Orient Express wraca na tory w nowym wydaniu

 

Pierwszy pociąg pod nazwą Orient Express wyruszył z Paryża do Stambułu 4 października 1883 roku. Trasa przejazdu obejmowała główne europejskie miasta. Był również okres, gdy Orient Express zatrzymywał się w Polsce. Pociągiem podróżowały znakomite osobistości – król Bułgarii Ferdynand, rosyjski pisarz Lew Tołstoj, czy aktorka Marlene Dietrich. Warto też wspomnieć o znanych szpiegach, jak Lawrence z Arabii i Mata-Hari. Pociąg stał się znany na całym świecie dzięki popularnemu kryminałowi Agathy Christe „Morderstwo w Orient Expressie” z 1934 r.

W 2023 roku legenda powróci, oferując podróżnikom niezapomnianą podróż przez jeden z najbardziej uwielbianych krajów świata – Włochy. Pomysłodawcą projektu jest firma Arsenale S.p.A. Połączenie będzie realizowane przy współpracy włoskiego przewoźnika Trenitalia, a projekt wspiera grupa hotelowa Accor, która ma prawa do marki Orient Express.

Sześcioskładowy pociąg Orient Express La Dolce Vita, bo tak będzie się nazywać, będzie ukłonem w stronę historycznego okresu lat 60. we Włoszech, który obfitował w splendor, radość życia i artystyczny zapał. Wnętrza 12 kabin Deluxe, 18 apartamentów, jednego apartamentu Honour Suite oraz restauracji zaprojektowało światowej klasy studio Dimorestudio. Wszystko stworzone z myślą o włoskiej celebracji chwili, kunsztu, designu i kreatywności przełomu lat 60. i 70. XX wieku.

 

 

Prawdziwe doświadczenie

Goście otrzymają możliwość odbycia podróży liczącej ponad 16 000 km, przemierzając trzy międzynarodowe kierunki z Rzymu do Paryża, Stambułu i Splitu. Orient Express La Dolce Vita zaoferuje nowy sposób zwiedzania – przyjazną dla środowiska przygodę, podczas której podziwiać będzie można malownicze krajobrazy południowych Włoch i górskich szczytów Alp, oraz odkrywać perły historycznej architektury. Przed odjazdem ze stacji Roma Termini pasażerowie zostaną przywitani przekąskami i włoskimi winami podawanymi w eleganckim lounge’u.

To nie wszystko. Podróż pociągiem będzie można połączyć z pobytem w Rzymie w pierwszym na świecie hotelu marki Orient Express, zarządzanym przez sieć Accor, który zostanie otwarty w dawnym hotelu Minerva w 2024 roku. Kolejne hotele zostaną otwarte w Mediolanie i Florencji oraz Paryżu i Londynie.

 

 

Venice Simplon Orient Express

Po rozpoczęciu działalności Orient Express La Dolce Vita na rynku będzie dwóch przewoźników o nazwie Orient Express. Od 1982 roku na trasie Londyn – Wenecja kursuje pociąg Venice Simplon Orient Express. Oba składy pociągów stanowią oryginalne wagony belgijskiej firmy Compagnie Internationale des Wagons-Lits, które dały początek słynnej kolei.

 


zdj. materiały prasowe Accor i VSOE

Operatorem Venice Simplon Orient Express jest marka Belmond, która należy do grupy LVMH. Belmond zarządza 45 hotelami, w tym hotelem Cipriani w Wenecji, Reid’s Palace na Maderze, Mount Nelson w Kapsztadzie i Copacabana Palace w Rio de Janeiro, oraz kilkoma statkami rzecznymi, pociągami turystycznymi i restauracjami na całym świecie.
Dotąd miałem okazję nocować w dwóch hotelach marki Belmond – Belmond Caruso w Ravello (recenzja TUTAJ) i Belmond Villa San Michele we Florencji (recenzja TUTAJ).

Podróż pociągiem Orient Express to moje wielkie marzenie. Mam nadzieję, że będę miał okazje doświadczyć obu.

_____________________________________________

Czytaj więcej…

Rozwój rynku luksusowych hoteli we Włoszech 

Venice Simplon Orient Express – luksusowa podróż w klasycznym wydaniu 

Pociągiem przez Afrykę

 

 

Blog Enjoyyourstay.pl poświęcony jest moim dwóm pasjom – hotelarstwu i podróżom. Zależy mi, aby dostarczać Czytelnikom wartościowe treści. Jeśli moje publikacje inspirują Was i dzięki nim dowiadujecie się czegoś nowego, będzie mi bardzo miło, jeśli postawicie mi kawę. Praca nad blogiem wymaga wielu godzin pracy, także w nocy, więc kawa zawsze się przyda i da energię do dalszego tworzenia 🙂 Dziękuję, że jesteście!

P.S. tak naprawdę, to piję herbatę 🙂

 

 

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: