

Przypuszczalnie, klientów na pobyt w Aurora Station za 9.5 miliona dolarów nie będzie zbyt wielu. Według założeń stacja ma pełnić także inne funkcje niż tylko hotelową. Niemniej konstrukcja stacji ma umożliwić jej rozbudowę w razie potrzeby.
Orion Span chciałoby także stworzyć pierwszy na świecie apartamentowiec w przestrzeni kosmicznej.

zdj. materiały prasowe

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: