Oryginalne hotele przylotniskowe w Polsce
Do niedawna nie przykładano zbytniej uwagi do projektowania hoteli przylotniskowych.
Liczba podróżujących samolotami jednak z roku na rok wzrasta w polskich portach lotniczych i naturalnie szukają oni miejsca noclegowego blisko lotniska, czy to z powodu wczesnego wylotu, przerwy w podróży lub udziału w konferencji.
Cieszy mnie, że powstają nowe, oryginalne hotele, które rzucają wyzwanie tym nijakim, do których przywykliśmy, oferując podróżnym nowe doświadczenia.
Oto przykłady hoteli przylotniskowych, które byłyby moją pierwszą opcją wyboru.
Hotel Renaissance, Warszawa – Okęcie
To jeden z długo wyczekiwanych hoteli w stolicy. Otwarty w maju tego roku, jest pierwszym hotelem marki Renaissance (sieć Marriott International) w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, a także pierwszym 5* hotelem przylotniskowym w kraju. Autorem projektu bryły budynku jest znana pracownia JEMS Architekci. Wnętrza hotelu mają współczesny charakter, inspirowany polskim wzornictwem lat 60. zeszłego wieku, w których motywy vintage harmonijnie łączą się z wątkami polskiej kinematografii i designu. Design jest mega, super atmosfera, fajne uniformy barmanów. Hotel oferuje 225 pokoi, w tym 11 apartamentów. Poza restauracją i lobby barem, do dyspozycji gości jest strefa wellness z gabinetami SPA, sauną i basenem, oraz 8 sal konferencyjnych i sala balowa o łącznej powierzchni ponad 844 m².
Air Hotel, Warszawa – Okęcie
To nie pierwszy 2-gwiazdkowy hotel w Polsce, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ciekawym stylem wnętrz i wysokimi ocenami gości. I nie potrzeba aż tak wiele, aby nadać hotelowi charakteru. W zamyśle architektów, wnętrza miały być zwiewne i swobodne jak powietrze (air), przestronne, nowocześnie urządzone w jasnych i lekkich kolorach, oraz komfortowe. Do dyspozycji gości jest zaledwie 27 klimatyzowanych pokoi z łazienką wyposażoną w prysznic i suszarkę do włosów, czyli z wyposażeniem przewyższającym przepisowe wymogi dla hoteli 2-gwiazdkowych. W ofercie, prócz pokoi jednoosobowych i dwuosobowych, dostępne są także rodzinne pokoje trzyosobowe. Z myślą o pasażerach, Lobby bar otwarty jest 24 godziny na dobę. Dla gości nie posiadających auta, oferowany jest bezpłatny transfer na lotnisko Chopina.
Hotel Sound Garden, Warszawa – Okęcie
Hotel Sound Garden stanowi część kompleksu biurowego Business Garden, w pobliżu lotniska Chopina. Swoją nazwę hotel zawdzięcza konceptowi muzycznemu. Na każdej z pięciu hotelowych kondygnacji słychać inny rodzaj muzyki. Sound Garden to pierwszy w Warszawie tzw. hotel samoobsługowy z 206 pokojami. W lobby nie ma typowej recepcji, natomiast są automaty do samodzielnego zameldowania się, choć obecny jest pracownik, tzw. host, który służy pomocą. Architektura budynku jest przyjazna środowisku, co potwierdza m.in. zgodność z certyfikacją LEED. Wykorzystano energooszczędne i naturalne oświetlenie, czy instalacje oszczędzające wodę i ponownie wykorzystujące deszczówkę. Jako jedyny w Warszawie hotel Sound Garden oferuje piętro wyłącznie dla kobiet. Pokoje Ladies Classic znajdują się na najwyższym, dostępnym tylko dla pań piętrze. Są cichsze i bezpieczniejsze, oraz oferują dodatkowe wyposażenie z myślą o kobietach.
Hotel Faros, Gdańsk – Rębiechowo
A to kolejny przykład, że hotel ekonomiczny i to przy lotnisku nie musi być nudny. 3-gwiazdkowy Hotel Faros oferuje 28 pokoi urządzonych w ciepłych barwach, z ciekawymi detalami, jak zagłówek łóżka, lamki, stoliki nocne, czy krzesła. Poza restauracją oferuje także salę konferencyjną, monitorowany parking i bezpłatny transfer z/na lotnisko. Dla aktywnych gości dostępne są rowery oraz trasa joggingowa wzdłuż lasu. Hotel położony jest w pobliżu Parku Handlowego Matarnia i sklepu IKEA.
Czytaj więcej… Oryginalne hotele ekonomiczne w Polsce
Hotel Moxy, Katowice – Pyrzowice
Tuż po wakacjach ma zostać otwarty pierwszy w Polsce hotel lifestylowej marki Moxy (sieć Marriott International). Koncepcja architektoniczna hotelu w Pyrzowicach jest śląska. W lobby będzie witać gości górniczy wagonik, a także duży stół tzw. „Communal table”. Centralnym punktem parterowej części 100-pokojowego hotelu będzie wyspa barowa. Tu będzie można pracować, odpocząć, porozmawiać, a także załatwić hotelowe formalności czy wypocząć przy drinku. Duży nacisk projektanci wnętrz położyli na funkcjonalność i design wyposażenia: sofy, fotele, siedziska, krzesła i stoliki mają być wygodne i ciekawe dla oka. Całości dopełnią pojawiające się tu i tam motywy graficzne szybów kopalnianych. Do dyspozycji gości oddane zostanie 100 pokoi na 5 kondygnacjach, szybkie Wifi, bar otwarty 24/7, gry planszowe, przekąski, energetyczna muzyka i duże ekrany TV w pokojach – przystosowane do podłączenia treści online i gier.
Kolejne otwarcia hoteli Moxy w Polsce, to Warszawa – Praga (2019), Poznań – Ławica (2019), Warszawa – Mokotów (2020) i Warszawa Szczecin (2020). Ale jak zapowiada Marriott, hoteli Moxy będzie jeszcze więcej.
zdjęcia: materiały promocyjne
Post a comment