Na orbicie okołoziemskiej powstanie pierwszy kosmiczny hotel

reklama

Kilka restauracji i barów, kino, biblioteka, strefa rekreacyjna z siłownią, salą gimnastyczną i spa oraz pokoje dla łącznie 400 osób z zapierającymi dech widokami. Pierwszy kosmiczny hotel ma powstać na pokładzie komercyjnej stacji Voyager, której prace montażowe na orbicie okołoziemskiej mają się rozpocząć w 2025 roku. Stacja składać się będzie z szeregu 24 modułów o wymiarach 20 x 12 metrów, przymocowanych do zewnętrznej części obracającego się pierścienia o szerokości 200 metrów. Będzie obracać się z prędkością wystarczająco dużą, aby wygenerować sztuczną grawitację.

Inwestor, firma Orbital Assembly Corporation, planuje sprzedaż niektórych modułów z pomieszczeniami do prywatnego wykorzystania, np. jako rezydencje i pracownie badawcze. Celem budowy stacji, jak przyznają jej twórcy, jest stworzenie pewnej kultury mieszkania w kosmosie, pracy w kosmosie i generalnie życia w kosmosie. Voyager ma także pełnić funkcję centrum szkoleniowego przygotowującego ludzi do lotu na Marsa.
Otwarcie stacji zaplanowano na 2027 rok.
Nie ujawniono szczegółów dotyczących kosztów budowy, ani kosztu pobytu.

Chcielibyście w takim hotelu spędzić wakacje lub pracować?

Ciekaw jestem, czy sieć Marriott Int. lub Hilton już zgłosiły się do inwestora z propozycją zarządzania hotelem pod jedną ze swoich marek. To pewnie kwestia czasu. Wyobraźcie sobie możliwość wymiany punktów z programu lojalnościowego na bezpłatne noclegi.

 

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: