Nowe inwestycje hotelowe w Warszawie

reklama

W Polsce z roku na rok otwiera się coraz więcej hoteli. Nasz rynek nadal jest zdominowany przez hotele niezależne, jednak przybywa hoteli sieciowych (działających pod wspólną marką) lub należących do wybranego zrzeszenia hotelowego (niezależne hotele działające w partnerstwie marketingowym). Wśród polskich miast, najwięcej inwestycji hotelowych zaplanowanych jest w Warszawie i to bardzo interesujących. Oto one…

APARTHOTEL WOLA INVEST
Największy w Polsce deweloper mieszkaniowy J.W. Construction, którego właścicielem jest Janusz Wojciechowski, rozpoczął  budowę aparthotelu Wola Invest, u zbiegu ul. Kasprzaka i al. Prymasa Tysiąclecia. Znajdzie się w nim 416 apartamentów, które sprzedawane są w systemie condo (każdy lokal ma swojego właściciela, który oddaje go na określony okres czasu w zarządzanie operatorowi hotelu i otrzymuje z tego tytułu udział w zyskach). Inwestycja ma być oddana do użytku pod koniec 2017 roku. Jak twierdzi inwestor, Aparthotel Wola Invest objęty zostanie serwisem 5-gwiazdkowego hotelu.
J.W. Construction Holding (operator hotelu) jest też właścicielem małej sieci Hoteli 500, hotelu Czarny Potok Resort & Spa w Krynicy-Zdroju, oraz nowo otwartego hotelu Dana w Szczecinie.

ht-2015-09k-06

MOTEL ONE
Pierwszy polski obiekt hotelowy sieci Motel One powstanie przy ul. Tamka 38, naprzeciwko Muzeum Chopina. Oferować ma 180 pokoi w standardzie 2-3 gwiazdek. Inwestorem jest firma Tamex Inwestycje.
W portfolio tej niemieckiej marki są obecnie 54 obiekty, zlokalizowane w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Austrii. Kolejny polski Motel One planowany jest w Krakowie, a następne mogą pojawić się w Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku.
Miałem okazję nocować w obiekcie tej marki w Wiedniu i byłem całkiem zadowolony. Ciekawy design, przestronne wielofunkcyjne lobby, a przede wszystkim bardzo dobre śniadanie.

w_warszawie_powstanie_motel_one_800x0_rozmiar-niestandardowy

HOTEL HOLIDAY INN CITY CENTER
Marka Holiday Inn, należąca do InterContinental Hotels Group, wraca do Warszawy. Przez wiele lat obecny hotel Mercure Centrum (grupa Accor) przy ulicy Złotej działał właśnie jako Holiday Inn. Inwestycja zostanie zrealizowana przy ul. Twardej, skrzyżowanie z ul. Żelazną. W obiekcie z 254 pokojami dostępne będzie zaplecze konferencyjne, restauracja, bar oraz siłownia. Początek budowy zaplanowano na pierwszy kwartał 2016 roku. Prace potrwają około 2 lata. Koszt budowy to około 25 mln euro.

hotel-UBM-1

HOTEL MOXY
Przy al. Wilanowskiej 372, tuż obok Galerii Mokotów, Grupa Polski Holding Nieruchomości zrealizuje projekt hotelowo-biurowy. Realizacja części hotelowej projektu zakłada połączenie dwóch marek międzynarodowej sieci Marriott International: debiutującej marki Moxy (ok. 200 pokoi), z częścią apartamentową Residence Inn, przeznaczoną na przedłużone pobyty (ok. 100 pokoi). Zakończenie inwestycji planowane jest na przełomie 2019 i 2020 roku.

027352_r0_940

HOTEL FOUR POINTS
Sieć Starwood Hotels & Resorts ogłosiła podpisanie umowy z firmą Mokotów Business & Airport Hotel Sp. z o.o. dotyczącej uruchomienia pierwszego w Polsce hotelu Four Points by Sheraton na warszawskim Mokotowie.
Hotel będzie dysponował 192 pokojami, dwiema restauracjami, centrum fitness i salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni ponad 500 m.kw. Jego lokalizacja umożliwi szybki dojazd zarówno do centrum miasta, jak i na lotnisko Chopina. Otwarcie planowane jest na czwarty kwartał 2018 r.

4Pby_Sheraton_Warsaw_Mokotow

HOTEL 52
Hotel 52, to projekt spółki Adept Investment, zlokalizowany przy ul. Prądzyńskiego vis a vis  Centrum Konferencyjno – Wystawienniczego EXPO XXI. Hotel ma oferować 468 pokojów. Pierwszych gościa może przyjąć już za 2 lata.
Muszę przyznać, że bardzo ciekawa architektura.  Przeczytaj  15 polskich hoteli o wyjątkowej architekturze

hotel_ps

HOTEL W KONESERZE
W budynku na terenie kompleksu Koneser Centrum Praskie powstanie czterogwiazdkowy hotel. Koneser to zespół obiektów mieszkalnych, biurowych i kulturalno-rozrywkowych na terenie zabytkowej dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Inwestor jeszcze nie zdradza pod jaką marką będzie funkcjonował hotel. Więcej na temat postindustrialnych hoteli przeczytacie TUTAJ

12068599_10208149899214695_6355830447681288003_o1

Według potwierdzonych przeze mnie informacji, firma deweloperska BUDIZOL zamierza otworzyć 5-gwiazdkowy hotel w remontowanym obecnie budynku przy ulicy Smolna 40 (rondo De Gaulle’a)…

smolna 40 - warszawa

…z kolei w historycznym Pałacu Branickich przy ulicy Miodowej 6, obok Zamku Królewskiego, deweloper otworzy ultra luksusowy hotel jednej z wiodących marek hotelowych. Ponoć umowa z operatorem została już podpisana.

miodowa_dziedziniec

HOTEL RAFFLES EUROPEJSKI
Skoro o ultra luksusowych hotelach mowa. Jak część z Was zapewne już wie, bo niejednokrotnie o tym pisałem na blogu, w przebudowywanym obecnie historycznym Hotelu Europejski z 1857 roku, powstaje najbardziej luksusowy hotel w Polsce pod marką Raffles Hotels & Resorts.  W nowym hotelu do dyspozycji gości będą 103 eleganckie pokoje i apartamenty; restauracja serwująca dania kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu; bar z cygarami; cukiernia nawiązująca do historii hotelu, w którym mieściła się cukiernia Laurenta Lourse; oraz ekskluzywne Spa z 6 gabinetami zabiegowymi. Planowane otwarcie – rok 2017.
Więcej na temat tej inwestycji przeczytacie TUTAJ

023568_940

HOTEL PURO
W Warszawie swój kolejny hotel otworzy także sieć Puro i to w nie byle jakiej lokalizacji, bo w ścisłym centrum stolicy, przy ulicy Widok 5/7/9, blisko Rotundy. Projekt architektoniczny hotelu przygotuje pracownia JEMS Architekci, zaś projekt i aranżacja wnętrz powstanie w brytyjskim biurze DeSallesFlint.
Koncept hotelowy Puro cechuje nietuzinkowy design, nowoczesne, minimalistyczne i eleganckie wnętrza.
Hotele Puro są już w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i w Gdańsku. Rozpoczęły się prace nad II etapem Puro Gdańsk na Wyspie Spichrzów, który będzie kontynuacją sąsiadującego budynku. W planach jest także hotel w Łodzi oraz, jak udało mi się nieoficjalnie dowiedzieć, na krakowskim Kazimierzu.

PURO

zdjęcia: materiały prasowe

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: