Hotel Garibaldi Blu we Florencji – recenzja

reklama

Florencja słynie z hoteli i apartamentów znajdujących się w zabytkowych pałacach, willach i kamienicach, w których można poczuć atmosferę epoki renesansu. Dlatego też poszukiwałem hotelu w takim właśnie klimacie.
Bardzo chciałem zatrzymać się w hotelu St. Regis lub Four Seasons, ale cena ponad 3.000 zł za noc sprowadziła mnie na ziemię. Hotel Portrait, należący do rodziny projektanta Salvatore Ferragamo nad rzeką Arno przy Moście Złotników, kosztował blisko 4.000 zł za noc. No nic, może innym razem 🙂

Spośród wielu ciekawych obiektów moją uwagę przykuł butikowy Hotel Garibaldi Blu przy Piazza Santa Maria Novella, nie tylko za sprawą architektury. Ale o tym za chwilę.

Nazwa hotelu nawiązuje do nazwiska Giuseppe Garibaldiego – bohatera narodowego Włoch, rewolucjonisty który walczył o ich zjednoczenie. Postać barwna i kontrowersyjna. Myślę, że idealnie pasująca na „patrona” hotelu.
Z okna tego budynku 22 października 1867 roku Garibaldi przemawiał do Włochów niezapomnianymi słowami „Rzym albo śmierć”, zachęcając wolontariuszy do walki o Rzym. Na pamiątkę tego wydarzenia umieszczona została tablica na elewacji budynku.

Hotel Garibaldi Blu znajduje się w budynku miejskiej rezydencji z 15. wieku.
Wnętrza utrzymane w szarej kolorystyce zachowały swój historyczny charakter, połączony z nowoczesnym designem.
Pomieszczenie recepcji zwieńczone jest bogato zdobionym sklepieniem i szklanym żyrandolem z weneckiego Murano.
Po środku przestronnego lobby na dziedzińcu z arkadami stoi artystyczna instalacja przedstawiająca drzewa palmowe wykonane z… zużytych opon. Ściany dziedzińca obwieszone są lustrami, a pod sklepieniem zawieszone zostały rury wentylacyjne.


portret Giuseppe Garibaldi

To co jednak najbardziej przykuwa uwagę i jednocześnie mocno zaskakuje, to ustawione w różnych miejscach figury komiksowych bohaterów Marvela. Może sprawiać wrażenie kiczu, ale jest to coś, co zostaje w pamięci i wywołuje uśmiech 🙂

W niektórych pokojach na ścianach zachowały się oryginalne freski, a ich wyposażenie jest utrzymane w stylu retro.

Hotel skategoryzowany jest na trzy gwiazdki, według włoskich przepisów kategoryzacyjnych. Odnosiłem jednak wrażenie jakbym gościł w czterogwiazdkowym obiekcie. Pewnie za sprawą stylu, wysokiej jakości śniadania i jakości obsługi.

Trochę liczb:
Pokoje – od 460 zł ze śniadaniem

Komentarze

komentarzy

1 Comment

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: