Nowe otwarcia hoteli w Polsce w 2025

reklama

Ilość hoteli, które mają zostać otwarte w 2025 roku i tych w trakcie budowy, może świadczyć o niesłabnącej dynamice rozwoju polskiej branży hotelarskiej. Są to nie tylko nowo wybudowane obiekty, ale także przechodzące gruntowną modernizację i rebranding. Najszybciej przybywa hoteli klasy premium, jest też kilka obiektów z ambicją na miano luksusowych.

Będzie to rok debiutu kilku nowych na polskim rynku marek międzynarodowych oraz hoteli lifestylowych, których mamy wciąż za mało, jakby inwestorzy ich się obawiali. Niektóre z inwestycji czekają na swój finał od dawna i wszystko wskazuje na to, że stanie się to wkrótce. Poza rynkami, takimi jak Pomorze, Sudety, Wrocław czy Warszawa, moją szczególną uwagę przykuwa Poznań i Kraków.

 

PURO WARSZAWA STARE MIASTO, WARSZAWA

Nowy obiekt marki PURO Hotels w Warszawie powstał przy ul. Canaletta, w sąsiedztwie Teatru Wielkiego. Hotel oferować będzie blisko 200 pokoi, sale konferencyjne, restaurację i sky bar z widokiem na panoramę miasta. Za projekt budynku odpowiada biuro Kikowski Architekci, projekt wnętrz powierzono zaś kopenhaskiej pracowni GamFratesi. Puro Stare Miasto będzie drugą inwestycją tej sieci w stolicy, gdzie powstaną jeszcze dwa hotele – na Woli u zbiegu ul. Waliców i Grzybowskiej oraz przy ul. Mariańskiej w sąsiedztwie ronda ONZ, który ma mieć ponad 80 metrów wysokości, ponad 200 pokoi i basen na dachu. Otwarcie hotelu zaplanowano na pierwszy kwartał 2025. W 2026 roku marka zadebiutuje w Pradze i Budapeszcie.

 


 zdj. materiały marketingowe Puro Hotels

 

To również może Ciebie zainteresować: Nowe inwestycje hotelowe w Warszawie

 

MOXY WARSAW CITY, WARSZAWA

Drugi warszawski hotel lifestylowej marki Moxy z sieci Marriott International powstał na Woli przy ulicy Towarowej, w sąsiedztwie hotelu Hilton. Poza otwartym w 2019 roku Moxy Warsaw Praga, w Polsce działają jeszcze trzy hotele – w Poznaniu-Ławicy, Katowicach-Pyrzowicach i Szczecinie – ponadto budowany jest hotel w Lublinie. Moxy Warszawa City oferować będzie 263 pokoje. Autorem projektu jest biuro architektoniczne AGK Architekci. Inwestorem jest turecka grupa kapitałowa, która posiada hotel Hampton by Hilton Warszawa Reduta i buduje kompleks hotelowy pod markami Campanile i Premiere Classe z sieci Louvre w miejscu dawnego hotelu Gromada Lotnisko Chopina. Otwarcie zaplanowano na kwiecień 2025.

 


zdj. wizualizacje AGK Architekci

 

L HOTEL, ŁÓDŹ

Pałac Ludwika Heinzla to malownicza rezydencja z 1898 roku w stylu neoromantycznym, położona na terenie łódzkich Łagiewnik. W 2015 roku pałac kupiła rodzina Bilińskich, która ma zakład włókienniczy. Trwające od tamtej pory prace renowacyjne i przebudowa zmienią go w pięciogwiazdkowy obiekt pod wstępną nazwą L Hotel. Sam pałac będzie mieścił zaledwie dziesięć apartamentów. W największym z nich, o powierzchni 400 mkw, znajdą się dwa salony, dwie łazienki i przynależeć będzie do niego również prywatny taras z jacuzzi na dachu. Dodatkowo w pałacu dostępna będzie sala balowa, biblioteczka oraz ogród zimowy. W zabytkowych szklarniach, położonych na terenie 9-hektarowego parku z rozległym stawem, znajdować się będą dwie sale restauracyjno-konferencyjne. Z kolei na samym stawie zbudowane zostaną nowoczesne, przeszklone domki o powierzchni 100 mkw. W ramach kompleksu powstanie także nowy budynek z 32 pokojami. Według doniesień medialnych, pałac miał zostać otwarty pod koniec 2023. Na chwilę obecną inwestor nie udziela informacji dotyczących terminu otwarcia. Jak udało mi się dowiedzieć, inwestor nie ma presji na szybkie otwarcie, a poza tym, jak można się domyśleć po skali inwestycji, pojawiają się różne problemy budowlane.

 


fot. materiały prasowe inwestora 

 

 

BLOW UP HALL, POZNAŃ

Najbardziej eksperymentalny hotel w Polsce, otwarty w 2009 roku przez Grażynę Kulczyk. Pięciogwiazdkowy hotel w Starym Browarze oferował tylko 22 pokoje bez numeracji. Zamiast tego, goście otrzymywali iPhone’y, które dawały dostęp do wybranego pokoju. Na terenie hotelu znajdowały się liczne dzieła sztuki, w tym niezwykła instalacja Rafaela Lozano-Hemmera, która składała się z 2400 małych obrazów z kamer zamieszczonych na terenie obiektu. W 2020 roku z powodu pandemii i problemów finansowych hotel został zamknięty i sprzedany. Nowy właściciel, wielkopolska firma Jantex Polska przygotowuje go do ponownego otwarcia, które zaplanowano na pierwszy kwartał 2025.

 


zdj. profil hotelu na Facebooku

 

HOTEL DE ROME, POZNAŃ

Hotel Rzymski, najdłużej działający hotel w Poznaniu, którego historia sięga 1840 roku, zostanie ponownie otwarty jako Hotel De Rome i będzie działał jako pierwszy w Polsce pod marką Tapestry Collection by Hilton. To brand stworzony w 2017 roku, który zrzesza blisko 140 niezależnych hoteli. Należący do poznańskiej kurii arcybiskupiej budynek jest w trakcie przebudowy, dzięki której liczba pokoi wyniesie 96, dziedziniec został przykryty „zielonym” dachem ze świetlikiem, a hotel zyska strefę Spa. Operatorem czterogwiazdkowego hotelu będzie Grupa Polskie Hotele, która już zarządza m.in. hotelem Artus w Gdańsku, hotelem Hel w Helu, hotelem Pinea Resort w Pobierowie. Projekt przygotowała poznańska pracownia Front Architects. Otwarcie hotelu zaplanowano na 2025.

 


zdj. wizualizacje Front Architects

 

HOTEL GOŁĘBIEWSKI, POBIEROWO 

Obecnie w Polsce działają cztery obiekty spod tego szyldu – w Mikołajkach (689 pokoi), Białymstoku (200 pokoi), Karpaczu (880 pokoi) i Wiśle (573 pokoje). Najnowsza i największa inwestycja holdingu powstała we wsi Pobierowo (woj. zachodniopomorskie). Miała być zwieńczeniem kariery w hotelarstwie zmarłego w 2022 założyciela firmy. Kompleks składa się z 1200 pokoi, parkingu podziemnego i zewnętrznego na ponad 1000 aut, restauracji do obsługi 3500 gości, 16 sal konferencyjnych na 4000 osób oraz strefy Spa. Goście będą mieć do dyspozycji także Aquapark, czyli zjeżdżalnie, sauny, baseny wewnętrze i zewnętrzne, tzw. dziką rzekę, jacuzzi na zewnątrz i wewnątrz.  Do tego jeszcze sale kinowe, boiska do gry w piłkę siatkową, koszykową, ściana wspinaczkowa, boiska do mini piłki nożnej, bawialnie dla dzieci. Otwarcie hotelu było przekładane z roku na rok, ale ponoć czerwiec 2025 ma być finałem, na który czeka branża i fani marki Gołębiewski. Początkowo do użytku ma zostać oddanych 800 pokoi.

 

fot. gazeta.pl

fot. Przemek Swiderski


fot. szczecinsiezmienia


fot. szczecinsiezmienia


fot. Adam Brzoza

fot. szczecinsiezmienia

 

HOTEL LIDO, JURATA

Poddany gruntownej renowacji i przebudowie hotel Lido, który działa na Półwyspie Helskim od niemal 100 lat, w tym roku zadebiutuje na nowo w standardzie czterech gwiazdek. Pomieści 110 pokoi i apartamentów sprzedawanych w systemie condo, basen zewnętrzny, nową restaurację i strefę Spa. Inwestorem jest fundusz JF Invest. Za projekt rewitalizacji odpowiada bydgoska pracownia GM Architekci. Hotelem zarządzać będzie firma Condo.pl. Otwarcie zaplanowano na drugi kwartał 2025.

 


fot. materiały prasowe inwestora 

 

To również może Ciebie zainteresować: Najdroższe inwestycje condohotelowe w Polsce

 

Vista Mikołajki Marina & Resort

Na terenie ponad 30 ha nad Jeziorem Mikołajskim, na Szlaku Wielkich Jezior, w otoczeniu obszaru Natura 2000 powstaje Vista Mikołajki Marina & Resort. W pierwszym etapie powstaną trzy budynki ze 115 apartamentami, w drugim 37 przestronnych domów. Do dyspozycji prywatnych właścicieli i gości będą m.in. marina do cumowania łodzi i kąpielisko, boiska, lądowisko dla helikopterów, golf club z driving range, basen i SPA. Deweloperem jest spółka Vista Capital z grupy Spectrum Development, która zrealizowała m.in. takie projekty, jak TreMonti Ski & Bike Resort i Mövenpick w Karpaczu. Operatorem resortu będzie firma Condo.pl. Otwarcie zaplanowane jest na początek wakacji 2025.

 


 zdj. materiały marketingowe condo.pl

 

TREMONTI SPA & CONFERENCE, SZKLARSKA PORĘBA

Kolejna inwestycja w Szklarskiej, również budowana w systemie condo, to Tremonti Spa & Conference. Będzie funkcjonował pod francuską marką Hotels&Preference ze znanej w Polsce sieci Louvre Hotels Group (m.in. Royal Tulip, Golden Tulip, Campanile, Kyriad). Zlokalizowany w pobliżu stoku Ski Arena Szrenica, będzie oferował 268 pokoi w pięciogwiazdkowym standardzie. Ponadto do dyspozycji gości będzie m.in. strefa SPA & wellness z basenami wewnętrznym i zewnętrznym, część konferencyjna na 500 osób oraz klub nocny z kręgielnią. Będzie to drugi po Karpaczu obiekt pod nazwą Tremonti zarządzany przez firmę Condo.pl. Deweloperem jest spółka Polish Mountain Resort Szklarska. Wnętrza opracowało warszawskie Studio Rysik. Otwarcie resortu zaplanowano na początek wakacji 2025.

 


fot. materiały marketingowe Condo.pl

 

To również może Ciebie zainteresować: Szanse, wyzwania i problemy w rozwoju polskich kurortów – wywiad z Marleną Kosiurą

 

MövenpicK Hotel & Resort, Karpacz

Pięciogwiazdkowa inwestycja condohotelowa zlokalizowana w Karpaczu, bezpośrednio przy stoku narciarskim. To drugi obiekt w Polsce, po Wrocławiu, pod marką Mövenpick. Oferować będzie 130 apartamentów z aneksami kuchennymi, balkonami lub tarasami. Do dyspozycji gości oddane zostaną: restauracja i lobby bar, wyciąg dla dzieci, podgrzewany basen zewnętrzny i wewnętrzny, strefa wellness z saunami, SPA z 8 gabinetami oraz strefa dla dzieci z placami zabaw i bawialnią. Za inwestycję odpowiadała wrocławska firma deweloperska Grupa Spectrum Development, za projekt wnętrz pracownia MIXD, a operatorem jest firma Condo.pl. Otwarcie hotelu zaplanowane jest na luty 2025.

 

fot. pracownia MIXD

 

Sanssouci MGallery, Karpacz

Hotel Sanssouci – nazwa pochodzi od francuskiego słowa sans souci tłumaczonego na język polski jako beztroski lub beztrosko – wybudowano na początku 20 w. Uważany był za najlepszy ośrodek wypoczynkowy w Karpaczu. Zabytkowy hotel przy ulicy Karkonoskiej będzie czwartym obiektem w Polsce, po krakowskim, sopockim i wrocławskim, działającym pod marką MGallery Collection z sieci Accor. Oprócz 101 pokoi, Sannsouci oferować będzie restaurację, salę konferencyjną, strefę SPA&wellness z basenem, saunami i jacuzzi. Odtworzona została również historyczna sala balowa. Hotelem zarządzać będzie grupa Europlan, która zarządza pobliskim Lake Hill Resort Karkonosze i Lake Hill Mazury w Ostródzie. Kilkukrotnie już przekładane otwarcie, zaplanowane jest na drugi kwartał 2025.

 


fot. materiały prasowe inwestora 

 

Hotel Grand Mövenpick, Wrocław

Zabytkowy hotel położony naprzeciwko Dworca Głównego, znany wcześniej jako Hotel du Nord z 1903 roku, stał się jednym z najlepszych hoteli w ówczesnym Wrocławiu. Zrewitalizowany hotel Grand będzie działał pod marką Mövenpick z sieci Accor. Powstała w 1973 roku szwajcarska marka swoim dziedzictwem w obszarze gastronomii sięga lat 40. minionego wieku. Dziś posiada stale rosnące portfolio blisko 100 hoteli klasy premium cztero i pięciogwiazdkowych w 26 krajach. Czterogwiazdkowy Hotel Grand Mövenpick Wrocław będzie jednym z dwóch pierwszych hoteli tej marki otwartych w tym roku w Polsce. Poza Wrocławiem, Movenpicki zostaną otwarte także w Karpaczu, Poznaniu, Zakopanem, Gdyni i Świnoujściu. Oferować będzie 177 pokoi, restaurację, bar w wieżyczce z kopułą, sale konferencyjne, strefę fitness i SPA, a także podziemny parking. Inwestorem i jednocześnie operatorem hotelu jest spółka Rafin, która także we Wrocławiu otworzy hotel marki Autograph Collection z sieci Marriott. Za projekt wnętrz odpowiadała pracownia MIXD. Otwarcie hotelu zaplanowano na luty 2025.

 


fot. renderingi pracownia MIXD

 

FOCUS HOTEL PREMIUM, WROCŁAW & OLSZTYN

Polska sieć Focus Hotels S.A., będąca częścią Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., podpisała umowę dzierżawy pod dwa czterogwiazdkowe hotele, które będą działały pod marką Focus Hotel Premium. Pierwszy, z 87 pokojami, powstaje w ramach przebudowy budynku biurowego przy ul. Kazimierza Wielkiego 19 we Wrocławiu, tuż obok Kina Nowe Horyzonty. Otwarcie zaplanowano na drugi kwartał 2025. Drugi, z 79 pokojami, powstaje w ramach przebudowy budynku biurowego przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Olsztynie. Otwarcie zaplanowano na koniec 2025. Do portfolio sieci należy obecnie 14 hoteli w standardzie 3 i 4 gwiazdek w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie, Elblągu, Chorzowie, a także Focus Premium Apartments by Focus Hotels w Gdańsku.

 


Focus Wrocław


Focus Wrocław


Focus Olsztyn


Focus Olsztyn, zdj. materiały marketingowe Focus Hotels

 

FOUR POINTS BY SHERATON, WROCŁAW

Polski Holding Hotelowy kontynuuje proces modernizacji swoich obiektów w całym kraju. W tym roku zostaną ponownie otwarte trzy obiekty, m.in. dawny hotel Wieniawa we Wrocławiu ze 156 pokojami, który po remoncie zyska kategorię czterogwiazdkową i będzie działał pod marką Four Points by Sheraton z sieci Marriott Int. Wnętrza hotelu zostały zaprojektowane w pracowni Emkaa Architekci, w stylu nawiązującym do polskiego modernizmu i posiadają elementy charakterystyczne dla epoki, np. fotel 366 polskiego projektanta Józefa Chierowskiego czy intarsjowane szafy. Otwarcie zaplanowane jest na drugi kwartał 2025. Taką samą renowację i rebranding przechodzi hotel Ikar w Poznaniu.

 


 zdj. materiały marketingowe PHH

 

VOCO, KATOWICE

Trwa także modernizacja Hotelu Katowice, należącego do Polskiego Holdingu Hotelowego, który został otwarty w 1965 roku. Po jej zakończeniu, hotel ze 167 pokojami uzyska czterogwiazdkową kategorię i będzie pierwszym w Polsce obiektem marki Voco, należącej do sieci InterContinental Hotels Group (IHG), do której należą takie marki jak Six Senses, Crowne Plaza, Holiday Inn, Indigo, Kimpton. Warszawska pracownia architektoniczna FBT, odpowiedzialna za projekt modernizacji, postawiła na podkreślenie obecnej architektury i nawiązanie do lat, w których powstał budynek. We wnętrzach mają się znaleźć dzieła polskiego designu. Zdemontowany na czas modernizacji neon z napisem „Hotel Katowice” wróci do hotelu. Otwarcie hotelu zaplanowane jest na drugi kwartał 2025.

 


 zdj. materiały marketingowe PHH

 

To również może Ciebie zainteresować: Rewolucja na hotelowej mapie Katowic

 

 ROYAL LE MÉRIDIEN, KRAKÓW

Krakowski Hotel Royal przy ulicy Świętej Gertrudy, wchodzący w skład Grupy Polski Holding Hotelowy, do niedawna trzygwiazdkowy, przechodzi gruntowny remont, po zakończeniu którego będzie funkcjonował pod szyldem marki Le Méridien z sieci Marriott International. Będzie to jedyny hotel tej marki w Polsce, ale wcale nie pierwszy. W latach 1998 – 2013 pod tą marką działał warszawski Hotel Bristol, obecnie Luxury Collection, także sieci Marriott Int. Nowy obiekt będzie dysponować 120 pokojami. Za projekt wnętrz odpowiada warszawska pracownia KM Rubaszkiewicz. Otwarcie zaplanowano na koniec 2025.

 


zdj. materiały prasowe inwestora, wizualizacje pracowni KM Rubaszkiewicz

 

To również może Ciebie zainteresować: Nowe pięciogwiazdkowe hotele w Krakowie

 

 INDIGO KRAKOW WAWEL CASTLE, KRAKÓW

W zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Stradomskiej połączonej z nowym budynkiem przy ul. św. Agnieszki powstaje hotel marki Indigo z sieci IHG. Będzie to drugi w mieście hotel tej marki i trzeci w Polsce. Butikowy hotel, którego projekt zdefiniowała wszechobecna w Krakowie architektura secesyjna oraz sąsiedztwo Zamku Królewskiego, oferować będzie 74 pokoje i apartamenty, restaurację, dwie sale konferencyjne, bar, fitness, SPA i parking podziemny. Inwestorem jest Howell Investment Group. Za projekt architektoniczny odpowiadała krakowska pracownia FLC Projekty, wnętrza autorstwa BE Design by Berenika Poray-Głazik. Otwarcie zaplanowano na drugi kwartał 2025.

 


zdj. materiały marketingowe hotelu

 

 TRIBE KRAKOW OLD TOWN, KRAKÓW

W sąsiedztwie hotelu Mercure Krakow Old Town, przy Galerii Krakowskiej, powstaje 168-pokojowy hotel debiutującej w Polsce lifestylowej marki Tribe z sieci Accor. Stworzona w 2017 roku w Australii marka Tribe posiada już 20 hoteli w swoim portfolio, planując otwarcie kolejnych 40 hoteli w nadchodzących latach.Inspiracją do projektu krakowskiego hotelu stał się serial Twin Peaks. Wnętrza utrzymane będą w ciemnych barwach z dużym naciskiem na klimatyczne oświetlenie, nawiązujące do stylistyki filmów Davida Lyncha. W przestrzeniach hotelu będzie można odnaleźć liczne plakaty filmowe polskich twórców, a także poczuć wpływy artystyczne Williama Egglestona i Edwarda Hoppera. Przewidziano również patio z ogrodem zewnętrznym. Autorem architektury obiektu jest krakowska pracownia Ingarden & Ewy. Za projekt wnętrz odpowiada hiszpańska pracownia Stone Designs. Otwarcie zaplanowano na początek lata 2025. Kolejny hotel marki Tribe powstanie w Warszawie w okolicy lotniska Chopina. Przed pandemią Orbis (Accor Invest) planował także otwarcie hotelu w swojej dawnej siedzibie przy ul. Brackiej.

 


 zdj. materiały marketingowe Accor

 

To również może Ciebie zainteresować: Debiuty: Tribe Hotels w Budapeszcie

 

EXPERIOR BOUTIQUE – DESTIGO HOTELS, KRAKÓW

Przy ulicy Szewskiej 5 w centrum Krakowa stoi 500-letnia kamienica, w której do 2019 roku działały popularne kluby nocne Shakers i Frantic. Obecnie trwają prace wykończeniowe, których celem było przekształcenie budynku w pięciogwiazdkowy butikowy hotel z 40 pokojami, strefą SPA i tarasem na dachu. Hotel będzie funkcjonował pod nazwą Experior Boutique, a swoim klimatem ma nawiązywać do podróży słynnym pociągiem Orient Express. Destigo Hotels to marka hotelowa należąca do firmy Dobry Hotel, która będzie zarządzać obiektem, podobnie jak innymi siedmioma krakowskimi hotelami, w tym H15 Palace (wkrótce działający pod marką The Luxury Collection z sieci Marriott Int.), H15 Francuski, Wyndham Grand, Unicus, Hyatt Place. Właścicielem nieruchomości jest firma Magnus Sp.J. z Wrocławia. Za projektem stoi architektka Mariola Tomczak, która jest autorką wnętrz hoteli H15. Otwarcie hotelu zaplanowano na pierwszy kwartał 2025.

 


 zdj. materiały marketingowe Destigo Hotels

 

DESTIGO HOTELS, GDAŃSK

Na Wyspie Spichrzów w Gdańsku, która jest jednym wielkim placem budowy, trwa budowa i adaptacja kamienicy na pięciogwiazdkowy hotel międzynarodowej marki. Hotel będzie dysponował 96 pokojami i apartamentami, niektóre z nich z prywatnymi tarasami na dachu z widokiem na historyczne kamienice i gdańską marinę. Operatorem hotelu ma być firma Dobry Hotel, która zarządza już innymi trójmiejskimi hotelami – Arkon Park w Gdańsku, Haffner i Villa Sedan w Sopocie, Różany Gaj w Gdyni. Otwarcie zaplanowane jest na czwarty kwartał 2025. Na chwilę obecną w Gdańsku działają cztery obiekty skategoryzowane na pięć gwiazdek – Hotel Gdańsk Boutique, Hilton, Radisson Blu, Podewils Old Town, a w 2026 roku zostanie otwarty hotel marki Renaissance z sieci Marriott Int.

 


 zdj. materiały marketingowe Destigo Hotels

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: