Nowe otwarcia hoteli w 2016 roku w Polsce

reklama

2016 rok zapowiada się ciekawie dla branży hotelarskiej. Zostanie otwartych sporo nowych obiektów, rozpoczną się kolejne inwestycje. To dobra wiadomość dla polskich i zagranicznych turystów, którzy będą mieli większy wybór oryginalnych hoteli. Polska stała się dla obcokrajowców atrakcyjnym miejscem wakacyjnym, nie tylko ze względu na naszą gościnność, ale także bezpieczeństwa w porównaniu do innych regionów i państw świata. W tym roku będą miały miejsce wydarzenia o międzynarodowym charakterze – Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, Szczyt NATO w Warszawie, Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury – dzięki którym Polskę odwiedzi więcej turystów i mamy okazję, jako kraj i społeczeństwo, zrobić na nich dobre wrażenie, także pod względem oferty noclegowej.
Wybrałem kilka hoteli, które przykuły moją uwagę, a których otwarcie zaplanowane jest na ten rok. To, że podaję po dwa przykłady z jednego miasta jest przypadkowe 🙂

Czytaj więcej… Dlaczego ten? – czyli moje kryteria wyboru hotelu

HOTEL ALMOND, Gdańsk
Na przełomie kwietnia i maja swoich pierwszych gości przyjmie czterogwiazdkowy designerski hotel Almond, położony przy ul. Toruńskiej tuż obok Motławy i Mostu Popielnego w Gdańsku Głównym. Nazwa oznaczająca migdał (almond) nawiązuje do fabryki funkcjonującej w tym miejscu w latach 1922-27, która zajmowała się produkcją marcepanów i kakao. W jego wnętrzach znajdzie się 110 pokoi, spa, basen, restauracja i sale konferencyjne.

Almond_Gdansk

HOTEL MOHLO, Sopot
A w Sopocie, prawdopodobnie w pierwszej połowie roku, przy dworcu PKP zostanie otwarty Hotel Mohlo, który będzie oferował 70 pokoi. Hotel jest częścią kompleksu Nowe Centrum Sopotu, mieszczącego szereg galerii handlowych i usługowych. 

Mohlo_Sopot

DOUBLE TREE BY HILTON, Wrocław
To bodaj najgłośniejsze otwarcie tego roku. Double Tree by Hilton Wrocław będzie częścią kompleksu OVO, w którym znajdą się także luksusowe biura, sklepy, restauracje i kafejki. Koszt budowy wynosi 260 mln zł. Otwarcie hotelu ze 189 pokojami ma nastąpić latem. Będzie pierwszym pięciogwiazdkowym Double Tree w Polsce, pozostałe trzy działają jako 4 gwiazdki.

Czytaj więcej… 15 polskich hoteli o wyjątkowej architekturze

HL_exterior_2_677x380_FitToBoxSmallDimension_Center

AC BY MARRIOTT, Wrocław
Z kolei w zabytkowej kamienicy przy pl. Wolności powstanie pierwszy w Polsce hotel AC by Marriott, którego otwarcie zaplanowane jest na koniec roku. Budynek 10 od lat stał pusty i niszczał. Kiedyś mieścił się tam Reichsbank, czyli bank centralny Rzeszy, a potem budynek należał do BZ WBK. AC by Marriott to marka lifestyle’owa, która zaoferuje usługi w standardzie 4 gwiazdek. Bardzo mnie ciekawi ta inwestycja. Lubię takie hotele!

ACbyMarriott_Wroclaw

HOTEL INDIGO FLORIAN GATE, Kraków
Kolejna premiera na polskim rynku. W lipcu tego roku zostanie otwarty pierwszy w Polsce hotel pod marką Indigo (grupa InterContinental Hotels). Zabytkowy obiekt przy ulicy Filipa 18 jest w trakcie prac adaptacyjnych na potrzeby butikowego hotelu, który będzie oferował 53 pokoje. Wystrój pokoi w Indigo Kraków inspirowany został pracami polskich malarzy, m.in. Wyspiańskiego, Matejko, Kantora, Malczewskiego. Bardzo mi się podoba!

Indigo_Krakow_BramaFloriana

HOTEL MERCURE CENTRUM, Kraków
Natomiast naprzeciwko Galerii Krakowskiej przy Dworcu Głównym PKP, między hotelami Andel’s i Puro, powstaje hotel marki Mercure (grupa Accor). Motywem przewodnim hotelu będzie królewska dynastia Jagiellonów. W wystroju pojawią się elementy stylizowane na stare meble, gobeliny, czy portrety władców. Brand wall ma kojarzyć się ze sławnymi Głowami Wawelskimi, czyli rzeźbami zdobiącymi strop Sali Poselskiej na Zamku Królewskim na Wawelu. Koszt inwestycji to prawie 100 mln zł, a otwarcie obiektu zaplanowano na koniec 2016 r.

Mercure_Krakow

HOTEL IBIS STYLES, Gniezno
Portfolio hoteli z grupy Accor powiększy się w tym roku także o hotel Ibis Styles Gniezno. Hotel powstaje w centrum starego miasta, przy skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Sobieskiego. Będzie oferował 70 pokoi, restaurację i sale konferencyjne. Wystrój pokoi i przestrzeni wspólnych będzie nawiązywał do historii pierwszej stolicy Polski. Marka Ibis Styles charakteryzuje się ciekawym designem wnętrz oraz przystępnymi cenami. Wnętrza Ibis Styles są barwne, jasne, energetyczne.

Czytaj więcej… Ibis Styles Lviv Center – design według polskich projektantów

IbisStyles_Gniezno

HOTEL ZAMEK BISKUPI, Janów Podlaski

Już niebawem zostanie otwarte czterogwiazdkowe Centrum Hotelowo – Konferencyjne w słynącym z aukcji koni Janowie Podlaskim, w skład którego oprócz hotelu oraz zaplecza konferencyjnego wejdzie SPA z krytym basenem i centrum rehabilitacyjnym oraz podzamcze mieszkalne, na które składać się będzie zespół 40 domów. W oficynach zamku, którego historią  sięga XVIII w., powstanie łącznie 70 pokoi hotelowych, w tym 10 apartamentów historycznych, zaś pod dziedzińcem mieścić się będzie podziemna sala konferencyjna.

PODLASKA_130719618_AR_-1_0

źródła zdjęć: materiały prasowe, strony internetowe wymienionych hoteli

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: