Luksusowa marka Belmond kupiona przez LVMH

reklama

Od dawna trwała licytacja, kto przejmie sieć luksusowych hoteli marki Belmond. Brani byli pod uwagę najwięksi gracze branży hotelarskiej. A tu taka niespodzianka.
Francuski koncern LVMH zapłaci aż 3.2 miliarda dolarów!

Grupa LVMH, której łączne przychody w 2017 roku wyniosły 43 miliardy dolarów, posiada ponad 60 marek dóbr luksusowych z kategorii: alkohole (Moët & Chandon, Dom Pérignon, Hennessy), biżuteria i zegarki (Bulgari, TAG Heuer), perfumy, odzież i akcesoria (Louis Vuitton, Dior, Marc Jacobs), a także hotele (Cheval Blanc i zarządzane przez Marriott International Bulgari Hotels & Resorts).


Flagowy sklep Louis Vuitton w Paryżu

Czytaj więcej…

Wyczekiwane luksusowe hotele i resorty w 2018 roku

Luksusowe marki hotelowe

Bulgari otworzył luksusowy resort w Dubaju

Bulgari otworzy luksusowy hotel w Paryżu

 

Marka Belmond obecnie zarządza 45 hotelami, w tym hotelem Cipriani w Wenecji, Reid’s Palace na Maderze, Mount Nelson w Kapsztadzie i Copacabana Palace w Rio de Janeiro, oraz kilkoma statkami rzecznymi, pociągami turystycznymi i restauracjami na całym świecie. Dodatkowo Belmond jest operatorem prywatnej kolei Venice Simplon-Orient-Express (nie mylić z marką Orient-Express), która została założona w 1982 roku i kursuje na trasie Londyn – Wenecja. Składa się z odrestaurowanych oryginalnych wagonów firmy Wagon-Lits z lat dwudziestych i trzydziestych 20. wieku.


pociąg Venice Simplon-Orient-Express 


Belmond Hotel Caruso Ravello

Miałem okazję nocować w Belmond Hotel Caruso w Ravello we Włoszech, o czym możecie przeczytać TUTAJ

Do 2014 roku hotele marki Belmond nosiły nazwę Orient-Express Hotels na podstawie licencji od SNCF, ale umowa wygasła. Obecnie współwłaścicielem marki Orient-Express jest sieć AccorHotels, która chce otworzyć hotele pod tą nazwą. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Wartość globalnego rynku luksusowych hoteli w 2017 roku wyniosła ponad 83 miliardy dolarów. Według analiz firmy Grand View Research, do 2025 roku jego wartość wyniesie nawet 116 miliardów dolarów.

 

reklama

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: