Novotel Wrocław Centrum – recenzja

reklama

„To były czasy. Pewex z luksusowymi towarami. Te dancingi. Mieszkańcy próbujący wejść do eleganckiego hotelowego baru, co wymagało dobrych relacji z portierem. Ludzie bardzo się starali, aby dostać pracę w Orbisie. To było wyróżnienie.” Tak z sentymentem początki działalności hotelu Orbis Wrocław i lata 80-te wspomina pani Mariola, która pracuje w gastronomi od momentu jego otwarcia.

Otwarty w 1980 roku, położony w centrum miasta przy ulicy Powstańców Śląskich 7, w sąsiedztwie dworca kolejowego, Hotel Orbis Wrocław był wówczas najnowocześniejszym hotelem w mieście, o najwyższym dostępnym standardzie. 11-piętrowy budynek posiadał 289 pokoi, w tym 5 apartamentów. Poza wspomnianym klubem nocnym i Pewexem, znajdowały się tu restauracja, bar, kwiaciarnia i strefa rekreacyjna z basenem, solarium i sauną.

W sierpniu 2016 roku został ponownie otwarty po gruntownej modernizacji i był ostatnim hotelem, z którego zniknęło logo polskiej marki hotelowej Orbis. Orbis istnieje teraz już tylko jako Grupa Hotelowa, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, będąca właścicielem budynków i operatorem hoteli działających pod markami francuskiej sieci Accor, która jest większościowym udziałowcem Orbisu.
Accor w tym miesiącu świętuje 50-lecie działalności.

W ramach jednego budynku funkcjonują obecnie dwa hotele. 4-gwiazdkowy Novotel z 192 pokojami, który mieści się na piętrach od 5. do 11., oraz 3-gwiazdkowy Ibis z 112 pokojami na piętrach od 1. do 4. Hotele mają osobne wejścia i osobne recepcje.
Choć nadal wielu mieszkańców oraz przyjezdnych gości mówi Hotel Orbis Wrocław.


Lobby w hotelu Ibis 

Remont kosztował około 40 milionów złotych, czyli mniej więcej tyle, co szacowany koszt wybudowania i wyposażenia 100-pokojowego hotelu w standardzie 4 gwiazdek. Poza elewacją, odnowiono i unowocześniono pokoje i części publiczne hotelu.

Wnętrza strefy lobby w hotelu Novotel Wrocław Centrum są uznawane za jedną z najbardziej udanych renowacji hoteli z Grupy Orbis ostatnich paru lat. Do tej pory otrzymały one nagrody International Property Award – Best Hotel Interior Poland 2016 oraz Laur Buildera 2016. Wnętrza te były także nominowane do Property Design Awards 2017 w kategorii „Najlepsze wnętrze hotelowe”. Ponadto okazały się jednym z najlepszych projektów 2017 roku według A’Design Award and Competition, za co Novotel otrzymał srebrny medal w Mediolanie.

Za aranżację lobby odpowiadała pracownia Tremend oraz prowadzący projekt Piotr Kalinowski, którego poznałem osobiście w hotelu.

Projektanci wykorzystali najnowsze trendy w kreowaniu powierzchni wspólnych. Przestrzeni, która stanowi tętniące życiem centrum hotelu, w którym praca przeplata się z zabawą, odpoczynkiem i biznesem. W projekcie położyli nacisk na to, aby ta przestrzeń była użyteczna, aktualna, wielofunkcyjna i przyjazna.

Wnętrza nabrały industrialnego charakteru. Odsłonięto i oczyszczono betonowe słupy oraz stropy z całą instalacją. Kolorystyka oscyluje wokół ciepłych brązów, szarości i żółcieni. Meble o prostej formie, wykonane z naturalnych materiałów, są stonowane również pod względem koloru. Wyposażenie jest zróżnicowane w ten sposób, aby podkreślić indywidualny charakter poszczególnych stref: powitalną – recepcja, relaksu – lounge, spotkań – bar i restauracja NOVO2, oraz strefa dla dzieci.

Podział na strefy podkreślono poprzez zastosowanie różnych materiałów wykończenia podwieszanych sufitów oraz posadzki. Zaprojektowana przez architektów wykładzina dywanowa działa na zasadzie patchworku, łącząc różne wzory i desenie w jedną, spójną kolorystycznie całość.

Bardzo istotnym elementem wizerunku całego wnętrza jest oświetlenie. Jego barwa oraz parametry są dostosowane do kolorystyki i funkcji poszczególnych stref.
Użyto głównie mebli i oświetlenia polskich projektantów: Paged Collection, Paged, Fameg, Noti, Chors, Hanczar.
Mamy tu zarówno designerskie produkty, jak i instalacje projektowane na zamówienie, np. lampa nad tzw. stołem społecznościowym wykonana z zawieszonych poziomo litery nawiązujących do nazwy restauracji.

Otrzymałem pokój typu Executive, który był całkiem przestronny, z dużym telewizorem i dodatkowo wyposażonym w ekspres do kawy. Podobał mi się wygodny fotel z podnóżkiem i wysokim stolikiem, który można było podsunąć i ustawić na nim laptop. Co do łóżka to preferuję miękkie, wysokie zagłówki, a nie twardą płytę.

Za to wstawka powitalna była niesamowita i niezwykle oryginalna! Karta podpisana przez zespół recepcji, słodkości, wrocławski krasnal i zwłaszcza ta inspektorska lupa. To się nazywa hotelarska kreatywność.


Jeden z tzw. Signature Rooms wymyślonych przez pracowników – Pokój Rowerowy


Pokój Rowerowy

Miałem okazję spróbować jako pierwszy gość dań z nowej karty menu, która właśnie weszła do użytku. I mogę powiedzieć, że były znakomite! Zarówno pod względem smakowym, jak i estetycznym.


zupa krem z batatów, doprawiona chili i imbirem, podana z grzanką z masłem orzechowym


dorsz smażony delikatnie na maśle z risotto buraczanym i serem mascarpone


szarlotka z lodami o smaku waniliowym


bufet śniadaniowy

W trakcie pobytu poznałem Huberta, kierownika ds. Doświadczeń Gości (na zdjęciu poniżej), który świetnie się sprawdza w swojej roli. Bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na mnie wspomniana pani Mariola i Kornelia, obie z restauracji – uśmiechnięte i rozmowne. Takiego entuzjazmu, uśmiechu, komunikatywności i proaktywnego wyjścia do gościa zabrakło mi jednak w interakcji z pozostałymi młodymi pracownikami obsługi w restauracji.

Novotel Wrocław Centrum jest niewątpliwie najciekawszym w Polsce hotelem marki Novotel. Nowoczesny, przyjazny i energiczny.

Trochę liczb:
pokój – od ok. 230 zł
bufet śniadaniowy – 55 zł

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: