Nietypowe usługi w luksusowych hotelach

reklama

Śniadanie do łóżka, wieczorny serwis pokoju, usługa portiera i konsjerża, usługa prasowania i czyszczenia obuwia, poranna gazeta do pokoju, butelka szampana i truskawki na powitanie. Z tym zazwyczaj kojarzą się nam luksusowe hotele, zwłaszcza w Polsce.
A czy słyszeliście o doradztwie zakupowym, pozłacanym iPadzie użyczanym na czas pobytu, czy bezpłatnych przejażdżkach samochodami Porsche?
Oto przykłady unikalnych usług w luksusowych hotelach…

Baccarat, Nowy Jork (USA)
Goście, którzy zarezerwują apartament Prestige, Harcourt lub Baccarat mogą skorzystać z bezpłatnej usługi stylizacji włosów codziennie między 17:00 a 19:00. W sam raz przed wieczornym wyjściem w miasto lub na kolację. Dodatkowo, zestaw kosmetyków marki La Mer.

55ce1031c47ae13868ae3f72_Baccarat-Hotel-NYC

Mandarin Oriental, Miami (USA)
Jeśli rozpakowywanie i ponowne pakowanie walizki sprawia gościowi kłopot, zawsze można zadzwonić po kamerdynera ds. mody, który nie tylko zajmie się bagażem i zaaranżowaniem garderoby w pokoju, ale także doradzi przy zakupach w ekskluzywnych butikach.

55ce103ac47ae13868ae3fc2_fashion-butler-Robes

The Connaught, Londyn (Wlk. Brytania)
Szafy każdego apartamentu tego eleganckiego, londyńskiego hotelu w dzielnicy Mayfair są zaopatrzone w płaszcze słynnej, brytyjskiej marki Burberry. Jeśli w szafie wisi niewłaściwy rozmiar, wystarczy zadzwonić na recepcję.

5574a248eb260e510b3a9676_Burberry-Coats-Connaught-Hotel-London

Rancho Valencia Resort & Spa, San Diego (USA)
Lubisz szybką jazdę sportowymi autami? Zatrzymując się w tym luksusowym kalifornijskim resorcie, masz możliwość bezpłatnie wypożyczyć na 4 godziny jeden z trzech dostępnych modeli Porsche. Możesz się także skonsultować z certyfikowanym doradcą w hotelu nt. tych aut i wyjechać do domu swoim własnym.

Porsche_Rancho_ValenciaResort_SanDiego

The Wellesley, Londyn (Wlk. Brytania)
Natomiast goście tego hotelu, mają do swojej dyspozycji Rolls Royca z kierowcą, który zabierze ich w dowolne miejsce w promieniu 2.5 km od hotelu.

1411134712133_wps_17_facade_for_the_Wellesley_

Hotel De Paris, Monte Carlo (Monako)
A może lot helikopterem?
Z usługi bezpłatnego transferu helikopterem z lotniska w Nicei do Monte Carlo mogą skorzystać goście, którzy zarezerwują do końca roku pokój w tym historycznym hotelu na minimum dwie noce. O samym Hotelu De Paris przeczytacie TUTAJ

heli_air_01

ICON, Hong Kong (Chiny)
W każdym pokoju tego nowoczesnego hotelu znajduje się smartfon, z którego goście mogą bezpłatnie korzystać. Telefon zapewnia bezpłatne połączenia lokalne i międzynarodowe oraz wi-fi. Służy także jako przewodnik po mieście.
Miałem okazję z niego skorzystać w czasie mojego pobytu w tym hotelu, o czym możecie przeczytać TUTAJ

IMG_1960

Burj Al Arab, Dubaj (ZEA)
Skoro o nowych technologiach mowa. W słynnym hotelu Burj al Arab gościom oferowany jest iPad pokryty 24-karatowym złotem. Oczywiście tylko na czas pobytu. iPad z wygrawerowanym logo hotelu, służy jako wirtualny Concierge z informacjami nt. usług hotelu i atrakcji Dubaju. Złoty iPad można zakupić na własność w hotelowym butiku. Ponoć jego cena wynosi 10 tys. USD.

Gold_iPad_BurjaAlArab

Atlantis The Palm Hotel & Resort, Dubaj (ZEA)
Pozostajemy w Dubaju. Goście, którzy zarezerwują Podwodny Apartament w hotelu Atlantis, poza widokiem na „podwodny świat” (olbrzymie akwarium za oknem pokoju nazwane Ambassador Lagoon zawiera ponad 65 tys. ryb i innych stworzeń morskich), mają do dyspozycji osobistego kamerdynera, transfer z i na lotnisko, jednorazowy masaż karku i głowy, dwie 30-minutowe sesje z trenerem personalnym na siłowni oraz nielimitowany wstęp do hotelowego parku wodnego.

55dc98f8f073f4db64845a00_atlantis-underwater-suite-palm-dubai

Wracamy do Nowego Jorku…

Benjamin, Nowy Jork (USA)
Niektóre hotele uczyniły faktu, że śpi się u nich znakomicie, jeden ze swoich głównych atutów. Flagowym przykładem jest hotel Benjamin w Nowym Jorkuktóry zatrudnia nawet konsjerży ds. dobrego snu – pracowników pomagających gościom indywidualnie dobrać usługi sprzyjające lepszemu snu, jak odpowiednią poduszkę, czy wieczorne masaże lub specjalny posiłek.

6a00d8341bfb1653ef014e8b32568d970d

zdjęcia: materiały prasowe

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: