La Dolce Vita Orient Express już przyjmuje rezerwacje na podróż marzeń

reklama

W 2025 roku legenda marki Orient Express powróci na tory w nowoczesnym wydaniu, oferując pasażerom niezapomnianą podróż przez jeden z najbardziej uwielbianych krajów świata – Włochy. Projekt realizowany jest we współpracy firmy Arsenale S.p.A. z włoskim przewoźnikiem Trenitalia oraz grupą hotelową Accor, która ma prawa do marki Orient Express.

Gotowy już La Dolce Vita Orient Express, bo tak się nazywa pociąg, jest ukłonem w stronę włoskiej celebracji życia, kunsztu, designu i kreatywności przełomu lat 60. i 70. minionego wieku. Jego wnętrza stworzyły wizjonerskie umysły projektantów ze światowej klasy pracowni Dimorestudio.

 

 

Suknie i smokingi

Pociąg La Dolce Vita Orient Express pod względem stylu jest przeciwnością innego słynnego pociągu Venice Simplon Orient Express, który nawiązuje do klasycznych podróży koleją z przełomu 19. i 20. wieku. Eklektyczny wystrój z geometrycznymi wzorami i żywe kolory zapewnią orzeźwiającą atmosferę. Lustrzane ściany, lakierowane, błyszczące sufity, dywany, oprawy oświetleniowe autorstwa uznanych projektantów i mosiężne wykończenia nadają wnętrzom elegancji.

 

To również może Ciebie zainteresować
Największy na świecie żaglowiec Orient Express Silenseas

 

Pociąg La Dolce Vita Orient Express składa się łącznie z 30 kabin – 12 kabin typu Deluxe o powierzchni 7 mkw oraz 18 kabin typu Suite o powierzchni 11 mkw, wszystkie z prywatnymi łazienkami z prysznicem. Kabiny Deluxe mogą pomieścić maksymalnie 2 osoby, które śpią na rozsuwanej sofie o szerokości 140 cm. Z kolei w Suitach, gdzie podwójne łóżko o szerokości 140 cm można rozsunąć do dwóch pojedynczych, dodatkowo na wyposażeniu jest sofa i stół z dwoma fotelami.

Przestrzeń na bagaż w kabinie jest ograniczona, dlatego zalecana będzie jedna nieduża walizka na osobę. Jednak nie będzie można zapomnieć o zabraniu ze sobą stosownych ubrań, gdyż w miejscach ogólnodostępnych pociągu obowiązuje dress code – w ciągu dnia ubiór typu smart casual, a wieczorami podczas kolacji i eventów ubiór formalny, w tym suknie wieczorowe i smokingi. Chodzenie w klapkach po pociągu będzie zabronione. Z telefonów i urządzeń elektronicznych będzie można korzystać wyłącznie w kabinach.

 


kabina typu Deluxe


kabina typu Suite

 

Kultowe regiony Włoch

Pociąg La Dolce Vita Orient Express będzie kursował od kwietnia 2025 roku, na ośmiu trasach przez wszystkie kultowe regiony Włoch. Podróż potrwa od dwóch do trzech dni, a w programie poza atrakcjami na pokładzie będą także wycieczki z przewodnikiem w miejscach postoju.

 

 • Trasa: Rzym – Wenecja – Portofino – Rzym
  Czas: 3 dni, 2 noce
  Cena: od 7440 euro za osobę

 

 • Trasa: Rzym – Wenecja – Siena – Rzym
  Czas: 3 dni, 2 noce
  Cena: od 7000 euro za osobę

 

 • Trasa: Rzym – Matera – Palena – Rzym
  Czas: 3 dni, 2 noce
  Cena: od 5780 euro za osobę

 

 • Trasa: Rzym – Montalcino – Rzym
  Czas: 2 dni, 1 noc
  Cena: od 3500 euro za osobę

 

 • Trasa: Rzym – Monferrato – Rzym
  Czas: 3 dni, 2 noce
  Cena: od 5780 euro za osobę

 

 • Trasa: Rzym – Maratea – Taormina – Palermo (w jedną stronę)
  Czas: 3 dni, 2 noce
  Cena: od 7440 euro za osobę

 

 • Trasa: Palermo – Taormina – Maratea – Rzym (w jedną stronę)
  Czas: 3 dni, 2 noce
  Cena: od 7440 euro za osobę

 

 • Trasa: Katania – Palermo – Taormina – Katania
  Czas: 2 dni, 1 noc
  Cena: od 5000 euro za osobę

 

Cena obejmuje zakwaterowanie, śniadanie, lunch i kilkudaniową kolację oraz napoje, w tym wybrane wina i inne alkohole (niektóre wina i alkohole premium oraz niektóre dania à la carte podlegają dodatkowej opłacie), ponadto rozrywkę na pokładzie, wycieczki, a także wszystkie obowiązujące podatki. Napiwki nie są wliczone.

 

Doświadczenie kulinarne

W wagonie restauracyjnym rozbrzmiewać będą melodie włoskiej muzyki, wśród stołów nakrytych białymi obrusami i zastawionych włoską ceramiką. Kuratorem smaku będzie nagrodzony 3 gwiazdkami Michelin szef kuchni Heinz Beck. Menu obejmie dania inspirowane kuchnią lokalną z regionów, które przemierza pociąg, podobnie jak najlepsze regionalne włoskie wina. Śniadania, serwowane w wagonie restauracyjnym lub w zaciszu kabiny, składać się będą ze świeżo wyciskanych soków, aromatycznej włoskiej kawy, klasycznych włoskich wypieków w połączeniu z konfiturami i szeroką gamą włoskich serów i wędlin.

 


zdjęcia: orient-express.com

 

Rezerwacje już ruszyły

Rezerwacji można dokonywać TUTAJ.

Z pociągu mogą korzystać osoby w każdym wieku. Zwierzęta nie są akceptowane.

Istnieje możliwość wynajęcia wagonu lub całego pociągu, który pomieści do 62 pasażerów, na prywatny cel, typu impreza firmowa, urodzinowa czy wesele. Dla grup powyżej 12 osób przygotowywana jest specjalna oferta.

 

Dziękuję, że przeczytałaś/eś mój artykuł do końca.

Komentarze

komentarzy

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: