Oryginalne hotele ekonomiczne w Polsce

reklama

Kto powiedział, że obecnie trzeba mieć dużo pieniędzy żeby zarezerwować hotel, który oferuje rzetelną obsługę, komfortowe warunki noclegu, smaczne jedzenie, jest czysty i dogodnie zlokalizowany oraz atrakcyjny pod względem wystroju?
Kiedyś usługa hotelowa, podobnie jak podróże samolotem, faktycznie była droga i dostępna dla nielicznych Polaków. Dziś tak już nie jest.
Polskie hotelarstwo rozwija się coraz lepiej, powstają interesujące obiekty, inwestycji przybywa, na polski rynek wchodzą nowe marki hotelowe, które wprowadzają nową jakość. Tę nową jakość zauważyć można także w grupie tzw. hoteli ekonomicznych, tj. 1-3 gwiazdki, i obiektów noclegowych świadczących hotelowe usługi, choć bez formalnej kategoryzacji.
Inwestorzy takich hoteli starają się przyciągnąć gości niską ceną i atrakcyjnością obiektów, projektując je już coraz częściej we współpracy z biurami architektonicznymi, a nie według własnego gustu, który w wielu przypadkach woła o pomstę do nieba.
Hotele ekonomiczne, zwłaszcza 3-gwiazdkowe, rozwijają się w Polsce najlepiej i nasza baza hotelowa jest naprawdę na wysokim poziomie, choćby w porównaniu do Europy Zachodniej, co potwierdzają badania wśród użytkowników portali rezerwacyjnych.

Przedstawiam wam przykłady ekonomicznych hoteli w Polsce, które według mnie są interesujące, dobrze oceniane przez gości (na portalu Booking.com) i które zazwyczaj kosztują do 250 zł za dobę.

Dzielcie się swoimi opiniami w komentarzach poniżej 😉

HOTEL ANTARES, Gdynia
Hotel Antares oferuje 55 pokoi w standardzie 2*. Zlokalizowany jest w okolicach dworca Gdynia Główna. Inspiracją w projekcie jego niedawnej rewitalizacji stał się Gdyński Modernizm. Motyw przewodni stanowią wielkoformatowe, autorskie zdjęcia przedstawiające budynki wpisane do rejestru zabytków Gdyni.

HOTEL SMART, Gdańsk
Hotel Smart oferuje 100 pokoi w standardzie 2*. Położony przy Galerii Bałtyckiej, z bezpośrednim połączeniem tramwajowym z dworcem Gdańsk Główny oddalonym o ok. 12 min. Pokoje są kompaktowe, ale fajnie urządzone i dość funkcjonalne. Goście mogą bezpłatnie wypożyczyć na 24h samochód, Smart oczywiście. Miałem okazję w nim gościć Tutaj moja recenzja

HOTEL LINK, Tczew
Cieszę się, że w Polsce przybywa takich oryginalnych hoteli zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Ciekawy design, prostota i funkcjonalność. 3-gwiazdkowy Hotel Link, posiadający 20 pokoi, jest nowoczesnym obiektem usytuowanym w centrum miasta. Goście mają do dyspozycji jeszcze bistro, salę konferencyjną i salon pielęgnacji urody.

LOFTHOTEL SEN PSZCZOŁY, Warszawa
Warszawski Lofthotel Sen Pszczoły znajduje się w pobliżu Placu Konstytucji. Jestem miejscem o niebanalnym wystroju, gdzie klimat przedwojennej kamienicy łączy się z postindustrialną estetyką. Autorzy Snu Pszczoły w zaskakujący sposób wykorzystali przedmioty codziennego użytku, co stało się ich znakiem rozpoznawczym. Goście cenią to miejsce za wyjątkową atmosferę, której sprzyja wspólna kuchnia, gdzie goście się poznają.
Podobny styl charakteryzuje Aparthotel Stalowa52 na warszawskiej Pradze który zaprojektowali Ci sami architekci. 

HOTEL TOBACO, Łódź
Na hotelowej mapie Łodzi można znaleźć już kilka ciekawych obiektów wyróżniających się ciekawą architekturą i stylem wnętrz. W końcu Łódź to polska stolica designu i historyczne zagłębie przemysłu tekstylnego, po którym pozostały zabytkowe budynki. Takim obiektem jest 3-gwiazdkowy hotel Tobaco przy ulicy Kopernika, w którym mieściła się początkowo tkalnia, a następnie wytwórnia papierosów. Tobaco oferuje 115 pokoi charakteryzujących się postindustrialnym wystrojem, wzorowanym na lata 50-te. Tutaj przeczytacie moją recenzję

STARE KINO CINEMA RESIDENCE, Łódź
Stare Kino Cinema Residence przy ulicy Piotrkowskiej, oferuje 42 filmowe pokoje i apartamenty dedykowane najlepszym polskim filmom i serialom. Tutaj nie ma dwóch takich samych pokoi, każdy jest niepowtarzalny i klimatyczny. Najlepsze filmy i seriale, które posłużyły za inspirację do wystroju wszystkich apartamentów, wyselekcjonowali specjaliści od filmowej historii miasta ze Stowarzyszenie Regio Filmowa Łódź. Goście są witani już od progu świeżym popcornem, a każdego wieczoru zapraszani są do kameralnej sali kinowej na pokazy filmowe kina polskiego oraz zagranicznego.

HOTEL IBIS STYLES, Gniezno
Hotel Ibis Styles Gniezno oferuje 70 pokoi, restaurację i sale konferencyjne. Wystrój pokoi i przestrzeni wspólnych nawiązuje do historii miasta, pierwszej stolicy Polski. Ibis Styles to barwna, kojarząca się z pozytywnym myśleniem i nowoczesnością marka oferująca produkt typu „all inclusive”. Każdy hotel jest inny i unikatowy, ale wszystkie oferują ten sam komfort, a w cenę pokoju wliczone jest śniadanie w formie bufetu i WiFi. W Polsce działa obecnie 6 hoteli pod tą marką.

HOTEL IBIS CENTRUM, Wrocław
3-gwiazdkowy hotel Ibis Wrocław Centrum jest położony w pobliżu głównego dworca kolejowego i 15 minut spacerem od Rynku Starego Miasta. Hotel oferuje 112 nowocześnie wyposażonych i klimatyzowanych pokoi z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz czynny całą dobę bar, kącik internetowy i 3 sale konferencyjne.

HOTEL ALTO, Żory
2-gwiazdkowy Alto z logo uśmiechniętej buźki to pierwszy hotel tej marki w Polsce. Zbudowała go sieć Qubus Hotel w atrakcyjnej okolicy, niedaleko ruchliwej trasy Katowice-Wisła. W 2016 roku hotel otrzymał nagrodę w kategorii „Rising Star” w ogólnopolskim konkursie Hotel Brand Awards. Gości mogą się sami zameldować na stanowisku komputerowym Self-Check-In. Strefa Odpoczynku na parterze hotelu, to miejsce, w którym goście mogą zrelaksować się na wygodnych kanapach, przy dużym TV, czytając książki lub grając na X-boxie. Na najmłodszych czeka specjalnie przygotowany Kącik dla dzieci.

HOTEL AUTOMOBIL, Kraków
We wnętrzach 3* hotelu Automobil znajduje się wiele elementów związanych z motoryzacją i fototapety, które dodają wnętrzom charakteru. Hotel, położony 8 km od centrum Krakowa, oferuje 18 pokoi i dużą salę konferencyjną. Jako członek jury tegorocznego konkursu „Hotel z pomysłem”, oddałem na ten obiekt swój głos. Tutaj znajdzie pełną listę wyróżnionych hoteli, na które warto zwrócić uwagę.

zdjęcia pochodzą ze stron internetowych wymienionych obiektów

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: